Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ekzém

fiona11

Ja mám skúsenosť, že keď už sa ekzém objaví, nič iné ako masť s kortikoidmi mi nezaberie. Doležité je naučiť sa, ako pokožku chrániť, aby sa ekzém neobjavil. Stres je veľkým spúšťačom, rovnako ako alergeny v strave či prostredí. Najdoležitejšie je spoznať sám seba a čo konkrétne vám škodí

Martin2222

Ja som atopik od malicka a uz som skusal vela pripravkov, kremov, vyzivovych doplnkov. Zozaciatku kortikoidy ale zistil som ze to ide aj inak. Od protopanu mam vyzivove doplnky a local cream, velmi odporucam.

denisa982

Omega mastné kyseliny sú pre atopickú pokožku naozaj skvelým liekom. Dajú sa zohnať aj vo forme výživových doplnkov. Spolu s vhodnou kozmetikou vám možu veľmi pomocť

Martina_585_

Dobrý deň, na ekzém som vyskúšala Vitaberin krém, je to prírodná obdoba kortikoidov, má veľmi silný protizápalový účinok, ale je na prírodnej báze

www.vitaberin.com

verbenka

odporúčam užívať prípravky s vyšším obsahom omega-3 nenasýtených mastných kyselín (rybí olej), majú protizápalový účinok (nielen) na kožu.

Lala1122

Príčiny, prejavy a liečba ekzému je u každého individuálna.

Ekzém sa mi vraj vyhádzal už ako bábätku a v detskom veku - vraj z citrusových plodov. Potom zmizol, prišla puberta, objavil sa ekzém a odvtedy je, bohužiaľ, mojou súčasťou.

Čo je najhoršie, nepomohol ani jeden lekár, kožný, alergológ - môj problém netkvie v alergii ani v ničom podobnom.

Časom som SAMA musela prísť na to, že spúšťaťom je stres, nesprávna životospráva...

Liečenie kortikoidmi nemá zmysel. Síce je to \\\"mastička\\\" ale obsiahnutá hormónmi. Na čas pomôžu ale ekzém to nezastaví a navyše, koža po používaní týchto mastí stráca na pružnosti a je jemnejšia...

Ináč, odporúčam kokosový olej...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ekzém - Fórum - ZDRAVIE.sk