Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vzťah so svokrovcami

Príspevok v téme: Vzťah so svokrovcami
K_Linda

Ahojte,
mám 26 rokov a s priateľom sa plánujeme vziať. Bývame od seba na necelých 20 kilometrov, stretávame sa väčšinu mimo domovov, alebo u mňa, lebo ja sa u nich necítim dobre a práve toto je problém.
Cítim, že budúci svokrovci sú ku mne dosť odmeraní a vôbec ma nevedeli prijať medzi seba. Keď som u nich tak síce mi nič nepovedia, ale budúcej svokre sa nepáči ak chcem niečo robiť a keď im príde návšteva, tak síce svokra povie, že "toto je moja budúca nevesta", ale ani ma nepredstaví, nič. Dnes mali návštevu, povedala mi, aby som si sadla tam, ale bolo mi trápne sedieť tam 3 hodiny a nikto sa mi ani neprihovoril. Môj snúbenec bol vonku so psom a chodia za ním kamaráti, takže som dosť často sama s jeho rodičmi.
Zásnuby sme nerobili, ale snubný prsteň mi daroval priateľ na predĺženom víkende, ale budúca svokra mi nezabudla x-krát zdôrazniť, že ho vyberala aj ona a že sme si mali rovno kúpiť radšej obrúčky, lebo toto je zbytočné takto vyhadzovať peniaze. Keď príde reč na svadbu tak chce úplne niečo iné ako my. Vraj, stačí len sobáš s max. 10 - 15 ľuďmi a nie svadba a nemáme si pozývať kamarátov. Vidím na nej, že si nevieme nájsť k sebe cestu, ale neviem ako to zmeniť.
Minule som zostala u nich s budúcim svokrom na celý deň sama, ale počas celého dňa sme spolu neprehodili len pár slovíčok pri obede, inak sa motal po dvore, alebo pozeral TV. Môjho snúbenca berú u nás normálne ako člena rodiny, otec s ním kecá, volá ho na poľovačku a tak, je to celkom iná atmosféra. Inak raz môjmu snúbencovi starká odkomentovala, že za ich čias dievča išlo ku chlapcovi až tesne pred svadbou. Zrejme mierila nato, že ja som bola u nich skôr ako on u nás.
Mali ste niekto takýto problém? Ako vychádzate s budúcimi svokrovcami? Kedy ste boli u priateľa prvýkrát, resp. spávate tam?

simulík

Tiež si myslím, že ich optimizmus prejde možno už hneď na svadbe. Ja som vydatá 4 mesiace, predtým som si myslela, že mám suprových svokrovcov, ale teraz mám úplne iný názor. Moja svokra sa mi líškala vždy a všade a za každej situácie, ale keď som sa náhodou dozvedela, že klebetí o mne pravý opak začala som byť opatrnejšia. Teraz je dosť zákerná a hoci sa ma pýta na náš program, ona náhle buď ochorie ak má pomôcť, alebo náhle potrebuje manželovu pomoc. Samozrejme moja švagriná - jej dcéra je pre ňu naj a ak jej povieme, že prečo nie ona, tak povie, že ona predsa pracuje (podotýkam, že aj my) a má rodinu.
Svokor je odmeraný a vlastne som pre neho vzduch.
My zatiaľ žijeme s nimi, lebo nemáme dostavaný dom, ale ak ho dostaviame budeme susedia, tak už teraz sa teším. Zrejme je to najväčšia blbosť bývať so svokrovcami pod jednou strechou.

N-ika

Paci sa mi optimizmus salajuci z prispevkov potencialnych buducich zatov a neviest :-)
Ja vam verim ze teraz to vidite z tej lepsej stranky, ale mozno po 10 rokoch manzelstva to budete vidiet uuuplne inak...:-) Verte, vsetci sme tym presli...pridete na to aj vy :-) najlepsia svokra je ta, co je aspon 100km daleko :-)
A nie vzdy pomoze porozpravat sa a vydiskutovat si to...niektori ludia si proste vysvetlit nedaju a maju vzdy svoju (lepsiu) pravdu... a nezabudajte, do oci vam moze rozpravat cokolvek, otazne je co o vas rozprava druhym ;-)
Ak aj po tych desiatich rokoch nedate na svoju svokru dopustit, tak vam gratulujem, "noste" ju za to na rukach, lebo je jedna z mala:-)

