Komplexy z chĺpkov

Príspevok v téme: Komplexy z chĺpkov
lejllla15

Mám strašné komplexy z chlpov na mojom tele. Na stehnách mám strašne vela chlpov. Ešte k tomu sú aj husté. Nohy si holím, ale iba od členkov po kolená lebo som počula že holenie to ešte zhoršuje. Ale ked mi prejdete po stehnách, máte pocit, že sú to chlapské nohy. Aj ked sú tie chĺpky blond. Potom, mám chlpy aj v oblasti zadku. Ale tie sú zasa tmavé aj ked som blondína. Je to strašne trápne a vôbec sa mi to nepáči. Lenže si to nechcem holiť kvôli tomu že ani neviem ako, a aj kvôli tomu, že by to potom asi škrabalo keby tie chlpy rástli. Myslím, že sa to chlapom hnusí a aj preto som ešte s nikým nechodila a to mám 23 rokov. Prosím,má niekto skúsenosť s holením týchto partii?

pe84

Možno by bolo riešením nie holiť tie chĺpky ale dať si ich na kozmetike vyepilovať, viem, že to nie je najlacnejšie záležitosť, ale dať si to len prvé dva razy a potom investovať do domáceho epilátora - strojčeka na vytrhávanie, už by to tak nebolelo a výsledok je určite lepší ako po holení, ani to nerastie tak rýchlo a nerastú všetky chlpky naraz, mám s tým vlastnú skúsenosť a som spokojná

zuzi74

Tak ked si holis nohy od clenkov po kolena, tak nevidim problem aj v holeni stehien. Ja mam na stehnach minimalne chlpky, ale aj tie holim. Problem je akurat s tym, ze su hrubsie, ale hustejsie nerastu. Mozes aj epilovat strojcekom s korienkami, vtedy zvyknu korienky oslabnut a vyrasta menej chlpkov, ale ta bolest, uf. Ja davam prednost ziletke.
Dokonca depilujem aj vrchnu peru (chlpky pod nosom), aj to nie pravidelne a tazku hlavu si z toho nerobim.
Komplexy som mavala z uplne inych veci ako z chlpkov:-) Tie sa daju vzdy nejako docasne odstranit.

Snubenica02

Si. Nemat kvoli tomu vztah? Na cloveku su podstatnejsie veci nez chlp tu, chlp tam, nech to znie akokolvek kliseovito. Mozno ti neostane ine, nez si zvyknut, hoci ked to trva od 11-tich...
Vazne. Neries to tak moc. Predsa ta nebudu obmedzovat CHLPY!

lejllla15

Kvôli chĺpkom pri análnom otvore sa sprchujem 3 krát denne. Ale myslím že môj problém hraničí s extrémom lebo celá rodina po otcovej strane mala strašne husté tmavé vlasy a mňa to tiež neminulo, ibaže som blond. A kedže som bola naivná, tak som si myslela, že aj "tam dole" budú chlpy blondavé. Niekedy sa naozaj cítim ako chlap :( môj problém začal v 11 rokoch a to vtedy boli riááádne "depky".. možno že som iba velmi kritická..

Snubenica02

Ano, s holenim noh rozhodne mam skusenosti. Celych. Chapem, ze ti to prekaza, ale odporucala by som ti aj stehna, pretoze obcas sice citam veci typu "zeny, budme ako chlapi! stop holeniu ci sloboda bradavkam!" No jo. Niektore z tych veci mi vsak pripadaju trochu extremne.
Ochlpenie v oblasti analneho otvoru som v zivote neriesila - resp. ano, riesila, tiez sa mi to nepozdava, ale odmietam chodit ako pattyzdnove batola. (Netusim, preco prave pat. Nie je to uz moc?) Uz mam za sebou nejake tie vztahy a dosial nikomu to neprekazalo, a zrejme by mi to povedali, kebyze hej.
Obcas dokonca kaslem aj na opacnu stranu (teraz nemam na mysli vlasy), ale to uz muzom prekaza, hej. Tak to upravujem noznickami (na strihanie krikov? nie), kriste, komu sa chce furt sa holit. Po dvoch hodinach to dorasta, picha ako kaktus a vobec.
Akurat potom treba dodrziavat prislusnu hygienu v danej oblasti, ze ano, ale to by nemal byt hadam problem?