Strašne smradľavý pot

Príspevok v téme: Strašne smradľavý pot
potenie

Môj priateľ má (vraj odjakživa) problém s veľmi silno páchnucim potom a majú to v rodine, preto to vzal ako samozrejmosť. Nevie to nijak vyriešiť, tak to nerieši (okrem častejšieho sprchovania a prezliekania), lenže podľa môjho názoru by sa to ale nemalo ignorovať... Čistá bielizeň je po noci úplne nepríjemne zapáchajúca - plachta, vankúš, paplón, pyžamo... Všetko. Môže spať aj nahý a mať zapnutý ventilátor, potí sa. Nielen v lete, ale kedykoľvek. Keďže to trvá dlhodobo a je to v rodine, nepredpokladám, že by to bolo zo stravy - stravujeme sa viac-menej rovnako, stres by nemal mať - žijeme si v pohode, nemáme nijaké problémy. Možno je to teda čiastočne zdedené, neviem, ale máte osobnú skúsenosť alebo nejakú radu, či sa s tým dá niečo robiť? Kávu nepije, nefajčí, alkohol len príležitostne (cca raz do mesiaca). Nemá žiadne iné choroby.

Viete poradiť?

mam56

Aj ja som svojej ex smrdel, však sa ani nečudujem, keď som tlstý a potím sa jak prasa. Našťastie sa so mnou rozišla.
Ja som jej smrdel od hlavy po päty (keď som ju pobozkal, tak som musel volať sanitku). Až nedávno som si uvedomil, že ja som smrdel len v jej prítomnosti. Nikto iný sa na môj smrad nesťažoval. Nič si z toho nerob, je to len obranná reakcia tvojho partnera - samozrejme, že len podvedomá. Proste ťa už nemôže vystáť, tak sa jeho telo bráni smradom. Je to niečo podobné ako obranná reakcia v prípade skunkov:-)
cs.wikipedia.org
Keby som s ňou žil dlhšie, tak by som ten smrad na ňu asi už dokázal aj strieľať:-)

mam56

Ja mám iný problém, ja trpím hroznou plynatosťou. My si doma veľmi potrpíme na strukoviny (na nič lepšie nemáme). Čiže v krátkosti to vyzerá tak, že len jeme polievky a prívarky a stále p.díme.
Mama mi raz ráno čosi chcela povedať, otvorila dvere do mojej izby a hneď ich aj zatvorila:-)
Raz v reštike (zhrešil som) som si pop.dával, lebo som si myslel, že ide hlasná hudba, po 15 minútach som zistil, že počúvam Prodigy cez slúchadla.
Ja som sa nedokázal pohnúť z miesta, všetci na mňa pozerali jak puci, z ničoho nič som to nedokázal v sebe ten tlak udržať, tak som začal páliť ako z guľometu:-)

zahada8

Vsetci mudrujete,ale ak by ste mali byr v kozi toho cloveka ste z toho hotovi a aj na nervy, uz len z hluposti okolia,co maju straaasne mile rady umyt sa, ci tomu podobne. A lekari na SK ani ken netusia co by mali liecit a RTG??? odbornuk a docent, co ti odkazuje v BB NEMOCNICI Z HEPATOLIGIE....SI PODVODNIK,TMAU NEPOZNA A TO JE DOCENT,PRIMAR A ESTE NWVIEM CO. Tak kde ma clovek hladat pomoc a nezblaznit sa??? Z diskonfortu a aj asocializacie okolia???A zmierit sa,ze z prace ho vyhodia,na lepsie posty moze zabudnut a taki ,,mili odbornici,,plni netu, tym prajem nech ich to postihne a potim si rada vypocujem ich,,prijemne nove poznatky a skusenosti liecenia.

potenie

Asi to nie je ani nadmerné potenie, nepotia sa mu napr. dlane, ale bežné miesta ako iným. Pot páchne kyslo, necítim rybacinu alebo výkaly, to vôbec, akurát ho je cítiť viac, než je bežné. Akoby bol veľmi silno spotený. Citrusy a pitie džúsov skôr nie a lieky neužíva.

V rodine to majú len chlapi, ale s rodinou už nežije, perieme spolu a na mňa sa to tiež nedostalo. No a po praní je bielizeň čistá, aj po nejakom čase, dokým ju nespotí. Tá choroba TMAU je už extrém, to by som skôr vylúčila.

Skúsim zohnať niečo z odporúčaných vecí. Možno to zaberie.

Kýčera

Áno, môže sa celkom správne jednať o syndróm TMU, ako píše RNG. V tom prípade by mal chlapec pravdu, ak to majú v rodine, jednalo by sa o genetické ochorenie, za kt. môže ENZÝM FMO3. Ale dá sa to ovplyvniť stravou, viac sa dozvieš v téme "Ktorý orgán to spôsobuje?", tam sme sa tomu venovali.

RNG

Aby som nezabudol existuje geneticka porucha co najdes pod nazvom TMAU a tu riesit je velmi tazko. Tema tu uz bola na to. Smrad pri tejto je zmes hniloby a rybaciny. Viac na to napr tu
en.wikipedia.org

RNG

Kozna flora znamena mikroorganizmy, co ziju na kozi. A tie sa daju dost lahko nahradit inymi. Mapr hnilobnr bakterie odstrani oreganovy olej alebo len obycajny roztok boraxu alebo kyseliny boritej. Mno by postacil aj postrek koloidnou striebornou vodou alebo roztok ciotricidalu.
Zrejme ta nakaza je v celej rodine, maju to v pradle,v obuvi, v kobercoch v bielizni, co peru spolu a pri nizkych teplotach.
Kedysi sa pradlo vyvaralo a to rozhodne znicilo vsetky hnilobme mikroby.

Kýčera

Priateľ môže trpieť idiopatickou hyperhidrózou, čo je nadmerná činnosť potných žliaz bez zjavnej príčiny. Ale príčin môže byť viac - jedenie citrusov a pitie džúsov pred spaním, užívanie liekov, hormonálne poruchy, infekcie,... Môže to byť aj chorobný stav spojený s činnosťou srdca a s orgánmi či miestami, kadiaľ prechádza meridián srdca,...Telesný pach vzniká vtedy, ak je narušená kožná flóra. Zápach spôsobujú niektoré potraviny, diéta, baktérie a pot.Takže odporúčam návštevu lekára.