Na plazi hore bez

Príspevok v téme: Na plazi hore bez
Enny87

Ahojte, chcela by som sa vas opytat, baby, ci sa hanbite na plazi opalovat hore bez, alebo nie? A ked sa aj hanbite, ci to prekonate ten ostych a ste hore bez aj tak? Pytam sa preto, lebo som sa vratila iba vcera z dovolenky v Taliansku. Plaze boli maximalne prehustene ako sa len dalo a hadam kazda druha zena tam bola hore bez. Ci uz sa opalovali, alebo prechadzali po plazi, alebo vo vode hrali bedminton. Vsimla som si, ze najma Nemky s tym nemali absolutne ziadny problem. Ja som to teda skusila tiez a takmer som umrela od strachu ked som hore bez vchadzala od konca plaze do mora. Mala som cele plavky a teda som si ich iba zvliekla po pas. Iba som chcela vediet aky to bude pocit... co si o tom myslite vy??

ikonka

Neviem posudit, ci je opalovanie zdrave, alebo nie, v kazdom pripade nic netreba prehanat. Najviac si zrejme skodia solarkove princezne, ktore solarium navstevuju cely rok - tam potom sa da naozaj polemizovat o skodlivosti opalovania a o tom ako bude ich pokozka vyzerat o par rokov.
Mne osobne letne kupanie a opalovanie velmi pomaha na moju pokozku a k letu patri, bolo by mi divne sediet zavreta doma, len preto, ze slniecko skodi. V rozumnej miere je to podla mna OK.
K tym prsiam ja mam taku dilemu - ponizuju sa aj zeny, ktore na verejnosti koja lebo ukazuju svoje prsia aj niekomu inemu ako svojmu muzovi??? Ci vtedy to uz vnimate inak - ako nutnost, ci prirodzenost???

Enny87

spring: cele plavky nosim preto, lebo som za posledny rok dost pribrala a nechcem ukazovat strie na bruchu. Bikiny budem znova nosit ked sa mi podari opat schudnut na moju povodnu hmotnost, idem na tom uz teraz makat, aby som to stihla do dalsieho leta. A urcite si nemyslim, ze keby som ostala zahalena by som bola horsia od vacsiny :)

Moireal: na slovensku sa kupem kazdy rok a tu som to nikdy neurobila, ani si to nedovolim urobit, lebo tu nie su ludia na to az tak zvyknuti, ako na zapade, navyse nemozem vediet kedy ma kto z tych ludi niekde potom uvidi v meste alebo ma nedajboze spozna priamo "v akcii" :) predsalen v Taliansku kde okrem domacich bolo mnoho Nemcov, Rakusanov a Cechov som si na to skorej trufla.

Marika: dakujem za krasny, dlhy prispevok :) tiez s tebou suhlasim, je jasne, ze v tom druhom pripade by som to neurobila :D ide o to na akej plazi sme a s kym tam sme. Ja som tam bola s krstnou a mojou sesternicou a tie nie su vobec krestansky zalozene takze to neriesili.

Moireal

Slobodna, suhlas. Do mna cely zivot rypu ludia, aka som biela. Na strednej som sa sa vzdy v lete hanbila, ze mam biele nohy ale ja sa neopalim aj keby chcem, solarko je blbost a ani ma to nebavi. Teraz mi to uz pride ako najmensi esteticky problem. Aj ked uz to ani problem nieje. Uz sa na tom len smejem, ked ma niekto poznamky.:)

Moireal

Tak ja napriklad by som to na nudaplazi neurobila tiez, rada vytrcamm z davu. :)
Tu ani nejde o odvahu, ja som so svojimi prsiami viac ako spokojna a prave preto, by som ich neukazovala len tak. Ale bezne pod oblecenim naozaj nenosim podprsenku, lebo sa nechcem tlacit.
Ale ked to tak robia ine, tak ok.

Slobodna

Podla mna opalovanie nie je ani zdrave a ani esteticke. Hlavne, ako ta koza bude vyzerat o par rokov.
No a uz vobec nie opalovanie prs. Ja ich ukazujem iba partnerovi, nie z ostychu, ale tak mi to pride spravne.
Neodsudzujem ludi, ktori su nudisti, tiez suhlasim s tym, ze clovek by nemal robit nic, v com sa neciti dobre, ci prirodzene, len preto, ze to robia vsetci okolo.

ikonka

Tiez nevidim nic poburenia hodneho na nahych prsiach a este na plazi kde sa clovek kupe a opaluje.
Neukazuju ich predsa na ulici, ci v divadle.
Osobne sa opalujem vzdy hore bez (ci uz v zahranici, alebo ma Slovensku), nemam s tym ziadny problem a myslim, ze ani okolie..teda som sa s tym nestretla.
Pre mna je to skor o estetickom vnimani - nevkusne biele mapy na krasne opalenom tele - nie o vytracni sa, ci provokacii..
Ak idem do vody, alebo mimo lehatka samozrejme si podprsenku obleciem.
Ale ak sa clovek na to neciti, nech tak nerobi... Clovek by mal robit veci prirodzene.

