Môžem milovať 2 osoby ? Ako mám postupovať

Príspevok v téme: Môžem milovať 2 osoby ? Ako mám postupovať
marcus11

Dobrý deň, dakujem vopred za prečitaj a názory odbornika prípadne niekoho kto bol v podobnej situácií.
Som vo veku ked už rozmýšlam na manželstvo a rodinom. Mal som dá sa povedať važný vztah, ktorý trval 3 roky. Miloval som ju velmi, a dával som jej to aj najavo. Určite som nikdy nič neprehnáal a pre mna to bolo láska ako na prvý pohlad tak aj som si predsavoval že s nou budem už navždy. No po čase som sa jej priznal k jedenj moje zálube, ktoré nie je obyklá ale nie je to nič nechutné. Jej sa to žial nepačilo, snačili sme sa týždne dako to vyriešť. Ja som sa toho nevedel vzdať ona priajať a nakoniec došlo k rozchodu. Bol som z toho zničný snažil som sa to ešte viac krát zachrániť ale nedalo sa to. Nakolko som bol z toho zničený tak celkom skoro som si našiel novu známosť ale vo vnutri som ešte stále myslel na bývalu. Dal som sa do vztahu z novo aj preto že bývala už nejavila záujem a mysle som si že bezo mna jej bude lepšie. Musim ešte poznamenať že ex mala niekedy problémy s tým že nedokazala prejaovať naklonosť ani doma ani pri mne. Co mi vo vztahu chýbalo. Nová priatelka bola jej opak bola spoločenská, mila, prejavuje náklonosť ozaj mam pocit že jej na mne velmi záleži a že ma miluje. Vravi že aj chce aby to bol jej posledný vztah. Ja ju takisto lubim dokonca sa jej ta moja zaluba páči a v tom sme sa našli. Rozumieme si aj povahovo aj vo všetkom.
No nedávno som videl prvý krát bývalu na živo a uplne som sa zrutil som vkuse vystersovaný je mi zle a myslím stále na nu. Viem že keby som sa dokazal vzdať tej moje zaluby tak sme mohli byt spolu. No stále mi tam chýbal ten prejav naklonosti a jej náladovosť. Neviem prečo stále na nu myslim a vo vnutri mám pocit že lubim 2 osoby a neviem čo mám robiť. Nechem novej priatelke ubližovať samozrejme ju aj lubim. No bojim sa aj že s ex ak by sme sa dali do kopy tak o paru rokov by sa tie problemy prejavili. Zrušil som s ex uplne kontakt ale stále neviem prestať na nu myslieť. Neviem či je to tým že ma nesmierne priathovala a považoval som ju za najkrajšiu. Tak prosim o radu, prípadne váž nazor. Dakujem

Marcus111

Mesacnyprinc: zaujimave myšlienky. Ale co tym myslis ze mam odpustit sam sebe?

Zvedavasom: nechxem to rozoberat. Skor islo o to ze ju ta zaluba vobec nezaujimala, nechcela sa o tom ani baviť pripadne najst daky kompromis. Viem ze to nie je pre kazdeho ale hlavne ten nezaujem bol pre mna niciaci.

zvedavasom

a aka je to zaluba? iba by ma zaujimalo ze co je na tej zalube take zvlastne ked niekto je schopny sa koli tomu s tebou rozist...si tu anonymne tak hadam nevadi ak to prezradis

mmoonna

Ak by ťa prvá priateľka naozaj ľúbila, tak by ťa ľúbila aj s tou tvojou záľubou. Aby na tom stroskotal vzťah mi príde divné. Mala by ťa ľúbiť so všetkým, čo k tebe patrí, takže aj s tvojou záľubou, presne ako tvoja terajšia priateľka.

Mesačný princ

Ak miluješ dve osoby naraz, tak si vyber tú, ktorá bola druhá. Pretože ak by si naozaj miloval tú prvú, tak sa nikdy nezamiluješ do druhej.

Ak druhá vie o tom čo je tvojou záľubou, nech je to už čokoľvek a prejavuje náklonnosť tak by som vôbec neváhal. Pravda, koľkokrát dokáže človek skutočne ľúbiť? Raz?

Pre niečo si sa zamiloval aj do bývalej a ak by si ju už nemiloval, tak by to znamenalo, že si ju naozaj neľúbil nikdy. Je to emočne ťažké ale skús to prijať. Odpusti hlavne sebe, ak to dokážeš, tak odpustíš jej.

A novú priateľku si váž, láska nie je samozrejmosť a hlavne opätované láska!