Neznášam rodičov

Príspevok v téme: Neznášam rodičov
Menonemam

Zdravím som chalan mám 15 rokov a potrebujem radu ako sa mám zachovať v takejto situácií:Idú mi na nervy rodičia.MAMA:Jej je úplne jedno čo je poviem nič nerieši okolo mňa a kašle sa na mňa.Má na háku všetky moje názory a pod.Oco:domov chodí na týždeň raz za mesiac je to psychopat pretože čokoľvek poviem už by mi dával facky mlátil ma a to za každú kravinu.Súrodenci:sú dvaja 3 a 7 rokov.Neustále škriekajú bijú sa a hneď mi to rodičia dávajú za moju vinu.Máme malý dom a stále mi chodia do izby a nemám ani kúsok súkromia,stále mi sem dávajú súrodenci hračky a ja s tým nemôžem nič spraviť.Mám kvôli nim pocit menejcennosti a prísahám že hneď ako budem môcť tak odídem ale poraďte že čo mám robiť dovtedy?Čo by ste robili vy?

Carny

Mily menomemam,

Bezmenna Ti napisal velmi dobre! Uplne s nim suhlasim. Postav sa k tomu ako chlap. Viem, ze vela chceme od 25-rocneho chalana,ale dospej a skus to. Ako sa Ti len da po brigadach si zarábaj peniaze a chystaj sa osamostatniť od 18-tich,ale dovtedy sa snaz venovat surodencom.
Nateraz Ti pripadajú malí, ale raz budete vsetci dospelí. Ak Tvoji rodičia nemaju k Tebe pekny vztah a ty k nim, tak sa snaz mat pekny vztah so surodencami. Ste jedna krv a rodina je to, co je v zivote dôležité.

xlxm

Ja mam 12 rokov a trápi na skoro ti isté. Len stále do mňa kričia,peniaze co si sám zarobim nemôžem si za ne nič kúpiť . Nutia ma chodiť do kostola aj vtedy keď vôbec nemusim a je to namne či chcem . Keď si vyjadrim svoj názov pre nich to je stále piskovanie a stále iba hukaju preto . Dochádza mi už trpezlivosť neraz som chcel zdrhnúť... Stále mi vyhukuju že som len za počítačom ale keď idem s kamosmi von alebo nevsimaju si to . Dostanem 3 v škole a už som najhorší ... Atd ja už nwm co mam robiť poraďte mi..

xlxm

Ja mam 12 rokov a trápi na skoro ti isté. Len stále do mňa kričia,peniaze co si sám zarobim nemôžem si za ne nič kúpiť . Nutia ma chodiť do kostola aj vtedy keď vôbec nemusim a je to namne či chcem . Keď si vyjadrim svoj názov pre nich to je stále piskovanie a stále iba hukaju preto . Dochádza mi už trpezlivosť neraz som chcel zdrhnúť... Stále mi vyhukuju že som len za počítačom ale keď idem s kamosmi von alebo nevsimaju si to . Dostanem 3 v škole a už som najhorší ... Atd ja už nwm co mam robiť poraďte mi..

bezMenna

16 rocna suhlasim s tebou

Menonemam

Ahoj, možno ti to pride cele zle čo ti tu napíšem ale ja by som to riešil takto... buď rad že maš mamu aj otca a aj surodencov nie si sam ako jedinacik... Si v puberte a ani su male deti a mal by si ist prikladom a este ked nie je otec doma, teda ked ti davaju hracky do izby tak im to vysvetli ako velky brat že sa to nepatri aj s tou bitkou, musis ukazat že ich maš rád a maš ich rád a velmi to nezaprieš.. ďalej by som to riešil že sa im budem viac venovať a starať sa o nich veď su malý a maš za nich aj trochu zodpovednosti oni maju radi teba a si pre nich VELKY BRAT a prejav im aj city a zobral by som ich niekam von na ihrisko na zmrzku do by si dokazal, a ked by to videla mama že sa im venuješ a staraš ukludnila by sa aj atmosfera doma a na mamu je to vela a nebola by taka zla ako to pises musis byt aktivny..
A čo ty sa s mamou ani s otcom nerozpravas a ani s tymi malymi?
Nechapem prečo je ten tvoj otec taky zly, že by ťa zmlátil prečo? A to len k tebe či aj k tvojim surodencom? A to ma zaráža otec má byť vzorom pre deti...určite je chyba aj v tebe...a toto by som sa tiez snaži.l vyriešiť uprimnym rozhovorom ty by si sa mal rozpravat s nim v dobrom a o všetkom napr. o dievčatach v tvojom veku, o laske ale nerozumiem že by mal stale dovod ? Bud odvazny si chlap a ukaz že ti na rodine zalezi a na vsetkych clenov v nej..:-) :-) Keď chceš daj sem email...

