Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Systémový lupus

Príspevok v téme: Systémový lupus
monika_olivia

Dobry den. Kamaratka ma lupus uz rok aj pol. do teraz sa to dala zvladnut aj cez vyrazky, modriny a opuchnute nohy. teraz vsak lezi v nemocnici cez dva mesiace. Opuchol jej jazyk a nemohla prehltat. v nemocnici jej zaviedli hadicku cez nos do zaludka a touto formou jej davali jest. strasne schudla kedze vobec nejje normalne jedlo. odisli jej svali a ostala bezmocne lezat na posteli. dignostikovali jej dalsiu cborobu miasthenia gravis, svalove ochorenie a zacali podavat lieky. Lenze nakoniec sa zistilo, ze diagnoza bola chybna a nema teda tuto chorrobu. lieky jej prestali davat. trochu sa jej polepsilo ale nic moc. Vazila 70 teraz vazi asi 40. lekari uz nevedia, co s nou je a prehadzuju si ju z oddelenia na oddelenie.
Nema niekto s tym skusenosti? Sme uz bezradny. kazda odpoved potesi

RNG

Systemovy lupus, MS, a ine tzv autoimunne choroby coraz castejsie zvazuju s roznymi kombinaciami zamorenia a infekcii v tele, najma boreliozami, chlamidiami L-formami a mykoplazmami a samozrejme , kedze tieto vsetky znizuju imunitu, tak sa na tom prizivia aj nase vlastne virusy, co nosime cely cas v tele.

Nika dakujem,prajem napodobne,si zlata a co poznam z tvojich pismenok,aj velmi statocna,nech sa ti len dobre dari...je to hrozna choroba,a to co pise monika v tejto teme,je smutne,bodaj by sa z toho najtazsieho stavu dostala

Kýčera

Skús presvedčiť rodičov kamarátky, aby REZOLÚTNE trvali na OKAMŽITOM prevoze na Kramáre do Blavy. Pomohla by jej aj hospitalizácia v Piešťanoch - NURCH, či Blave - UKPM, ale je v ťažkom stave a nie som si istá, či tam berú aj ležiacich pacientov.

N-ika

Anonym- diagnostika lupusu je pomerne presna, su zvysene najma hlavne protilatky ANA, ENA, urcite specificke protilatky anti dsDNA, antiDNP su zvysene, komplement C3,C4 je nizky, byva zvysena sedimka a crp...to su hlavne ukazovatele, ktore poukazuju na SLE...pochybujem ze by lekarka urcila zle diagnozu. Skor si myslim ze ju vyhodnotila spravne a vcasnou liecbou predisla najhorsiemu..bud rada ze SLE u teba nema taky vazny priebeh a ze ides do remisie...prajem nech ti vydrzi co najdlhsie :-)

ja som rok uzivala,teraz vysadzujem pomaly a mam ist na krv po roku,uvidim co bude..nika moze byt ze sa doktorka pomylila v diagnostike s lupusom?ze to vypuknutie choroby do noh bolo nieco ine?-lebo cely rok som uz mala dobre vysledky,priebeh,vsetko ok.ale vysli mi niektore pozitivne protilatky..a ty sa ako mas,je to pod kontrolou?

N-ika

Este jedna vec, kedze jej ide o zivot a zdravie a vidi aj sama aka je lupus svinska choroba a co vsetko dokaze, dufam ze kamaratka ma tolko rozumu ze berie pravidelne lieky a neskusa na sebe pripravky a doplnky stravy...lebo pri takejto vaznej chorobe ak chce este zit, tak je svojvolne davkovanie liekov a branie cohokolvek, co neschvali lekar cisty hazard so zivotom!

N-ika

Ahoj, je tazke radit, lebo lupus je sam o sebe nevyspytatelny. V kazdom pripade, lieci sa v NURCHu? Chodi tam aspon ambulantne? Berie lieky? Ake?
Ak je dobre nastavena liecba, idealne v NURCHu a je pravidelne kontrolovana (ambulantne alebo formou hospitalizacii) da sa takymto atakom predist kontrolou aktivity protilatok a naslednym upravenim davok liekov.
V nemocnici vedia ze ma lupus? Nasadili jej kortikoidy? Vyssie davky by mali eliminovat tento stav...
V kazdom pripade, hned ako bude stabilizovana by jej uz v nemocnici mali vybavit pobyt v Nurchu a co najskor ju tam previezt...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Systémový lupus - Fórum - ZDRAVIE.sk