Psychiatricke vysetrenie

Príspevok v téme: Psychiatricke vysetrenie
Cerokov

Od dectva som tak trochu mimo. Pravdepodobne mam vyhybavu poruchu osobnosti ale diagnostikovany som nebol. Myslel som si ze som len hanblivy a ze z toho vyrastiem, no po strednej som si uvedomil ze mam ozaj problem no pomoc som nevyhladal, ani ked som mal tazke depresie, nejako som sa z toho dostal, chvilu som celkom dobre fungoval no teraz som znovu na dne a uvazujem ze by som uz konecne vyhladal odbornu pomoc. Viete my povedat ako to funguje? To mam ist rovno za psychiatrom? Bude potom psychiater posielat vysletky vysetrenia mojmu vseobecnemu lekarovi a zapise sa mi to do karty? A Ako prebieha take vysetrenie?

nikusik213

Ahoj. Ak sa citis na dne a nemozes si pomoct, mal by si ist za odbornikom. Nieje to ziadna hanba, ani nic podobne. Je to uplne normalne, ako vsetky ine problemy, ci choroby. Ak pojdes k psychiatrovi, on ti bude pisat do karty, pretoze ak nahodou budes brat lieky, vsetko tam musi byt, ale ved o to sa nestrachuj. Vysetrenia u psychiatra sa bat nemusis. Prvy krat u neho budes dlhsie, pol hodinku-hodinku, lebo sa ta bude na vsetko pytat odmalicka. Musi vsetko vediet a potom sa uvidi, aku liecbu nastavi.. No opakujem nemusis sa nicoho bat :-)