Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lekári nevedia určiť diagnózu

Príspevok v téme: Lekári nevedia určiť diagnózu
AngeloErika

Dobrý deň, mám 16 rokov a asi od Augusta sa u mňa striedavo prejavujú bolesti brucha. Väčšinou sa ráno zobudím a hneď pocítim bolesti v oblasti žalúdka, v podbrušku a krížoch a nasleduje potreba ísť na stolicu, no napríklad dnes ráno som mala hnačku (asi 10x) a tachykardiu (údery boli aj veľmi silné, akoby mi nadskakoval hrudný kôš), sťažené, zrýchlené dýchanie. Nauzea a niekedy aj zvracanie, bolesť hlavy, malátnosť, teplotu nemám.

V posledných dňoch to trvalo iba hodinu, dve. No dnes som nezvládla ani zjesť raňajky, nemohla som cítiť chuť jedla, musela vystúpiť z autobusu a vrátiť sa domov. Páli ma v oblasti žalúdka a chvíľami aj v hltane, ale testy na Helicobacter Pylori boli negatívne.

Chystám sa dnes ísť opäť k doktorke a objednať na na Gastroenterologické vyšetrenie, ale doktorka mi už viac krát povedala, že vraj je to psychika.

Ako som povedala, trvá to už dlho. Na začiatku v Auguste to bolo také zlé, že som nemohla ani ležať, spať ani jesť. Za posledné 3 mesiace mám záznam v karte rovnaký ako bežne na rok. Bola som na chirurgii, keď sa to náhle zhoršilo na detskom oddelení v nemocnici (ale nepriali ma), URG, RTG, vyšetrenie krvi + biochémia, moč, 2x výter z konečníka, stolica. Ale všetko je negatívne.

Momentálne používam MagneB6 proti kŕčom, ten mi pomáha. Nechce sami však veriť,že je to všetko len psychika. Som panna takže som si 100% istá, že nie som tehotná.

LMarika

Tu sa nejedna o nadobudnutie nejakeho pocitu, ze mi ta a ta potravina sposobovala problemy. Tu je diagnoza cierne na bielom. A ta diagnoza sa vola potravinova intolerancia. Zapisana u gastroenterologa slovenskeho, u gastroenterologa rakuskeho, u praktickeho lekara, u dietologa... Staci? Vsak ak gastroenterolog niekomu zisti celiakiu, tak ten clovek tu celiakiu asi naozaj ma. A ak niekomu zisti, ze mu chyba enzym laktaza, tak asi mu ten enzym naozaj chyba. Este raz opakujem, ze na psychickom podklade nemoze byt zalozene vobec, ale absolutne nic. POznala som tri sestry. Boli priblizne v rovnakom veku. Prostredna sa pomocovala kazdu noc. Rodicia k nim pristupovali ku vsetkym rovnako. V rodine, ani v skole, ani vonku na dvore, kam sa chodievali hrat vzdy spolu, nebolo ziadne sikanovanie, ani nic take. A predsa tie dve nemali problem ziadny a ta jedna sa pomocovala az do nejakych 15-tich rokov. Vtedy dostala prvykrat lieky proti parazitom (viackrat po sebe, cize viacnasobnu davku) a odvtedy nocne pomocovanie u nej vymizlo a nikdy viac sa nevratilo. V sucasnosti uz ma vlastnu rodinu. Dokonca zije u svokrovcov s manzelom a dietatom. Tak asi by ju odtial vyhodili, keby im kazdu noc "pustila so postele", ako to robievala doma u rodicov. Takze este aj pricina takehoto problemu, akym je pomocovanie, bola telesna - parazity a nie psychicka. Ale ak je lekar hlupy, alebo mudry, ale s tym, ze svoju MUDr.-osť vyuziva na zle ucely, cize na vlastne obohatenie sa, na ublizenie pacientovi za ucelom svojho zisku, aby neskor, v buducnosti mohol z toho vytazit, pripise taketo veci psychike. A zenie pacientov rad za radom k psychiatrom, ktori ich "priotravia" tazkymi psychiatrickymi liekmi, ti ludia akonahle zacnu brat cvokarske lieky, priberu kazdy mesiac takmer 10 kg, stanu sa z nich tucne, tarbave, nesikovne a nemotorne gule s nezaujmom o zivot, ktorym vsetko pada z ruk, ruky sa im trasu a mozog im spi, vobec nefunguje, nepracuje, ti ludia stracaju od tych liekov schopnost logicky mysliet a stracaju aj pamat, su nonstop unaveni a toci sa im hlava, stale sa citia na odpadnutie. Tetusky, ktore vzdy pekne strikovali a vysivali, zrazu dostanu lieky a neudrzia uz ihlice v rukach, co sa im ruky trasu a nesikovnymi sa stanu doslova zo dna na den. Svalstvo tvare maju take ochabnute, ze ani nedokazu udrzat usta zatvorene a jazyk im z ust sam vypadava, s vyplazenym jazykom chodia a sibnuto vyzeraju, hoci sibnutymi vobec nie su. A cim dlhsie clovek take lieky berie, tym viac si ublizuje. Tie lieky zabijaju mozgove bunky, ktore sa uz nedokazu obnovit... a z pazravosti prichadza obezita, vysoky cholesterol, z obezity pretazene klby a bolesti svalov, stuhnute svaly, co sa clovek uz ani hybat nevladze, ani keby ako chcel, ked nosi na sebe taku tarchu, na ktoru nikdy nebol zvyknuty (velke-tucne telo), lieky skodia aj peceni a zaludku, drazdia traviaci system, z toho gastritida, cukrovka sa neda nazvat stareckou cukrovkou, lebo pride ovela skor ako sa clovek dostane do veku, kedy by sa uz nanho mohlo povedat, ze je stary, a tak dalej. A potou si uz mozu takehoto nestastnika lekari pohadzovat medzi sebou a moze navstevovat, kardiologa, gastroenterologa, diabetologa, ortopeda... NEMUSELO BYT, keby nebol v mladom veku navstivil psychiatra.