LMarika

Preto si s tym nemala problem, lebo to tam urobila vacsina zien. No na Slovensku je takych malo, ktore to na beznych kupaliskach urobia, su to skor zriedkavo sa vyskytujuce vynimky, s najvacsou pravdepodonostou cudzinky. Ja som sa bola kupat v Rakusku pri jazere a na celej plazi bola iba jedna hore bez, ostatne mali plavky. Ono tu ani nejde o to, ci by sme sa hanbili, ide tu skor o to, za akych okolnosti by sme to urobili, za akych okolnosti sa dokazeme pridat k vacsine, respektive prisposobit sa spravaniu sa vacsiny zien bez toho, aby sme z toho mali ujmu na psychike, alebo vycitky svedomia. Skus si predstavit, ze sa ides kupat na kupalisko na Slovensku a ziadna tam hore bez nebude. Urcite sa neodvazis ani ty, ani ja, nikto... Lebo tam, kde sa vsetci kupu v plavkach, sa bude kazdy novy, ktory tam prave vkroci, kupat v plavkach. No keby si isla napriklad na nejaku nuda plaz a vsetci tam budu uplne nahi, este aj dole bez, tak sa vyzlecies aj ty, aj kazdy novy, ktory tam vkroci... Lebo tam je zvykom, aby sa vsetci kupali nahi. Ked pojdes s partiou mladych rovesnikov do Talianska na plaz a vacsina zien tam bude hore bez, ale ani jedna nebude dole bez, tak po vypiti nejakeho toho poharika (alebo mozno aj bez toho) budes aj ty s kamoskami hore bez. Lebo sa prisposobite vacsine. Ale spodny diel plaviek si nechate na sebe. No nech by si na tu istu plaz do Talianska isla so svojou babickou - krestankou katolickou, s deduskom, s mamickou a s oteckom a povedzme, ze este so svojou sestrou, ale zajazd do Talianska zorganizovali pobozni ludia chodiaci do kostola a pojdu s vami aj pani farari, sucastou zajazdu bude audiencia u papeza, navsteva nejakych bazilik, kostolov, historickych pamiatok a okrem toho sa mozno dva dni budete moct kupat aj na plazi, tak si hornu cast tela urcite neobnazis, aj ked zrovna uvidis, ze vacsina zien to urobila. Lebo ty si teraz sucastou skupiny ludi, z ktorych vacsina patri do starsej generacie a este su aj dost nabozensky zalozeni a take veci odsudzuju a mate medzi sebou aj fararov a mas tam rodinu, tak nechces, aby ta ohovarali, odsudzovali, ze si hriesna a ze si si take veci dovolila urobit, preto to radsej neurobis, ale zostanes v plavkach. Lebo nechces, aby tvoja babicka dostala srdcovy infarkt, tak jej taku hrozu nevyvedies, aby si sa tam pred vsetkymi odhalila. Sice som sem napisala dost dlhy prispevok, ale pointou bolo, ze vo vacsine pripadov plati, ze cloveka k urobeniu niecoho motivuju, alebo nemotivuju urcite okolnosti a nie je okolnost ako okolnost, preto za urcitych okolnosti clovek urcitu vec urobi a neboji sa, ani nehanbi tu vec urobit, ale su okolnosti, za ktorych by to neurobil nikdy. Asi tak.

Moireal

Preco robit nieco,zato ze to robi masa?
Na jednej strane chodit hore bez a na druhej strane nosit cely rok podprsenku. Ta podprsenka mi urcite pride najmenej logicka. Ja podprsenku nenosim, ale ked som na Slovensku a dam si obtiahnute tielko, radsej si tu podprsenku dam, lebo Slovensko. Ale ukazovat prsia len tak a zato, ze to tak urobili ostatne, mi pride smiesne. :D

spring

Mala si zacat mozno s bikinami ako nosit cele plavky.. Nejako mi to nesedi, ze suhlasis s kobrou a nosis cele plavky (este viac "oblecenia" ako minimalne bikiny)
.. Ked ti to nie je prijemne, nechapem, preco to robis? Myslis si, ze si horsia ked sa nevyzlecies? Ja s kobrou nesuhlasim a nemyslim si, ze zenske prsia su vhodne obnazene.. Boli a vzdy su nieco co je pre muzov sexualne pritazlive, takze si nemyslim, ze je to nieco tak prirodzene.. Pre takych ludi co vyznavaju kult naheho tela su nudaplaze..