Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?

Príspevok v téme: Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?
osud

Verite že to čo nás v živote stretá je nám dopredu dané?
Veríte že osoby, ľudí a situácie ktoré nás postretnú životom sú nám dopredu niečim či niekym predurčené?
Veríte že každého koho v živote máme močnosť zpoznať je nám súdený osudom? A prečo nám život do cesty posiela niektorých ľudí? Čo rozhoduje otom koho v živote zpoznáme? Naše rozhodnutia sú určené vopred? Je určené to ako sa rozhodneme už dopredu?
Alebo všetko je to o voľnobehu s neurčeným koncom? Všetko sú len náhodné stretnutia?

dvojpes

nie, nie som si toho vedomy, ako si toho nie je vedoma vacsina ludi.

vychadzam z roznych informacnych zdrojov, ktore o týchto veciach poznam a toto mi z toho vychadza.

trojpes

dvojpes ja si niesom vedoma toho aby som si pred narodenim vyberala nejaku zivotnu cestu s nejakym poradcom duchovnym k tomu :-)
Ty hej? Si si toho vedomy?

japonecka

dvojpes-uplne suhlasim s Tvojim nazorom. Tie male cesty si vyberame samy, tie velke su dopredu urcene. Ja si to tiez myslim.

dvojpes

osud je nieco ako cesta, trasa, ktoru si dusa naplanuje este pred narodenim, robi to v spolupraci so svojim duchovnym poradcom/poradcami.
v tej ceste su zahrnute iba tie hlavne, dolezite udalosti, hlavne motivy zivota, nie kazdy malicky krok a kazducka reakcia na akykolvek podnet.
pocas zivota je mozne z cesty odbocit, je tam priestor na slobodne konanie, mnohe veci ale vtelena dusa ovplyvnit nevie.
odchylka je ale brana skor ako nespravna vec, kedze byva motivovane podmienkami, v ktorých dusa zije v hmotnom svete - v tomto stave ma dusa trochu zahlmene alebo mozem povedat znizene schopnosti rozlisovat a rozhodovat sa.
aj ked nie je to samozrejme vzdy tak, kedze kazdy krok a jeho prinosnost pre vyvoj duse sa spatne analyzuje a vyhodnocuje a aj odbocka z cesty osudu moze byt pre vyvoj prinosna.

anjelik *

Kýčera, vždy si v osude a zmenou daného osudu..tou výhybkou, ho prepíšeš, obrazne povedané sa dostaneš nad ten konkrétny osud a píše sa nový osud. Mohla som povedať aj mimo, vedľa, pod. :o) V prípade osudu neplati 3D rozmer, tak sa nedrž tak striktne názvoslovia a smerov.

Kýčera

Anjelik, Anjelik, na aké zradné chodníčky si sa to vydala? Dostali sme sa od mystiky cez koľajnice až k horám. A pointa stále uniká! Co tím chtěl básník říci? Ak budem v bahne dostatočne dlho, bude tam zároveň aj moje telo a na bahno sa zmením aj ja! Nechajme my bahno bahnom, venujme sa radšej spojkám "v" a "nad" a vráťme sa späť k téme. Buď som "v niečom" alebo som "nad niečím".

iggzik

Mamma mia,, zasnem tu nad tym co ludia dokazu povymyslat a obhajovat..

Iba cast mozgu a tela ako takeho je nam "zpristupnena"..

Dieta sa rodi ako "Tabula rasa""Clean slate" ... pre slovakov "cisty stit/nepopisana doska". Cize uz od narodenia sa tento malinky prirastok do spolocnosti uci, vnima a utvara si z toho zavery. Inymi slovami, na zivot nieje ziadna prirucka, manual a.p. z toho vypliva, ze ake podnety dostaneme, tomu verime. Ked nam ako dietatu bude povedane, ze je Boh tak bude..
(www.facebook.com) ..

Vsetko su to ludske vyplody osud, karma, vestenie, sloboda, rovnost, spravodlivost, boh, ..

Aktualne je to co je, si myslite, ze o 200 rokov bude nieco s Nasim "osudom" nebude tu po nas ani FŇ

Tieto veci vznikaju hlavne kvoli tomu nasmu nepodarenemu zlemu "EGU". Potreba byt niekym, ze to ma cele zmysel a podobne. Sorry vole, nema..

Sme trosku viac vyvinutejsi organizmus, naucili sme sa komunikovat a predavat informacie dalej, cim sa rapidne zrychlil "progress" aj ked telo evolucne k tomu prisposobene nieje,, keby len telo, staci kuknut v akych srackach je vdaka tomu cela planeta.. Sme tu premnozeny, co z pohladu zeme a zivota ako takeho skoro pripomina aj virus..

premuza.noviny.sk

Zivot je dar.
Najkrajsia a takmer najkomplexnejsia vec na svete, s kt. sme stale v kontakte je nase vlastne telo. Takze v prvom rade lubme sami seba aj s nasimi nedostatkami, ak sme si ich vedomi, tak sa skusme na nich zapracovat. Dalej lubme nasich blizkych. Ak by toto kazdy robil, tak by tu zla nebolo..

Clovek mylne odrbkava sam seba, ze ma zivot "pod kontrolou".. je panom a podobne,, ale to je vlastne stale to ego.. .

Mesačný princ

Svet nie je čiernobiely Anjelik a ono sa môže zdať, že je to úplne perfektné a že vieš o čom píšeš. Nespochybňujem jedinú vetu, no zároveň vieš dobre, že všetky popieram. A vieš prečo? Pretože nie všetko sa deje podľa toho, ako sa to stalo miliónom ľudí. Nie každý je rovnaký a možno jedného dňa pochopíš, že aj to, čo som písal ja môže byť pravdivé. Nefunguje všetko univerzálne a nie všetko na svete má len čiernu alebo bielu farbu tak ako pruhy zebry. Občas je niečo aj farebné alebo má odlišný tvar a jednoducho ľudia, ktorí tie farba a tvary nepoznajú či ich nikdy nevideli nedokážu pochopiť. Prečo sme rozdielni, no bola by tu nuda. Ale možno práve to, že tá karma existuje a to, že nie vždy sa treba tomu pomyselnému bahnu vyhnúť ako tvrdíš z nás robí jedinečných. Čo spraví človek ak sa mu nedarí? Poradia mu aby myslel pozitívne a že čím viac sa bude usmievať a veriť, čím viac bude z neho vyžarovať to pozitívne, tak tým viac to bude priťahovať. No nie vždy to funguje týmto štýlom. A čo sa bahna týka, to je zlé, pretože pokiaľ je človek v bahne tak sa topí, nemal by sa dostať von, či sa bahnu skôr vyhnúť? Podľa väčšiny áno ale čo ak človek musí padnúť až na dno, neodrazí sa od pevného dna lepšie ako keby metal ručičkami vo vode? Ľudia nám do životov prichádzajú práve takí, akých potrebujeme a my sa musíme snažiť pochopiť prečo sa nám tak deje. Je dané všetko ale je len na nás, či to dokážeme prijať a vylepšiť. Či tú karmu pochopíme a či niečo dokážeme zmeniť. Ak sa nám to v tomto živote nepodarí tak tomu človiečikovi po nás nepripravíme práve najlepší odrazový mostík. Nikto nevie predpovedať budúcnosť, pretože tá ešte nejestvuje a len naše rozhodnutia sú tým stavebným materiálom, ktorý ju bude tvoriť.