Starší muž, mladá žena

Príspevok v téme: Starší muž, mladá žena
D0LLY

Ahojte,
v poslednej dobe sa stretávam so starším mužom (ja 25, on 49). Poznáme sa už zopár rokov, no nechodievali sme spolu von, no posledné obdobie sa stretávame a ja si uvedomujem, že si perfektne rozumieme. Neviem si pomôcť, ale veľmi ma priťahuje. On je rozvedený a mám pocit, že na ženy už zanevrel. Nehľadám vzťah ani nič vážne, no chcela by som naše kamarátstvo posunúť aj ďalej, do intímnejšej zóny a nechať tomu voľný priebeh. Nie som však zvyknutá baliť mužov a obávam sa, že dievča v mojom veku mu môže pripadať ako dieťa a nie ako sexuálny objekt. Myslíte si, že muž v jeho veku by odolal mladej žene? Všade totiž čítam, že mladšia žena je snom každého staršieho muža, no z neho mám skôr zmieśané dojmy

Slobodna

To nie je vek a ani peniaze, co nas na starsich muzoch pritahuje, ale dusevna zrelost a rozhladenost. Ako bolo by fajn ak by taki boli uz 30 rocni muzi, no je to skor vynimka. Obidve totiz ziskavaju az vekom a zial zeny dusevne dospievaju skor a muzi neskor. Okrem toho je na starsich muzoch pritazlive aj to, ze este maju nejake hodnoty a slusne uctive spravanie voci zenam a neboja sa ho prejavit. 25 rocny vekovy rozdiel aj mne pride cez, no zial to co som opisala sa malokedy najde u mladsich muzov. Ak ta dokaze v jeho veku sexualne pritahovat, tak sa nemusis byt, ze naopak by tomu tak nebolo.

keckec00

16 rokov je tiež dosť a neviem si predstaviť, že by som žila s mužom o 16 rokov starším. Pomaly môže mať vnúčatá v takom veku ako jeho dcéra. Nuž, pre mňa sú to dosť nenormálne stavy a to aj 16 rokov a o 25 už ani nehovorím.

spring

kukucka.. 16 rokov nie je 25.. 16 rokov je este hranica ked je to podla mna ok....
.. ale klobuk dole ak ti jeho deti nevadia - podla mna to nie je zivot s takym chlapom...

Kukučka_11

Ja mám manžela staršieho o rovných 16 rokov a naše manželstvo funguje bez hádok a problémov. Keď si bral mňa už bol síce rozvedený, deti mal o 8 a 13 rokov mladšie ako ja, ale keďže si s bývalou manželkou nerozumel, žili oddelene a nakoniec to aj tak skončilo rozvodom.
Mne tiež mnohí vytýkali, že takéto manželstvo perspektívu nemá, ale nevzdali sme to a po 3 rokoch známosti sme sa vzali.
Máme 3 ročnú dcéru, s jeho deťmi mám perfektný vzťah a vôbec necítim, že by mi bola dcéra na príťaž a práve naopak je ešte aktívny, športuje a venuje sa jej na maximum a má 54 rokov.
Peniaze sme nikdy nejak neriešili, on bol podnikateľ, ja som bola zamestnaná a teraz podnikáme spolu. Nemyslím, že zato, že starší sú automaticky bohatší a neaktívny.
Pokiaľ si myslíš, že si spolu rozumiete a váš vzťah má budúcnosť, tak by som to určite nevzdala len kvôli veku.

beacon

ak ma vyt vccsi vekovy rozdiel medzi partnermu tak je lepsie ak xena je o 10r starsia a nie ipacne zhladiska perspejtivy.Otazkou je povaha.muzi vyssieho veku uz nue su vacsinou aktivny nepotrebuju spolocensje akcie cestovanie zabavu preto noze vyhovovat menej spolocensky zalizenej zene.Hrizbou he ak muz o par rokov starec zacne mat choroby priridzene v jeho veku a zena si s nim uz neuxije a bude s nim lietat po lekatoch.Nedoporucujem velky vekovy rozdiel vzdy si to potom druhy zena odnesie.on je uz unaveny nebavi ho byt ajtivny a zena este chce tu tam.Hladajte si vekovo a aj inak podobneho k sebe.s podobnym sa lahsie zije.

