Indulona na akné?

Príspevok v téme: Indulona na akné?
Viki45454

Dobrý deň.
Mám problémy s akné a vyskúšala som už naozaj veľa vecí ale nič mi nepomáha. Mám 14 rokov a akné ma trápi už od takých 11 rokov. Skúsila som pletovú vodu-to mi nepomohlo, peeling-nepomohlo, repík-nepomohlo, čierna masť-nepomohlo, calciová masť-nepomohlo, lieh-nepomohlo. Ja už naozaj neviem, že čo mám robiť. Snažím sa držať už aj tú dietu proti akné, čiže žiadne mlieko, čokoládu ani sladkosti a bielu múku ale veľmi sa mi nedarí, mám rada sladkosti. Akné mám aj na ramenách a kus aj na dekolte, ale aj na tvári. Teraz momentálne skúšam na akné indulonu, vždy keď si akné natriem, tak ma to nebolí ani keď si vytlačím napr. vyrážku. Ale snažím sa nevytláčať, lebo že vraj potom sa to zhoršuje. No ale na mnohých fórach som čítala, že indulona upcháva póry, tak teraz eviem, či to mám používať alebo nie. POradte mi prosím ešte niečo, mňa už naozaj nebaví všetko skúšať a nič mi nepomáha, budem navždy taká vyrážkavá, a nikomu sa nebudem páčiť :(((

wallika

Viki tie sladkosti sa ti poriadne odrážaju na pleti,skús sa trošku zmobilizovať a prestať s tým,uvidíš ako sa ti pleť zlepší a hlavne veľa piť samozrejme čistú vodu a ja na akné používam túto čistiacu kefku -odkaz odstránený- ti vyčistí a je jemnejšia

ibed

Mne pomohlo, keď som vylúčila obyčajne mlieko/mliečne výrobky (termixi, jogurty, tvaroh, pudingy, krupicu, palacinky, koláče, syry skrátka všetko čo obsahuje mlieko a samazrejme SLADKÉÉÉ - čokolady, keksy a čipsy - to je tiež veľké zlo) po cca 2 týždňoch som videla prvé zmeny, podkožne vyrážky mi pomaly začali miznúť, ton pleti sa zjednotil, dokonca mi zmizli aj vyrážky na chrbte či rukách. Určite to vyskúšajte, je to tažke vylúčiť mlieko ale pre krásnu pokožku mi zato stoji ale sem-tam i ja zhreším raz za týždeň si dam napr. cestoviny so syrom, palacinky či lievance so šľahačkou. Vyskúšala som asi všetko, drahé,lacné kremy, vodičky, masticky, domace recepty ale až prednedávnom mi už konečne došlo, že žiadne kremíky nepomôžu, že to ide z vnutra. A minimalne 2.5l vody denne, ale to je samozrejmosť, ale mi to už dávni vieme :D .

ibed

Mne pomohlo, keď som vylúčila obyčajne mlieko/mliečne výrobky (termixi, jogurty, tvaroh, pudingy, krupicu, palacinky, koláče, syry skrátka všetko čo obsahuje mlieko a samazrejme SLADKÉÉÉ - čokolady, keksy a čipsy - to je tiež veľké zlo) po cca 2 týždňoch som videla prvé zmeny, podkožne vyrážky mi pomaly začali miznúť, ton pleti sa zjednotil, dokonca mi zmizli aj vyrážky na chrbte či rukách. Určite to vyskúšajte, je to tažke vylúčiť mlieko ale pre krásnu pokožku mi zato stoji ale sem-tam i ja zhreším raz za týždeň si dam napr. cestoviny so syrom, palacinky či lievance so šľahačkou. Vyskúšala som asi všetko, drahé,lacné kremy, vodičky, masticky, domace recepty ale až prednedávnom mi už konečne došlo, že žiadne kremíky nepomôžu, že to ide z vnutra. A minimalne 2.5l vody denne, ale to je samozrejmosť, ale mi to už dávni vieme :D .

Oar

Ja som nikde nenapisala nazov vyrobku, kedze nebudem robit nikomu reklamu len tak :) Napisala som len to, ze je dobre si najst odkazy po anglicky, kedze sa dozviete ovela viac ako zo slovenskych clankov. Vseobecne odporucam prirodne oleje, ako tu niektori podo mnou spomenuli. V dnesnej dobe je ist ku koznej strata casu (moj nazor a moja zhovadena plet a vymeskane tyzdne skoly kvoli tomu) :)

zuzi74

Viki, zinkova mast ti plet skor vysusi, ale ako myslis, komu niet rady, tomu niet pomoci. Ak aj bude ucinkovat, nie dlhodobo. Najskor ti ju vysusi a potom zacne produkovat viaz mazu.
Tiez som v mladom veku presla roznymi nezmyselnymi chemickymi kremami a bolo to k nicomu. Plet bola vysusena a zacala byt citliva. Zacala som pouzivat prirodnu kozmetiku a prirodne oleje a plet je neporovnatelne krajsia. Ku koznej lekarke by som uz nesla, strata casu. Predpisala mi len dalsie nezmyselne maste a vodicky, ktore zabrali len docasne.
Oleje su to najlepsie co mozes svojej pleti poskytnut. Na aknoznu je dobry hroznovy olej, melonovy, z kukuricnych klickov, mandlovy, sipkovy, sojovy, arganovy. Taktiez oleje na odlicovanie su vyborne. Vyber je velky a za par korun, treba len najst ten vhodny pre tvoju plet.

meryluuu

no tak mne nahodou zinkova mast velmi pomohla... nedaj sa zmiast tym, ze je to "mast", v skutocnosti vysusa. ale musis si ju dat len na vyrazku, nie na celu tvar!! a pred tym si vyrazku zasus poriadne bud alpou alebo salicylovym liehom. skratka aby ti to nemokvalo, lebo na mokvajucej vyrazke by ti to spravilo viac skody ako uzitku

Viki45454

No ja som aj zabudla napísať že som to skúšala už aj z pánskou vodou po holení, ale ani to za veľa nestálo, len som smrdela ako chlap :D dnes večer skúsim tú zinkovú masť, možno že mi pomôže, veď každí má iný organizmus, takže budem dúfať že sa s toho ešte viac nevyhádžem :(

kvetinnka

ja z vlastnej skúsenosti odporúčam umývať pleť napríklad obyčajným olivovým mydlom, a potom natrieť kokosovým olejom, na vyrážky tea tree olej. Hlavne drasticky neodmasťovať rôznymi alkoholovými pleťovými vodami, bude to ešte horšie. Ale najviac mi pomohlo absolútne vysadenie mliečnych produktov, aj keď neviem, či by to bolo aj pre teba vhodné, v tvojom veku bude príčina akné skôr hormonálna.
Tiež som chodila aj ku kožnej, samozrejme skončila som s kompletnou radou od Biodermy za hrozné peniaze, pleť sa mi po tom nezhoršila, ale ani nijak výrazne nepolepšila... potom mi predpísala ešte antibiotickú masť Duac gel, ten bol zo začiatku super, len postupne si na neho plet zvykne a prestane účinkovať.

Určite si ale nekupuj indulonu, zinkovú masť a pod. , sú vyrobené na báze ropy a bravčovej masti, pleti tým len uškodíš.

A veľa šťastia, hlavne sa stavom tvojej pleti nezožieraj, naozaj to ostatní ľudia vnímajú oveľa menej, ako si myslíš. A keď tak, kúp si kvalitný korektor :)