Pukanie a stuhnutost krku

Príspevok v téme: Pukanie a stuhnutost krku
Nick44

Zdravim, kazdy den sedim niekolko hodin za PC a okrem toho som mal zlozvyk, ze som pukal vzadu krkom. A teraz nemozem uplne plynule hybat krkom, mavam zavraty (ked sedim a rychlo vstanem alebo ked si cupnem a vstanem) a tiez teraz musim stale hlasno pukat krkom cca na 4 hodinach (hadam chapete), lebo mi tam stale tuhne. Tak co by prosim vas mohlo pomoct? Cvicenia, lieky, vyzivove doplnky? Pravidelne bicyklovanie (pripadne behanie) je v tomto pripade na nic alebo by to mohlo pomoct? Predom dakujem za vsetky nazory.

Anonymous100

ahoj, ja som mala tiez velke problemy s krkom a chrbicou , pochodila som roznych doktorov, aj alternativu medicinu no nic,. potom som niekde citala ze mozno stci vymenit matrac. tak som zhanala kade tade kvalitny nech aj stoji hoc co a odporucili mi tento www.novynabytok.sk , k tomu samozrejme zacala pravidelne chodit behat, plavat a od vtedy ma uz nic neboli ani nemam stuhnuty krk

Nick44

Dakujem za rady. Mozno teda skusim ten penovy valec, ale aj tak ma zaujima, ci moze na stuhnutost krku pomoct aj bicyklovanie/behanie. Aky je vas nazor?

RNG

Nuz ja osobne ako strasi clovek, ktory ma "lamku" adresujem stuhnutost pohybom. Robim napr thaichi, kde prvych 15 minut je rozcvicka roznych klbov, otacnie hlavy , rotazia ramien, kolien, zapasti atd. POmaly a dokladne Pri pocitazi praktizujem aj ocnu gymnastiky, tj kazdych 5 minut si otociom hlavu a zaostrim na nejaky iny ovela vzdialenejsi predmet. Inac sa oci bez pohybov postupne atrofuju/znicia.

RNG

Pukanie moze byt zo zadierania klbov, tj nedostatok klbobeho mazu, doporucam na to jest avokadu alebo brat CMO. Cato je to aj nasledok kalcifikatov, tj mineralovych usasdenin, co sa usadzuju pocas roznych zapalov. Za zapalami, co sa daju potacit roznymi protizapalovymi su ale zvacsa mikroby a proti tym treba bojovat. Najcastejsie su to velmi malo zname mykoplazmy a virusy, ktore lekari zriedka diagnozuju a estre zriedkavejsie adresuju.

odpovedam

mas znizenu mobilitu, nemusi to boliet. to bol z mojej strany len navrh, mozno ti niekto poradi nieco lepsie. ja som jeden cas musela uzivat lieky na silnu stuhnutost svalstva, ale su jedine na predpis. je to na tebe. ale foam roller je skvela vec na cele telo ako prevencia, nielen na bolesti.

odpovedam

Mozes mat cervikokranialny syndrom, ale to musi potvrdit lekar. Na stuhnutie odporucam tzv. foam roller (penovy valec) - perfektna pomocka. Na internete najdes videa, ako s nim uvolnovat bolave svalove uzly (sposobujuce bolest a stuhutie). je to lacnejsie riesenie ako masaze, ale mozes aj masaze. Mne foam roller pomaha na uvolnenie celeho tela, kedze som sportovec. je to jednorazova investicia.