spring

suhlasim s Tonom....
..okrem toho hovorim z vlastnej skusenosti - mam taky vztah za sebou... na zaciatku ta "laka" to, ze to je mozno nieco ine, svojim sposobom take male rebelstvo, ale po roku, ci dvoch, max. 3 pochopis, ze je to zle.. ty stratis par rokov, kym najdes poriadneho chlapa ti budu tikat biologicke hodiny a budes si trieskat hlavu o mur... aj ked teraz hovoris, ze nechces vztah, tak neklam samu seba - ked by sa to posunulo dalej tak by si vztah ocakavala a potom by ti ostali oci len pre plac.. kasli na dedula, fakt..
.. k tvojej otazke - podla mna 25 rocnu zenu nevidi ako male dieta, ale vsetko zalezi vzdy od konkretneho pripadu .. skor potom po case - ked sa s nim rozides, tak tebe bude pripadat ako dedko a bude sa ti to hnusit... este keby mal 40 tak s privretymi ocami, ale on bude uz 50tku oslavovat... s ostatnymi dedulami ..

van Alden

áno ale to takisto neplatí ani pri veľkom vekom rozdiele, ani pri rovnakom veku. Dala si veľmi zlý príklad. Nemám si čo uvedomovať. Ty si píšeš svoju pravdu, ja svoju. A darmo ma budeš presviedčať.

adr1a

Tono aj Alden. Uvedomte si, ze dlzka vztahu a jeho kvalita nezavisi od veku cloveka. Su mladi starcekovia ako aj stari pubertaci. Kolko mladych je vo vztahu a dlzka ich "vztahu" ma trvanie par dni tyzdnov mesiacov? Vek nie je este zaruka dlhodobeho vztahu.

van Alden

no niekedy sa stáva, že mladé ženy, ktoré mladí muži nechcú tak si nájdu mužov v pokročilom veku. Niekedy je to tým, že si myslia, že budú šťastné, inokedy je to materiálneho charakteru. Samozrejme uznávam, že niekedy to môže byť naozaj náklonnosť, ale som presvedčený, že je to okrajovo. Osobne poznám len jednu ženu, ktorá má o dosť staršieho chlapa. Moja jedna známa, ona má 31, jej priateľ okolo 52-53. V tomto prípade nejde o peniaze, lebo jednak ona je síce milá baba, ale rozhodne nie je žiadna kráska a on by som povedal nieže je vôbec majetný, skôr naopak. Navyše on vyzerá o dosť staršie, aspoň o 5 rokov, lebo sa o seba moc nestará a priveľa fajčí. Ona sa mi raz zdôverila, že je s ním len preto, lebo jej v núdzi pomohol a inak je to dobrý človek. ok.. ale povedala aj to, že je nešťastná, lebo vie, že dieťa s ním mať nebude. On už nechce (prečo asi), možno už ani nemôže. Poznám ešte jeden prípad, ale presne naopak. Jeden kamarát si našiel jednu ženu, je od neho asi tak o 10 rokov staršia (on má 28, ona okolo 40). Je to celkom pekná žena, ale je už na nej vidieť že má štyridsiatku na krku. V každom prípade sú šťastní, už majú spolu dieťa. Nech sa rozhodne akokoľvek, je to jej vec. Podľa mňa to z dlhodobého hľadiska nemôže a nebude fungovať. O tom ma nikto nepresvedčí. 25 rokov je proste až moc. Ak by aj mali dieťa (čo je nepravdepodobné), on už bude dedko keď dieťa bude vyrastať. A ona sa bude starať o dieťa aj o dôchodcu.

Tono45

Adra1 - Hej, aj starsi chlapi chcu dieta? A teba neodradil jeho vek? Prepac ale si kompletna?
Chlap ktory ma po 50-tke jednoducho bude aky otec maleho dietata,preboha? Aktivny, vesely, zivy? Pochybujem. Bude chciet mat klud, ticho, oddych. A to nehovorim, ze ked bude decko v puberte, ked s nim budu najvacsie problemny, tak z tatka bude dedko.

A este priklad pre vsetky obhajkyne oteckou-dedkov. Nedavno na Slovensku bol pripad, ze otec zabudol !!! svoje dvojrocne dieta v aute a ono zomrelo. Otec mal 57 rokov !!! To su ti vasi stari oteckovia. Jednoducho uz to neni to, ako keby mal 30 rokov.

A nehovor, ze mladi nechcu. Chcu, len takych treba najst. Je ich dost.