Ako je to mozne?

Príspevok v téme: Ako je to mozne?
Nutella

Anorexiu mam 4 roky, naposledy mi v Prahe na lieceni pomohli ist zo 40 kg na 52 (vyska 170cm). Doma som si drzala podla menstruacneho cyklu medzi 50-51 kg asi 2 mesiace a bolo vsetko viac menej fajn. Pred mesiacom som zacala brat antikoncepciu, z coho sa mi asi zadrzala voda a pribrala som na 52 kg. To bol podnet ku recidiva, ktora trva uz mesiac. Momentalne mam cca 50 kg a denne jem 1000-1500 kcal, pritom v najhorsom stadiu choroby som jedavala okolo 1000 kcal. Priblem je ze nechudnem aj ked tolkoto jem uz asi mesiac. Ako je to mozne? Ved 1000-1500 kcal je malo, nie? Z toho by vaha mala ist dole ale akosi nejde a stagnuje. Ako je to mozne? A zaroven sa bojim ze ak by som zacala jest zas 2000 kcal tak priberiem. Prosim, mate niekto vysvetlenie?

Samo2X

1500 - 2000 kcalc je tzv. Basic Metabolic Rate (BMR) pre zeny, 1500 az 2000 kcalc kazdy den potrebuju zeny na udrzanie vahy, na normalne fungovanie. Sama pises, ze ide o recidivu, potrebujes pribrat nie schudnut. Neviem kolko mas rokov, ale tipujem, ze podla BMI indexu si stale v pasme podvaha. Many studies have found that in general women need 1500-2000 kcal to maintain their current weight and for men the range goes to 2000-2500 Kcal. This number is also known as the Basic Metabolic Rate (BMR). In essence this figure gives you the number of calories your body needs on a daily basis in order to function properly.