LMarika

Mysli nato, ze uz len tri roky a potom si z toho vonku. Neviem, ci uz chodis na strednu, alebo si v poslednom rocniku na ZS. Pokial este nie si na strednej, tak sa prihlas na taku strednu, ktora bude dobre daleko od vasho mesta, aby si mohol ist na intrak. Pokial uz na strednej si a ta skola je vo vasom meste, tak potom s tym uz nic nespravis, nezostava ti ine len vydrzat. Brigady cez kazde letne prazdniny by boli asi najlepsou volbou, ale najradsej potom uz brigady take, kde by si mal aj ubytko mimo domova. Co sa toho skriekania mladsich surodencov tyka, tak velke sluchadla na usiach s hudbou by mohli pomoct, zamkni sa do izby a maj vsetkych na haku. Mas pravo na svoje sukromie a ak to uz inak nejde, urob aspon toto. Prijemna hudba, taka, ktoru mas najradsej, v tebe vyvola aj prijemne pocity a to je vzdy lepsie ako pocuvat skriekajuce trojrocne decko. Debilnym rodicom nevysvetlis, ze ty si ty, Jozko je Jozko, Danka je Danka, kazdy je samostatna osobnost robiaca chyby a nesuca zodpovednost len a len za svoje vlastne chyby, NIE ZA CHYBY INYCH, cize najstarsi zo surodencov nenesie vinu na tom, ze prave teraz Jozo urobil nejaku kravinu a vcera zase urobila kravinu Dana, ci ako sa volaju, to je jedno. Taky je osud najstarsieho. Aj ja som najstarsia a tiez mi rodicia davali za vinu vsetko mozne, vsetko zle, co moji mladsi surodenci urobili. Keby som mala vymenovat to vsetko, nezmestilo by sa to ani do jednej hrubej knihy. Uvediem len jeden priklad. Kazdy den sme si menili nohavicky. Mladsie sestry si spinave nohavicky vyzliekli a hodili na zem. Tam ich nechali pohodene a potom si obliekli ciste. Ked jedna z nich v 12-tich dostala prvu menstruaciu, bolo jej jedno, ze su nohavicky zasrate od krvi. Hodila ich na zem a hotovo. O dva tyzdne tam uz bolo 28 nohaviciek povalujucich sa na zemi. Z toho polovica patrila jednej sestre a polovica druhej. "Mara, uprac to, ty si najstarsia!!!" - zarevala na mna sibnuta mater. A ja jej nato, ze nech ukaze prstom na tie nohavicky, ktore su moje a ked take najde, ja ich zdvihnem zo zeme a odnesiem do kupelne do kosa s bieliznou. A jasne som jej povedala, ze ja po mojich sestrach upratovat nebudem, nech sa naucia na poriadok a nech si to po sebe upracu, kazda nech si svoje nohavicky zdvihne zo zeme a odnesie do kupelne. A namiesto toho, aby ma v mojej snahe podporila, tak na mna naziapala ako zmyslov zbavena, ze preto su moje sestry take bordelarky a preto nohavicky od menstruacnej krvi zasrate nahadzali na zem, lebo odo mna sa to naucili, lebo ja som najstarsia a ja im davam zly priklad. Pritom som si nikdy, dokonca ani v ich veku, take nieco nedovolila urobit, aby som nohavicky, ktore boli urcene do spinaveho pradla, nechala pohodene v detskej izbe na zemi. A tie, ktore boli od krvi, som si sama v ruke vyprala, ze rodicia ani nezbadali. Takze odo mna to urcite sestry nevideli. Potom na mna mama navrieskala, ze ja nic nerobim a nepomaham a ked mi nieco kaze, tak to nespravim, radsej sa obratim na papulu. A samozrejme kazdemu, kto prisiel na navstevu, rozpravala, aka som ja drza a neposlusna a ako nic nerobim, len odvravam. O 10 rokov neskor... Sestra bvala s frajerom v podnajme a mama ju raz isla navstivit. Ked sa vratila z navstevy, zacala rozpravat, v akom bola ona soku, ked uvidela hrubu vrstvu prachu vsade a vraj ta vrstva prachu bola podla jej odhadu minimalne polrocna a nohavicky vsade po zemi porozhadzovane, spinave smradlave ponozky kade-tade, riad neumyty, podlahu spinavu... Co vychovala, to vychovala. Bordelarku vychovala, lebo veru ja ked byvam v podnajme, tak takyto bordel doma nemam. Nemusela vsak byt zo sestry bordelarka, keby bola mama pred tymi 10-timi rokmi to urobila, co urobit mala, na toho clena rodiny keby navrieskala, ktory si to navrieskanie zasluzi, od toho clena rodiny ziadala, aby nohavicky spinave zo zeme zdvihol a do kupelne odniesol, komu patrili a nie na nevinneho vrieskala a vinneho sa zastavala. Mamina je to chyba, len mamina, ze sestra je bordelarka a ze ja domov k rodicom uz takmer vobec nechodim a uvazujem o tom, ze sa vzdam dedicstva.

16rocna

Mna zase moja mama moc nema rada, nebavi ma tu zit ale jedine co zmozeme je vydrzat. Jednoducho od 18 mozes odist. Chodievaj na brigady, zarabaj, sestri si peniaze na nieco kde by si neskorej mohol docasne byvat. A hlavne sa dobre uc, tiez ides na strednu ze? Najdi si tam kamaratov a travievaj s nimi volny cas :)