Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Financie vo vzťahu

Príspevok v téme: Financie vo vzťahu
Pampeliška83

Ahojte, chcela by som sa spytat mozno taku netypicku otazku. Zijeme s partnerom v spolocnej domacnosti uz pol roka. Je to moj byt na hypoteku. Vsetky naklady spojene s byvanim hradim ja. Predtym ako sme sa rozhodli spolu byvat byt bol prazdny a nebyvala som v nom nakolko mi samozrejme potom prisiel aj preplatok, kedze byt bol neobyvany. Teraz tu ale byvame dvaja. To znamena, ze moje naklady stupli. Platim najom, hypoteku, jedlo obcas kupi aj on, ale veci do domacnosti ziadne ani co sa chodu domacnosti tyka. Cakam, ze mi este pride aj nedoplatok. Auto mam iba ja a nakolko nesoferuje vsetky ukony a financie s autom spojene su zas len a len na mne. Nikdy mi nedal na benzin ani cent, ked sme isli na vylety ani ked ho vozim z/do roboty. Najprv mi povedal, ze ma dlh 5 tisic eur, nasledne 15 a ked som od neho chcela, ze by bolo pekne dat aspon 50 eur mesacne(najomne aspon, ktore by som odkladala keby mi dojde nedoplatok) tak ma uz 20. Vymysla si neskutocne veci hlavne na zaciatku vztahu, kde bol co videl, ale kedze som to brala tak, ze on vlastne skoro nikde nebol a ja na to, ze som mladsia od neho o 8 rokov (26) som mala za sebou vela pobehaneho tak som to nejako tak brala, ze asi chce byt aj on niecim zaujimavy a neriesila som to. Co sa toho jedla tyka vela mame od mojej mamy, ktora nam vzdy nabali takze dva tri dni sme z toho celkom schopne ziveny. Ponukla som mu robotu, ktoru odmietol na privyrobenie, kedze som teda bola natolko empaticka a myslela si, ze nezvlada vykrytie svojich dlhov z minulosti. Kedze svoje dlhy splati niekedy ked bude mat asi okolo 40 rokov co je tak za 6-7 rokov pytam sa ma zmysel cakat kym si to splati? Milujem ho, ale nemoze byt cela domacnost na mne lebo to uz nezvladam ja financne a dostavam sa na dno. Este k tomu je strasne ziarlivy. Neustale mi vyhadzuje na oci byvaleho a nerozumiem preco. Nemam bujnu minulost priam az uplne nudnu, ked sa pozriem na svoje okolie. Ja len by som chcela poprosit o nazor, mozno skusenost, ci ste nieco podobne zazili. Lebo ja este nie a uz si pripadam, ze ked niekoho zivym, ubytuvavam a nechavam sa urazat tak ci je nejaky sposob ako to poriesit a ci to je normalne. (?!) alebo v takomto pripade mam ist od toho. Dakujem.

elizeeia

Pampeliška on ťa iba využíva.Je to presne ten tip chlapa čo si nájde ženu s bytom autom zabezpečenú šikovnú a využíva všetky benefity ktoré z toho vyplývajú.Čo by sa jemu chcelo meniť?Jemu tento život pri tebe extrémne vyhovuje prišiel do hotoveho má babu ktorá ho miluje a tým pádom mu všetko toleruje nedokáže na neho pritlačiť a chlapec si spokojne prežíva. Ešte seba stavia do role boha a tebe vyhadzuje na oči aj bývalého čo je úplne odveci čo bolo -bolo. Od takých chlapov treba utekať čo najdalej. Dokážu úplne zruinovať svoje partnerky i rodiny.Muž ktorý má dlhy nepatrí do vzťahu už to že je niekto zadlžený nemalou sumou nasvedčuje o jeho povahe prístupu k životu. Rozumný človek ide vždy len do rámca svojich možností nie nad. A rozumná žena by mala od takého utekať čo najskôr ak sa o partnerovi dozvie že dlží nemalé peniaze.

katarinaaaaa

pampeliska presne takého som mala a jediná vhodná rada znie kopni ho do prdele. tiež som mala priatela ktorý mal sám seba za boha nič nerobil jedine problémy a dlhy a ešte mal sebavedomie ako nikto iny a zomňa robil najvačšieho čerta. fakt sa obdivujem že som s ním bola s takým povalačom čo sa večne stažoval večne ho bolo treba vytahovat zo sračiek. nieje nič horšie ako mať pri sebe takého chlapa. presne taký človek potrebuje terapiu šokom aby si fakt uvedomil čo treba robiť tzn nepomáhať mu a nechat ho nech sa stará sám o seba nech konečne pochopí začo stojí.

