Nepochopené trávenie bez správnej diagnózy

Príspevok v téme: Nepochopené trávenie bez správnej diagnózy
Ness_ie

Od dvoch rokov, presnejšie, keď mi moja mamina nasadila normálnu stravu, som mala tráviace problémy, tuky v stolici, hnačky, bolesti brucha, diagnóza- celiakia a alergia na kravské mlieko, o pár rokov neskôr mi povedali, že som vyliečila nevyliečiteľnú chorobu a môžem opäť jesť lepok, neriešila som to a bola som šťastná až do svojich 18 rokov, kedy prišli hnačky, bolesti brucha, tak mi tento x na gastre robili aj endoskopiu , keďže bolo podozrenie, že lekári spochybili a určite mám celiakiu, a keďže som nedodržovala bezlepkovú stravu tak mám teraz problémy, ale výsledok bol jasný celiakia nepotvrdená, nasledovali genetické testy na celiakiu, celiakia vylúčená na 99% , záver? Chronická gastritída, treba držať diétu a ono to naozaj pomohlo, teraz mám 20 a už 5 mesiacov znova hnačky, nafukovanie, žltá stolica, nezvládam to už ani psychicky, dokonca už som sa rozhodla ísť aj ku psychológovi, dva týždne sa budím o 3 v noci a trasiem sa , zobudím sa na kŕče a chytí ma z toho panický strach. Neviem sa upokojiť. Som naozaj beznádejný prípad a nikdy sa nedozviem, čo mi bolo v dvoch rokoch a čo mi je teraz? Je mi z lekárov zle. Hlavne tam napíšte nejakú diagnózu, veď nevadí, že jej je stále zle.. robila som si aj test napotravinové intolerancie(vyšlo mi vajce, glutén, mlieko, orechy) poctivo dodržujem diétu už 4mesiace a výsledok? Je mi ešte horšie.. Všetky testy negatívne, ste zdravá, parazity nemáte. Škoda , že sa len tak necítim.

RNG

Traveniwe je vec dostaqtku kyselin v zaludku, dostatku roznych enzymov, jedenie dostatku mikrovlaknin a doplnanie si roznych probiotik v crevach
Zialbohu nic z toho gastoenteorologovia nemeraju ani nemaju na to ziadny liek. Ale da sa to riesit doplnkami, ako to riesim aj ja uz viacej rokov.

LMarika

V teste na potravinove intolerancie, ktory sa robi s viacerymi potravinami (Food detective, Food print a ine...) NIE SU CUKRY!!! Laktoza, fruktoza a sorbit. Najma ten sorbit je cukor velmi casto sposobujuci intoleranciu, dokonca u mnohych ludi aj velmi silnu intolernaciu. A najhorsie je, ak clovek o tom nevie, ze ju ma. Sorbit je ovocny cukor a zaroven aj alkoholicky cukor. Nachadza sa v kazdom ovoci spolu s fruktozou. A takmer vo vsetkych alkoholickych napojoch, v sladkostiach pre diabetikov, ale casto aj v beznych sladkostiach, v pralinkach ako napln do praliniek, v makkuckych croissantoch zabalenych v sacku a v inych makkuckych kolacikoch a zemlach zabalenych v sacku, ktore su trvanlive, lebo sorbit viaze na seba vodu, preto pecivo zostava dlho makke, dalej sorbit najdes v zuvackach Orbit a inych, ktore si bez cukru, v cukrikoch Orbit a inych, ktore su akoze dobre pre zuby, v takmer vsetkych zubnych pastach (po umyti zuby poriadne vyplachni, lebo nevyplachnut by znamenalo, ze zvysky pastay sa zmiesaju so slinami a ty ten sorbit prehltas), v ustnych vodach, v susenom ovoci ho je aj 5-x viac ako v cerstvom. Vysokosorbitove druhy ovocia su jablka a hrusky, vsetko susene ovocie. Nizkosorbitove su maliny - Himbeeren a vsekty ostatne drobne gulicky, co sa po nemecky koncia na -beeren, casto ho najdes v zavaraninach, napriklad v kyslych uhorkach a inych, lebo sa tam pridava ako koznervacna latka. Mozes ho najst prakticky ako konzervacnu latku takmer v kazdom vyrobku, aj v kecupe, v horcici, v roznych natierkach... Oznacuje sa ako E420, sorbin, sorbit, kyselina sorbinova... Je ho neurekom a je nim uz zamoreny takmer cely potravinarsky priemysel. Je to toxicke svinstvo pre kazdeho cloveka, ktory ma nan intoleranciu a trpi traviacimi tazkostami lekarmi nepochopeny, az kym neskonci na psychiatrii, lebo lekar - hlupak zostane raz a navzdy len a len hlupakom, hoci aj titulovanym - lebo len taki lekari posielaju ludi po psychiatroch, normalni nie. Ak ti v teste Food detective vyslo, ze na jablko intoleranciu nemas, znamena to, ze jablko ma tri alergeny. Su to jablkovy alergen, sorbit a fruktoza. A test ti ukazal len to, ze na jablkovy alergen intoleranciu nemas. Mozes ju vsak mat na ten jedovaty sorbit a ak ju mas, potom jablko jest nesmies, lebo je na sorbit bohate. Test na intoleranciu na fruktozu a na sorbit ti urobia jedine v Rakusku. Slovenski lekari nevedia, co je sorbit, je zbytocne sa ich pytat... Sorbit ma tu vlastnost, ze sa do organizmu vstrebava pomaly. Ty zjes jablko a nafuknute brucho s plynatostou pride az o nejake 4 hodiny. Nie hned, ako po mlieku. Napriklad ak si dnes o 12:00 zjedla velikanske jablko, tak priblizne o nejakej 16-tej sa zacne problem - nafuknute brucho a plynatost, zajtra rano po zobudeni sa naranajkujes a zjes nieco normalne, co mozes a co ti za normalnych okolnosti problem nerobi, ale po jedle ta prezenie a budes mat taku bledu, hnackovitu stolicu, na obed zjes nejaku ryzu a maso, zase ta po obede prezenie... No proste HOROR!!! Reakcia po konzumacii sorbitu teda prichadza pomaly, ale trva nekonecne dlho, tebe sa moze stat, ze po jednom velikanskom jablku budes este dva dni kakat blede a hnackovite, pritom ale aj prdiet a neprijemne krce v bruchu mat. V Rakusku sa uz o takychto veciach ludia bezne rozpravaju a kazdy vie, co je sorbit. Na Slovensku vsak lekari nevedia, co to je, tak co by potom este taky chudak pacient od nich chcel, ze? Tu je video, v ktorom pani trpiaca na intoleranciu na sorbit rozprava o svojom probleme: www.youtube.com

Ness_ie

No tak nakoniec ma objednali aj na gastroskopiu aj na kolonoskopiu, už teraz sa bojím. Uvidíme či konečne na niečo prídu..