Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kedy idete spať a koľko spíte?

Príspevok v téme: Kedy idete spať a koľko spíte?
sleeping

O ktorej si líhate do postielok?
A koľko hodín denne spíte? Stačí vám to?
Stáva sa aj vám že chcete ísť skôr spať lebo vám ráno treba vstávať ale nedarí sa vám dostať do postele skôr ako ste si zaumienili? Prečo?
Ja chodím do školy na strednú a stále sa mi nedarí dostať do postele o 22.00 ale vždy idem až o pol dvanástej až dvanástej. Stávam ráno o pol šiestej kedže cestujem autobusom takže som cez deň unavená potom.
Len tak ma zaujíma o koľkej chodia spať iní ľudia a či sa stáva aj vám to čo mne, že nestíham :)
Prosím pravdivo odpovedzte, tu nemáte dôvod klamať aj tak vás nik nepozná.
Ďakujem

dvojpes

v priemere chodim spat o 23.00-23.30 a vstavam cez pracovny tyzden o siedmej a cez vikend o 9tej.
su samozrejme dni-vynimky smerom hore aj dole.
a ked potrebujem, dospavam par hodin navyse.
zaujimave je, ze cez den unaveny som skor vtedy, ak idem spat neskor ako o polnoci, skoro bez ohladu na to, ako dlho spim.
ale dokazem obcas spat aj 13-14hodin v kuse, rekord mam 18, ale to som bol mlady so zlym zivotnym stylom.

Prezyvka055

mmooly ja zas nechapem ludi co 10 hodin prespia alebo sa povaluju v posteli, 8 a pol hodin prace s cestou 10. to znamena ze mas 4 hodinky na navarenie popratanie, bezne denne cinnosti a zabavu. cize relativne chodis do prace a spis, to je tvoj zivot :D praca spanok praca spanok praca spanok

Inside

Treba sa naučiť spať približné toľko isto ja spávam 6-7 hodín väčšinou okolo polnoci zalahnem pravdaže nie vždy to vyjde ale tak ked spím málo tak sa snažím dohnať tých 6-7 hodín určite nespím dlhšie lebo to telo odrovná ked potom prespí 10 hodín a telo na to nie je zvyknuté a zničí sa únavou.

mmooly

odjakživa nemám problém si ľahnúť snáď už večer o siedmej a po chvíli zaspať a zobudiť sa okolo piatej, ešte hodinku pozerám telku z postele a v pohode vstanem do práce.. málokedy pozriem celá diel seriálu čo ide o pol 9.. do pol hodiny som totiž uspaná.. nechápem čo vedia robiť ľudia hore do polnoci.. si nevedia zadeliť čas či čo? :-)

Tom9777

Mam 17, tiez chodim na strednu. Spat chodim vacsinou okolo 00.30-01.00,zaspanie mi vzdy trva cca 20-30min, vstavam o 06:30, cize okolo 5 hodin denne. Rano sa mi vstava dost tazko, ale cez den som v pohode hore, cez den nespim a ani niesom unaveny. Skor spat idem raz za cas,napr o 22:00-22:30 ale potom som uz o 04:00/05:00 a uz nezaspim, budim sa kazdych 15 min. Dlhsie ako 7 hodin spat nemozem, vacsinou ma potom boli hlava a niekedy dostanem migrenu, vzdy po dlhsom spanku.

ivonka133

Ja tiež cez týždeň spávam okolo 6 hodín, ale cez víkend si stále doprajem. Vtedy spím aspoň 9. Na taký režim si môj organizmu už zvykol. Celkom mi to vyhovuje hoci sú dni kedy pociťujem že spím málo. Zišla by sa nejaká tá hodinka naviac.

dandaD

MY /ako mama a tata/ sme si od mladosti zvykli po 22lahnut spat /potom bolo a niekedy aj nebolo a teraz uz malokedy je vselico/. Ale akosi dodrziavame po 25 rokoch furt / spatnmedzi 22 az 22,30/.
Moj muz vstava skor / cca 6/ ja strasne rada spim, takze ma treba budit o 7/. Nemam vyskusane, dokedy by som spala, keby nebol budik, ale urcite nie do 11, 12, to by som mala zly pocit.
Aj ked ideme na nejaku veselku a prideme domov rano, tak ja urcite uz nespim, ale potom idem skor spat a tesim sa na spanok. Rada spim.

Nase deti /3/by spali do vecra ci neskoreho poobedia, kebyze mozu.
Aj ja som tak vedela spat za mlada kym sa nenarodili deti,ale snazim sa ich ucit, ze spat sa ma v noci a neprehadzovat den s nocou. Dceru obcas najdem aj o 3 pri nete.
Mame dvoch psov a o 7 cez w musi zist niekotori z nich dolu a vyvencit ich.
Cez tyzden sa striedame.
Casto nachadzam deti popoludni spiace s tabletom, knihou, ci tlf v ruke.
Dohovaram, poucam, ale su uz velki.

Ja sa drzim toho, co som napisala hore. 22-23. Mam 44 rokov /pre orientaciu/.

odpovedam

No ja sa venujem mnohym veciam, takze nemam bohuzial pravidelny rezim. Niekedy vstavam o 5:30, niekedy staci o 10 hod. Ale najneskor o 9 hod som uz vzdy hore. Snazim sa spat 7-8 hodin, ale nie vzdy mi to staci. Som sportovec (stredne a tazke vahy), cize casto po rannom treningu pockam na obed, najem sa a na hodku si musim pospat, lebo som vycerpana. Ale inak som skor nocny tvor, v noci sa mi lepsie sustredi aj relaxuje, takze tiez bezne chodievam spat okolo polnoci.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kedy idete spať a koľko spíte? - Fórum - ZDRAVIE.sk