Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Divné Stavy - Stretol sa s tým už niekto ?

Príspevok v téme: Divné Stavy - Stretol sa s tým už niekto ?
Amaranthe

Ahojte.
Som muž, 22 rokov, váha 75 kg, výška 189 cm. Už asi pol roka mávam zvláštne stavy, ktoré sa dosť ťažko opisujú. Niekedy som úplne v pohode a niekedy som ako vo sne. Začalo to všetko asi pred polrokom kedy som prišiel o prácu. Stavy sa prejavujú rôznymi príznakmi a to točením hlavy, celková slabosť, inokedy len v niektorej ruke, alebo nohe - väčšinou na pravej strane, raz mi je zima raz teplo, niekedy zvieranie na hrudníku a rýchlejší pulz, hlava ako keby som ju mal zaliatu v betóne, po polke hlavy akoby mi prešli zimomriavky, šklbanie za uchom, alebo nohami. Je to stav kedy neviem či si mám ľahnúť, alebo chodiť, alebo sedieť proste nič nie je dobré. Taktiež sa zvykne pridružiť aj pobolievanie hlavy, občas mi zaľahne v jednom, alebo aj obidvoch ušiach. Pracujem ako systémový administrátor - číže denne väčšinou 8 hodín pri počítačoch. Športu som sa nevenoval žiadnemu ( sem tam volejbal ), no v poslednej dobu už cca mesiac chodím plávať. Čo sa týka vyšetrení: tlak mám vporiadku ( bežne 110/70 - 130/85, pulz 60 úderov v pokoji ) bol som aj na záťažové testy srdca, ECHO, EKG - všetko bolo v poriadku, komplet celý krvný obraz vrátane minerálov atď - všetko v poriadku, taktiež na neurológií, EEG tiež v poriadku. Povedali mi, že je to psychického pôvodu a spomínali tiež tetániu. Myslíte si, že nemôže to byť niečo vážnejšie ako mozgový nádor, alebo iné vážnejšie ochorenie ? Dosť sa toho obávam. Ďakujem vopred za názory.

Amaranthe

Ahoj. Všimol som si, že na internete veľa mladých tiež píše, že máva takéto podobné ťažkosti. Myslím, že asi skutočne pôjde o tú spomínanú tetániu / panickú, či úzkostnú poruchu. Dokonca niekde na nete som videl aj nadpis že tetánia - novodobá pliaga mladých ľudí. Pevne verím, že to bude niečo psychického pôvodu ;) Ale pre istotu by som tiež zašiel na tvojom mieste k obvodnému a ten by ťa mohol poslať ku kľúčovému odborníkovi - neurológovi aby ťa prešetril, prípadne poslal k psychológovi :) Držím nám všetkým palce, ktorí máme takéto nepríjemné ťažkosti !

egyptanka

Ahojte aj ja by som potrebovala poradit. Ja mavam nieco podobne,len ja npr 2-3x do mesiaca dostanem silny bolestivy krc do pravej nohy. A co som spozorovala na sebe je ze casto mi mika s hlavou,take seknutie,alebo otocenie. Alebo este citim take otazene ruky ale iba dlane a prsty,ako keby boli zmeravene a padali mi,neviem s nimi robit su otazene a spomalene.. Moze to byt nieco vazne? dakujem

Amaranthe

Určite dám vedieť ako som dopadol hlavne v októbri po neurologickom vyšetrení ;) Ďakujem za podporu a povzbudenie :)

atra

Amaranthe neboj, možno to nakoniec bude len nejaká banálna záležitosť, lenže teraz sa možno viac sleduješ a "napekáš" si kadejaké stavy. A možno si teraz fakt trošku psychicky nižšie a necítiš sa fajn. Tak ak budeš vedieť nejakú konkrétnu diagnózu, ozvi sa. držím palce!

Amaranthe

Ďakujem za podporu :) No s tým zatmením sa mi to stalo iba raz a bolo mi povedané, že mohlo to byť prudké poklesnutie tlaku, alebo od tej krčnej chrbtice. Odvtedy ta to neopakovalo, ale tie ostatné stavy pokračujú dodnes. Niekedy som už fakt ako starý dedo podľa zmien počasia. Dúfam no, že to nebude fakt nič vážnejšie radšej tá psychika aj keď vie vraj poriadne človeku znepríjemňovať život.

atra

Aha, tak to fakt nie je moc dobré s tým zatmením sa pred očami, ale fakt to môže byť aj krčná.Ja robím sedavú robotu už 27 rokov :D a poznám daň za to, hlavne, čo sa týka krčnej chrbtice. Ty si ešte mladý, ale určite pátraj po tom, čo ti je,aby sa niečo nezanedbalo.

Amaranthe

Tak možno nejaké tie stresy zo školy z pred troch rokov - písomky, maturita atď... potom som nastúpil do práce cca 2 mesiacke som "behal" okolo linky ako operátor a po dvoch mesiacoch som nastúpil na sekciu oddelenia informačných systémov ako admin / programátor kde začalo vlastne sedavé zamestnanie. Tam som pracoval 3 roky, ale všetko bolo v poriadku - nič mi nebolo. Potom firma odišla a ostal som bez práce a niekedy tam sa začali objavovať problémy. Prišiel som domov z práce sadol som si nejako šikmo cez kreslo vtedy sa mi zatmelo cca na 2 - 3 sekundy pred očami a začala sa mi točiť hlava a ten stav kedy je nedobre ani sedieť ani ležať proste nič... Okrem toho žiadne osobné problémy nemám, práca je pravda, že je trochu stresová ale doposiaľ som to vždy nejako zvládol. Ešte pred necelým rokom som nemal problém ísť hocikde, no dnes sa vyhýbam dlhším cestám atď. lebo stále som na tom, že mi bude zlé.

atra

A máš nejaké osobné problémy, alebo niečo, čo by mohlo vyústiť až do tej PP alebo tetánie, lebo vraj tieto dve "ochorenia" sú spôsobené dlhodobým nahromaďovaním sa stresu, nespokojnosti a preťažovaním organizmu. Ako žiješ?

Amaranthe

Ďakujem za odporúčanie. Práve som čítal, že nádory mozgu sú vzácne ochorenia a taktiež sa vraj vyskytujú vo vyššom veku tak to ma trochu ukľudnilo. Niekto mi spomínal aj chrbticu vraj aj tá môže spôsobovať takéto potiaže. Točenie a bolesť hlavy možno aj súvisí s tým, že mal by som nosiť trojky dioptrie do diaľky ale nie vždy ich nosím. Dnes sa cítim zase dosť na nič nič, sa mi nechce a ešte aj von je zamračené. Kiež by to bola len psychika, tetánia, alebo tá chrbtica :/

atra

Amaranthe, ale nechcela som ťa nejako vyplašiť,aby si teraz do októbra tŕpol strachom, ja si myslím, že to naozaj bude toho psychického pôvodu. Mna napr. veľmi pomáha produkt St.John´s Wort od Paradisu, je to produkt čisto na prírodnej báze, užívam ho už asi pol roka.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Divné Stavy - Stretol sa s tým už niekto ? - Fórum - ZDRAVIE.sk