Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako zrušiť trvalý pobyt alkoholikovi

Príspevok v téme: Ako zrušiť trvalý pobyt alkoholikovi
Mrnob0dy

Zdravím, žijem v byte s mamou, sestrou a otcom alkoholikom.. Prežívame stresy už niekoľko rokov, ja to už absolútne nezvládam a tak sa mama konečne rozhodla, že sa s tým dementom rozvedie. On sa začal oháňať, že tu má trvalý pobyt a že mu nič nemôže a aj keby sa rozviedla pripraví ju o všetky peniaze a majetok. Byt je napísaný na mňa a sestru keďže už sme plnoletý, no on tu má trvalý pobyt..

otázka jasná, môžme ho vyhodiť z bytu keď byt je písaný na nás? resp. po rozvode mu zanikne trvalý pobyt či ako to je.. vie niekto poradiť prosím? ďakujem

0vecka

ewelin2828 jj mas pravdu neviem preco som myslel ze na nu a na mamu... asi preto ze ta mam ho xce vyrazit... co viem tak trvaly pobyt ani netreba rusit na to aby ho vyrazili stadial v podstate staci zavolat policiu..

ewelin2828

ovecka: ale ona pise, ze byt je pisanu na nu a sestru a pokial tam ich otec nema pravo dozivotneho uzivania (ci ako sa to vola), tak ten byt nemoze byt predmetom BSM rodicov nie?...neviem to naisto, len si to myslim....proste ak jeho meno nefiguruje na liste vlastnictva, tak nema na ten byt narok :)

0vecka

trvaly pobyt mu je naprd... akurat je otazka ci ten byt ste mali vo vlastnictve pred sobasom.. ak nie tak je polovica jeho (ak to nebolo dedicstvo, dar od rodicov a podobne) a to sa ho fakt ze nezbavite...

Ewelin2828

Ahoj, trvaly pobyt moze niekomu zrusit len vlastnik nehnutelnosti, takze ty a sestra to mozte kludne spravit. Ten trvaly pobyt mu po rozvode nezanikne automaticky. Ak ten byt je pisany len na vas dve a na rodicov vobec, tak potom otec asi nebude mat narok na vyplatenie, teda nebute ho mat urcite. Len je otazne, ako ho dostat z bytu, dobrovolne to zrejme nepojde :-(

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako zrušiť trvalý pobyt alkoholikovi - Fórum - ZDRAVIE.sk