PetNov

Áno, poniektoré príspevky sa zdajú dosť hororové, ale v pozadí každého stoja dvaja ľudia a to svokra a nevesta (zať). Tam kde sú dvaja ľudia, tak treba hľadať aj chybu v oboch a nie zákonite trvať na tom, že svokra je horšia ako peklo.
Ja síce ešte ženatý nie som, ale čoskoro zrejme áno a určite by som si nedovolil ani teraz a ani pozdejšie kritizovať svoju budúcu svokru. Naozaj Vaša svokra nevie, alebo nemá takú vlastnosť, ktorá by bola pre Vás prínosom? Ja som toho názoru, že je to matka Vášho partnera/partnerky a keď Vám vyhovuje jej dieťa, tak zrejme ani ona taká bosorka nemôže byť.
Ja sa na svojich budúcich sťažovať nemôžem, lebo robia všetko v prospech nás a aj keď nám to plne nevyhovuje, tak určite sa to dá vydiskutovať slušným spôsobom. Veľa vecí by som bol spackal ak by som sa nebol poradil a veľakrát by som videl veci v úplne inej farbe ak niet mojich budúcich. Veľakrát moja budúca svokra vie čítať už aj medzi riadkami a hoci ju nechcem zaťažovať svojimi blbými problémami, ona ich vycíti a spoločne prídeme na riešenie.
U nás to platí aj opačne a verím, že moja snúbenica je toho istého názoru. Pre mojich rodičov je ona vzorom perfektnej nevesty a viem, že preto, lebo som ju vybral ja a vedia, že ja ju milujem a pokiaľ s ňou chcem žiť, tak je naša. Pre môjho otca je tá od ktorej dokonalejšia neexistuje, dôveruje jej, chráni ju, ale určite to nešlo samé od seba. Všetko je o budovaní vzťahu - budúcnosti.
Veľakrát by bolo ideálne robiť kompromisy a pochopiť aj tú druhú stránku.
Teraz viem, že keby sa medzi nami hocičo udialo (čo verím, že nebude), tak nebudem nadávať na svokrovcov a ani moju snúbenicu, ale budem hľadať chybu v nás ako v celku. Však ak teraz vyhovuje tak to nemôže pominúť z minúty na minútu.

Bendyyy

Ja som si so svokrou predtým rozumela ale čím ďalej, tým menej. Pred cudzími je na mňa milá, ale akonáhle sme len dve, tak je to o inom. Rešpektujem ju, lebo ju beriem ako matku svojho manžela a predsa sa s ňou nebudem hádať. Stále mám na pamäti, že máme spoločné len to koho máme radi a to môjho manžela a teraz 2 mesačného synčeka.
Aj moja svokra má čudné názory, ale svokor ešte čudnejšie a všetko vie najlepšie. Oni žijú dodnes v prepichu, mi počítame každý centík, lebo staviame a pod., ale nikdy nám nepomohli finančne. Takže nie si jediná a ak máš skutočne rada svojho priateľa, musíš to nejak predýchať.

Axel Wers

Ja čo som mal posledný vážny vzťah, tak s nádejnými svokrovcami som vychádzal veľmi dobre, až mi to bolo podozrivé po tom, čo čítam všelijaké horory o svokrách.

kocúrik_1

Tak ja mám na moju svokru len tie najhoršie spomienky aké len môžem mať. Našťastie už nie je moja svokra, lebo vďaka nej sme sa rozviedli, ale s bývalým manželom sme doteraz priatelia a to nielen kvôli naším dvom deťom.
Moja svokra bola poriadna herečka a svoju rolu hrala parádne. Mne sa líškala do očí, potom som počula, že všade ma ohovára a to tými vyberanými slovami. Môj bývalý zarábal na ňu, lebo ona vyberala jeho peniaze z banky a to vraj len preto, aby mal všetko zaplatené. Mne občas niečo hodila na deti, ale potom som počula, že mám materskú tak čo ešte potrebujem?
Bývala som v zapadákove 17 kilometrov o mesta s dvomi malými deckami a môj bývalý robil v zahraničí. Ona sa každému chválila, že mi nakupuje, ale zabudla povedať, že samé hovadiny a pre deti kúpila kinderká a kopec blbostí a ja mám z toho žiť. Nakoniec ma to prestalo baviť a vzťah som ukončila. Vydala som sa druhý raz, máme spolu ďalšie dieťa a žijem v zahraničí. Domov chodíme občas, môj bývalý už u nás bol, ale počula som, že by sa dotrepala aj moja bývalá svokra, a to zrejme preto, lebo nemá o čom klebetiť. Zákernejšia svokra zrejme neexistuje a ona je ku každému milá len kým ho potrebuje. Moja dcéra ju má rada len tiež preto lebo musí, ale už aj ona prišla nato, že ju obyčajné zrkadlo. Svokra som tiež nemala bohviečo, jediné čo obľuboval bol alkohol. Takže moja kým nemáš takéto problémy tak môžeš byť spokojná, lebo jedna blbá svokra dokáže zničiť aj tvôj život ako naša náš.