soffa

nie nie je to normalne"!to ze vsetko platis!preco sa nechas zdierat???to mu nevadi ze ho zivis?to mu neni hanba>?je to prizivnik,sory ale aby na jedlo nedal.?to mu neni hanba ze vam tvoja mama dava jedlo?a ked budes mat deti?si predstav.?aky je na neho spolah>?ziadny skoncis s deckami na ulici.spamataj sa!!!!nic z neho nemas.z lasky sa v dnesnej dobe nenajes!!!ma 34 a je slobodny preco asi???lebo ziadna o neho nezakopla!!!a cudujes sa?on potrebuje druhu "matku",ktora mu navari operie.

kafe

marika, vieš prečo schopné ženy natrafia na flákača? Lebo neni normálne, obetovať všetko alebo veľa pre druhého človeka (je jedno či je to partner, dieťa, rodič). Každý jeden človek má mať svoje hranice a má vedieť povedať nie. Ak to človek nevie, naučí sa to alebo aj nie pri partnerovi.

marika198111

ahoj milá autorka v tvojich slovách ako keby čítam kus svojho života len najhoršie je to že povaha môjho ex manžela sa prejavila až po svadbe nie pred. keby som ti mala úprimne poradiť určite si zvol rozchod pokial nieste ešte zobratí ja by som z takého vzťahu s odstupom času už utiekla. tiež som môjho muža milovala tiež som mu obetovala veľa a čo on? vracal mi to asi tak ako tebe začal byť nonstop podozrievavý žiarlivý odmietal chodiť do práce platila som za neho dlhy a všetky moje úspory ktoré som si poctivo roky odkladala boli na nule.ľutujem že som bola taká hlúpa nevážila si samu seba ale človeka ktorý za nič nestál.len jedno nechápem prečo schopné ženy pracovité ženy ktoré vedia zarobiť a šetriť natrafia na zadĺženého flákača ktorý nič nerobí len problémy a dlhy. ideálne by bolo keby títo ľudia natrafili na človeka ako oni samy nezodpovedného bez penazí s dlhmi na krku nech vidia svoje zrkadlo.

denisaf.

dievča dievča rozíd sa čím skôr pretože taký chlap potopí aj teba... presne takého som mala pri sebe a strašne sa hambím a zároven nechápem sama sebe že som to ťahala.. zadlžila som sa prinom aj ja čo som bola vždy sebestačná a mala vždy finančnú rezervu.Odvtedy už viem že láska je slepá a že netreba myslieť len srdcom pretože srdce dokáže človeka potopiť. neťahaj to dalej a uvedom si že ty potrebuješ muža ktorý je schopný ako ty.

Filip TT

Si šikovná baba, Pampeliška. Škoda, že vedľa seba nemáš takého šikovného muža. To by ste boli taký ten pár, čo má veľa detí, stavia dom a popri tom stíhajú kultúru, šport a priateľov.

Tomuto mužovi chýba charakter. Pravdupovediac nerozumiem, čo ti na ňom môže ako žene imponovať. Za čo si ho môžeš vážiť. Za čo môžeš byť rada, že ho máš. Ako si môžeš byť istá, že urobí všetko preto, aby ťa ochránil a zabezpečil. Teba a vaše deti...

dvojpes

nenahovaraj si nejaku lasku, alebo co.
robis to z nejakého konkrétneho dovodu a v ocakavani, ze sa ti to oplati.
lenze sklamem ta, neoplati sa ti to, rozídete sa len co nebudes mat dost penazi - kedze casom zacnes platit jeho dlhy a tie budu len rast.

a ten dovod je v tvojom vnutri, tam to ries.
nijak to nesuvisi s nim, on je len postavicka v pribehu, ktory rezirujes ty.

a navyse, je skoro iste, ze ta podvadza, na to by som aj stavil.

dalsi

narazila si na parazita, manipulatora. Pozri sa na to takto - keby si vedela vsetko co vies o nom teraz, sla by si do toho vztahu ? Odosobni sa.

Nie som zastanca toho, ze na tomto fore sa hned hovori pri kazdom probleme o rozchodoch, ale v tvojom pripade nemas co vahat. Ak sa takto sprava, co myslis, ako mozete utiahnut domacnost, ked budes napr. tehotna ? Nijak. Kym sa das vyciciavat, bude to robit a ked nie, posle ta k vode.

Schvalne mu skus povedat, ze si prisla o pracu, ze si tehotna a bude to teraz tahat on. Hned sa zdekuje....

Mimochodom, ak ma dlhy, mozno ich ani nezatajuje, ale tie dlhy mu rastu. Mozno si poziciava kludne dalej. Proste parazit bude cicat, pokial je co.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Financie vo vzťahu - Fórum - ZDRAVIE.sk