Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problém s pamäťou

Príspevok v téme: Problém s pamäťou
tomas1470000

Dobrý deň, posledný mesiac mám nejako problém s mojou hlavou/mozgom/pamäťou neviem, proste poloťí mi niekto otázku a niekedy mi trvá nejaký čas kým pochopím/ prídem nato čo odomňa dotýčná osoba chce, nedokážem reagovať sponntánne, pritom ide o jednoduché veci otázky na veci ktoré robím každý deň, alebo trebars dnes sa mi stalo pri debate že som sa niekoho niečo spýtal nestihol som dokončiť ďalšiu vetu a nepamätal som si čo som sa ho vlastne pýtal, doteraz som nič podomne nezažil, čím to môže byť? nemal by som sa dať vyšetriť? kde kým? prosím poradte začínam mať obavy, dopred ďakujem za každý komentaár

RNG

Pricinu mpozu byt rozne, ale navrhnem ti, aby si bral zmes antioxidantov, co zlepsuje cirkulaciu v mozgu a tym mozgove procesy. Dobra zmes je napr vo Swansonvitamins.com pod menom Herbal Memory Complex, co obsahuje vinpocetine, hupoerzine A a Gingkolidy v dostatocnycyh davkach takze 2 x 1 kapsula ti iste nezaskodia brat na podporu mozgovej cinnosti. Je to dobre aj na cirkulaciu v ociach a strednom uchu.

tomas1470000

tým že nevyužívam svoj mozog to nebude, učím sa, čítam knihy, denne niečo tlačím do gebule, je pravda že som začal asi pred tromi mesiacmi začal robiť nočné ale pred rokom dozadu som istú chvíľu robil nočné tiež a nemal som tento problém, ten pro care je pre mňa drahý, ak by som išiel k obvodnému lekárovy a posielal by ma na podbné vyšetrenia on uhradila by mi to poisťovňa? na druhej strane je pranda že mi asi pre 13 rokmi bola diagnostikovaná neurogénna tetania, dlho som o nej ani len nepočul no teraz sa mi začína asi ozývať znova okrem toho ma vie bolievať hlava závraty pri vstávani, môže to stým mať niečo spoločné? ďakujem

Radoslava123

Možno by bolo dobre navštíviť nejaké súkromné zdravotnícke centrum a dať si urobiť prehliadku, kde prejdeš viacerými odbornými lekármi, možno aj neurologické vyšetrenie v rámci prehliadky budeš mať a môžeš tam spomenúť aj tento problém s pamäťou. Mne sa celkom pozdáva Pro Care, pozri ich stránku a objednaj sa, ak to pre teba nie je veľa peňazí. Tam budeš mať aspoň istotu, že sa budú lekári snažiť pátrať po telesných príčinách a že ťa nepošlú hneď k psychiatrovi s odôvodnením, že sú tvoje problémy psychického pôvodu, čo podľa môjho názoru ale určite nie sú. Môže to byť pľúcna fibróza, že nemáš dostatočne prekrvený mozog kvoli zlyhávajúcim pľúcam, môže to byť nedostatok kyslíka, môže to byť nejaká intoxikácia, môže to byť začínajúci alzheimer, môže to byť ale jednoducho aj to, že svoju pamäť nepoužívaš. Vyšiel si zo školy, prestal si sa učiť a ak nesleduješ ani spravodajstvo a neprijímaš akési nové podnety, tvoja pamäť nepracuje a zhoršuje sa. Napríklad telefónne čísla nevieš naspamäť, ale ich máš uložené iba v mobile. Tak skús začať trénovať, že si aspoň niektoré najpoužívanejšie čísla uložíš aj do hlavy. Skús si zapamätať svoj vlastný IBAN a BIC, veď sa ti zíde, keď robíš bankové prevody. Neukladaj ho teda do mobilu, ale si ho zapamätaj. Skús si zapamätať termíny k lekárom, či ku kaderníkovi, k zubárovi, neznač všetko do mobilu ako pripomienky. Posielaš peniaze rodičom? Skús si zapamätať ich IBAN a BIC, veď ti to len uľahčí život a pamäť sa osvieži a začne nanovo pracovať. Ak nič nečítaš, skús si dať záväzok, že každý mesiac prečítaš jednu krimi knihu a jeden román. To máš dve knihy za mesiac, to sa dá. Ak spravodajstvo nesleduješ, tak začni. Nájdi si v telke aj niečo iné, čo ťa zaujme. Rozpozeraj si napríklad nejaký seriál. A keď sa budeš rozprávať s ľuďmi o tom, čo v ňom bolo, spomienky sa ti vrátia. Tvoja pamäť patrí do tvojej hlavy, tak nenechaj smartphone, aby ťa o ňu obral. Nie do telefónu, ale do hlavy si ukladaj informácie, napríklad tie o termínoch. Začni čítať noviny, ak ich nečítaš. Tvoj mozog potrebuje denne prijímať nové informácie. Z čítaného (noviny), aj z počutého (spravodajstvo v rádiu). Pomôže ti, ak prestaneš fajčiť a piť a ak prestaneš robiť nočné, pokiaľ ich náhodou robíš. Pomôže ti aj, ak vylúčiš zo stravy potraviny, na ktoré máš intolerancie.

tomas1470000

problém je že mám momentálne všeobecného lekára 500km ďaleko a doma budem možno o štyti mesiace a smozrejme to nechem nejako odkladať, nieje iná cesta?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problém s pamäťou - Fórum - ZDRAVIE.sk