Za všetko sa roztrasem

Príspevok v téme: Za všetko sa roztrasem
liana222

Ahojte, nechce sa mi tu všetko rozpisovať..len v skratke by som potrebovala radu, neviete mi odporučiť niečo, aby som sa zo všetkého netriasla? Aj z malých vecí mám stres a trasú sa mi ruky, nohy tak, že je to vidieť...tep mávam okolo stovky čo sa vystresujem...v robote aj keď stretnem niekoho koho nechcem, ale tiež keď mám ísť šoférovať...víkend si neužijem, lebo myslím už na pondelok čo ma čaká a pozerám na hodiny kedy už musím ísť spať a zase len stres, že sa trasiem a neviem to ovplyvniť...viete mi poradiť? Ďakujem pekne...

best

Len tak na okraj aby sa tu nešírili mylné informácie, slovo vitamín samozrejme značí pre telo nevyhnutnú látku, ktorú si samo nedokáže vyrobiť, takže nejaké neprirodzené priberanie z akéhokoľvek vitamínu nedáva zmysel a nie som si vedomý žiadnej štúdie, ktorá by niečo také mala dokázať. B-vitamíny sú potrebné ako ko-faktory pri rôznych metabolických činnostiach organizmu vrátane tvorby neurotransmiterov v mozgu čiže pokiaľ človek trpí nejakým nechutenstvom, tak je možné, že prispejú k navráteniu chuti do jedla, ale sami osebe priberanie nespôsobia..

liana222

neskúšala, ale vyskúšam :) len B vitamín ma tak odrádza, že sa z neho priberá, ale tak budem musieť, aby som už skončila s týmto zbytočným stresom..ďakujem

best

Určite horčík čiže magnézium a nejaký forte b-komplex, to máš v podstate taký základ čo telo nadmerne spotrebúva pri strese. Horčík zvlášť ak sa ako väčšina z nás denne dopuješ kofeínom (môžeš prípadne aj obmedziť v tom prípade). Pomáhajú relaxačné dychové cvičenia/meditácia, na nete je plno how to návodov a tiež pomáha fyzická aktivita samozrejme, budeš prekvapená aký veľký vplyv to môže mať na ruminatívne vtieravé myšlienky a celkovo na kvalitu tvojho života dlhodobo. Takisto pomáhajú aj rôzne adaptogény, najmä RNG by ti tu vedel dobre poradiť ako ashwagandha, ženšen, rhodiola, no netuším koľko z toho sa dá zohnať za rozumnú cenu na SVK. V najhoršom prípade môžeš zbehnúť na psychiatriu, dostaneš určite niečo na upokojenie čo užiješ len v prípade potreby (top stres) a môžu ťa odtiaľ poslať aj k terapeutovi kt. ťa naučí ako zvládať tieto stresové situácie, ale som presvedčený o tom, že ak začneš brať Mg a B-komplex, pridáš k tomu nejakú fyzickú aktivitu (úplne postačia dlhé prechádzky) a najmä ak budeš pravidelne praktizovať tie relaxačné dychové cvičenia (google), tak si to pekne zmanažuješ sama.