Prezyvka055

Somarina marika, vacsina pripadov je obycajne IBSko.
Zla zivotosprava, stres, zly postoj k zivotu. A samozrejme to neprejde zo dna na den. Tak za polroka rok. Ak zmenis zivotny styl, odburas stres a vylepsis zivotospravu.
Vacsina javou sa da odburat aj plecebom. Teda napriklad vylucis nejaku zlozku v potrave a nadobudnes pocit ze ano prave to ti sposobovalo problemy.
K psychologovi chodit netreba. Vacsinou sa ludia vedia vyrovnat s IBS aj bez neho.

LMarika

Na psychickom podklade nemoze byt zalozene vobec, ale absolutne nic. Mna chcela slahnuta doktorka poslat k psychosovi, lebo vraj su moje sracky a grcacky, bolesti hlavy, unava, nahle stavy unavy po jedle, bolesti brucha... psychickeho povodu. FIGU BOROVU!!! - pomyslela som si a dala som si urobit testy na potravinove intolerancie. Vysledok: gluten, laktoza, mliecne bielkoviny, psenica, kukurica, sorbit, hrach, pistacie, vajecny bielok, sacharoza... a vela, vela dalsich potravin som vylucila zo stravy. Konzumujem ine potraviny, ktore mozem. Dosledok zmeny stravovacich navykov: ziadne grcacky a sracky, ziadne bolesti hlavy, ziada unava po jedle, ziadne zaspavanie po jedle, ziadne odpadavanie po jedle, ziadne pocity, ze zomieram na otravu (potraviny, na ktore mame intolerancie, posobia na nase telo ako jed), UZ ZIADEN PROBLEM :) Tesim sa zo zivota a som stastna, ze po dlhych rokoch trapenia konecne zijem bez tychto problemov.
TEST NA POTRAVINOVE INTOLERANCIE sa vola FOOD DETECTIVE a kupis si ho v lekarni. Obsahuje 46 zakladnych potravin a stoji asi 80 €. Da sa objednat aj cez internet. Je to domaci test, urobis si ho sama doma. Nebosahuje vsak cukry (laktoza, fruktoza, sorbit, sacharoza, glukoza). Na laktozu ta vysetri gastroenterolog, ked prehltnes hadicu, ale musis mu to vopred povedat, ze chces doplnkove vysetrenie enzymov. Na fruktozu a sorbit ta mozu vysetrit jedine v Rakusku formou dychovych skusok. Cena jednej sa pohybuje asi v rozmedzi od 30 do 60 €. Na cukrovku ta vedia vysetrit v diabetologickej ambulancii. Potraviny najcastejsie sposobujuce intoleranciu: laktoza, psenica, gluten, sorbit, mliecne bielkoviny, vajecny bielok, kukurica, zemiaky, ryza, cervena fazula, soja... Jednoznacnym vitazom je LAKTOZA! AK ti milostiva pani doktorka trepe sprostosti o psychickom povode tazkosti a ani za svet ta k tomu gastroenterologovi poslat nechce, tak bud zmen lekara, alebo jej daj "do vacku" (uvidis, ako ju to zmeni, hned bude srsat ochotou :)), nech ta k tomu gastroenterologovi posle.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Lekári nevedia určiť diagnózu - Fórum - ZDRAVIE.sk