usmevny_den

Linda, ako tu už niekto písal, proste ste si nesadli, dôležité však je , ako sa k tomu stavia tvoj snúbenec, či len zaslepene obhajuje svoju mamičku (príp.otecka), alebo sa vie na veci pozrieť aj z tvojej stránky a chápe tvoje nepríjemné pocity. Čo sa svadby týka, mala by byť najmä podľa vás - veď vy vstupujete do zväzku manželského, nie oni. Možno sa tie ľady prelomia neskôr, keď príde vnúčatko, ale možno nikdy. Občas je to doživotná diagnóza. V každom prípade, skús sa porozprávať so snúbencom, nech ti on poradí ako si získať cestu k jeho rodičom. Držím palce. :) Btw, ja mám super svokrovcov a rovnako môj manžel si pochvaľuje tých svojich a aj oni navzájom ako svatkovci spolu skvele vychádzajú. Neviem si ani predstaviť, že by ma svokrovci nemali radi alebo aby moji rodičia nemali radi môjho muža - to musí byť veľmi zlé, berúc do úvahy, že je to vlastne zväzok doživotný (+-rozvody a pod.)

Filip TT

Hej tak je to, kazdy pozyva a hosti svojich. Ale uz som zazil taku svadbu, kde jedna strana povedala, ze chce malo hosti a pozadovala od druhej strany, ze ked my mame malo, majte malo aj vy, aby to nebolo blbe. Na tej svadbe bohuzial ta druha strana bola malo asertivna a poziadavku prijala...

PeťoN.

Nie každá svokra je rovnako protivná a to tvrdím z vlastnej skúsenosti.
My sa chceme brať s priateľkou po necelých dvoch rokoch a za tú dobu som mal spoznať svojich svokrovcov v dobrom aj v zlom. Myslím to doslova, lebo v oboch rodinách sa vyskytli aj problémy, ktoré bolo treba riešiť a môžem len povedať, že kebyže niet mojej svokry, tak by som niektoré veci nezvládol. Podporovali ma doslova vždy a všade, či to bolo úspešné ukončenie VŠ, alebo pracovný pohovor, proste vo všetkom. Pre mňa je svokra dodnes bútľavá vŕba a viem, že sa jej môžem vždy so všetkým zdôveriť, ona ma bude podporovať.
Rovnako to platí aj o mojich rodičoch a mojej snúbenici. Môj otec by ju nedal za nič na svete ale ani moja mama. Mám dosť vážne chorú mamu, ale dodnes keď ju navštívime v nemocnici je pre ňu moja snúbenica naj - naj. Aj kým sme takéto problémy nemali tak bola u nás ako doma, "neskrývali" sme ju pred návštevami, pre našich bola akoby ich dcéra. Takže určite nemôžem súhlasiť s tvrdením, že svokry sú hnusné. Určite je to všetko o ľuďoch, ale spoločná reč sa nájsť dá.

Prezyvka055

Ja v pohode, aj ked je pravda ze moji svokrovci ziju na druhej strane zemegule :D.

V kazdom pripade co sa tyka svadby tak si kazda polovica riesi hosti vlastnych. Takze to ze chce tvoja svokra 15 hosti to je jej problem. Nech si pozve 15. Ty si mozes pozvat aj 300 zo svojej strany.

No a ked mali navstevu naco si tam sedela :D ked ti povedala ze mas tam sediet tak ja by som povedal niee v pohode ja idem za priatelom vonku. A pohoda.
Podla mna si prilis submisivna a tak ta asi nejaku beru ze slusna vsetko odkyvkas, kde ta polozia a tam ostanes :D. To zas ja ked ma predstavila priatelka svojim rodicov a mi povedali ze sa tam mam citit ako doma tak som to hned vzal za slovo :D. A samozrejme aj moja priatelka to ma u nasich rovnake. Proste sa moze volne pohybovat a robit si co chce nemusi si pytat nejake povolenia alebo nikto jej nekaze ze kde ma sediet a co robit a tak.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vzťah so svokrovcami - Fórum - ZDRAVIE.sk