Vzťahy a financie

Príspevok v téme: Vzťahy a financie
951753

Ahoj, takže by som sa rád poradil alebo teda spýtal na Váš názor ako to chodí vo vzťahu muža a ženy s financiami. Mám vzťah s babou, ktorá ako by som to povedal to nemá v živote ľahké. Je slobodnou mamičkou, žije s rodičmi, chlap ktorý ju nechal neplatí na dieťa. Keďže to dnes nie je ľahké narobila si nejaké dlžoby ktoré som jej pomohol splatiť. Sem-tam jej kúpim kredit, sem-tam potrebuje na lieky pre dieťa, zubára a podobne. Fakt na veci ktoré jednoducho treba. Prakticky od začiatku vzťahu jej pomáham aj finančne. A tu je kameň úrazu, chodíme s kamošmi do krčmy - oni sú väčšinou slobodný a pretĺkajú sa životom ako vedia a tvrdia, že ženy a hlavne slob. mamičky hľadajú len sponzorov atď. Hm a nasadili mi chrobáka do hlavy. Nezarábam veľa ale fakt babe pomôžem ako viem - veď plánujeme spoločný život. Otázka je či som spravil dobre, že som anuloval jej dlhy a že ju podporujem finančne? Potom mi vŕta v hlave otázka a nechce ma teda len pre túto vec? U nás v širšej rodine som všade videl príklad, že chlap zarobené peniaze dával žene a ona s nimi hospodárila. Nesťažujem sa, len by som chcel vedieť ako to funguje inde. Zas viem, že iní kamoši berú kočky na dovolenky a tak, kupujú oblečenie. U nás toto zas nie je. Zas načo by bol chlap žene ktorý ju nevie podporiť no nie? Veď už pračlovek šiel na lov aby doniesol žene mamuta :-)

ccccc

Dlzoby su uz cez. Sem tam nejake drobnosti ok.
Preco vy hlupaci vzdy naletite vyzierkam kvoli ktorym opustite aj dobre holky.
A potom si bijete hlavu.

Werddd

A doteraz jak vyžila kým si ty nebol? Len aby si nedopadol jak ja. Zoznámil jsem sa s babou na FB, ktorá mala falošný účet, chodil som s ňou 3 mesiace, kupoval všecko čo chcela - zlato, oblečení, boli sme v kúpeľoch, dal jej peniaze a nakoniec som zistil, že neni tá čo má účet. Ja blbý som nezistil za 3 mesáce, že chodím s niekým o kom neviem kto to je.

TamčaČ.

Podľa je to úplne normálne ak jej pomáhaš aj finančne. Keby potrebovala peniaze na blbosti tak nepoviem, ale všetko sú to potrebné veci a väčšinou ako píšeš investuje na dieťa. To dieťa bude neskôr Vaše, aj keď viem, že nie v pravom slova zmysle.
Ja som s priateľom 3 rok a veru prvý rok mi pomáhal finančne on, lebo on už bol zamestnaný, ja som končila VŠ. V tom roku mi zahynul otec pri dopravnej nehode, mama je na invalidnom dôchodku a financií sme nemali a to nielen nazvyš, ale ani na najnutnejšie a to som brigádovala. Druhým rokom sme už zarábali obaja, takže sme takýto problém neriešili a teraz keď je priateľ dlhodobo PN pomáham ja. Považujeme to za úplne normálne.
Áno, aj poznám baby, ktoré majú priateľa len ako bankomatovú kartu, ale tie určite nemíňajú na lieky a pod.. Sám píšeš, že má ťažkú situáciu, tak nie je dôvod rozmýšľať nad takýmito vecami.

Mesačný princ

Peniaze hýbu svetom, ak ich máš tak sa dá aj láska a zdravie kúpiť. Aj šťastie ktoré závisí od možností ktoré ponúkajú...

ale skús ich nemať, nikto o teba nezakopne