Mačka a alergia

Príspevok v téme: Mačka a alergia
cosmackou14

Ahojte,
mám mačku cca 4roky, prezili sme si s nou dobre ale hlavne zle casy. Od prvej chvile ako som ju dostala neznasala cele moje okolie a rodinu, som jedina osoba ktoru ako tak strpi. Ked som ju nechala samu vystrajala od zlosti cele hodiny. Znicila mi drevene dvere škrabancami, ocikala sedacku, postel a hocico kde ma citila. Premraucala cele noci. Dostava tu najlepsiu starostlivost odomna, ma vsetko co jedna macka moze chciet a napriek tomu hryzie a skriabe. Nedavno sme boli nuteni prerabat dom a nasli sme prehnite parkety a mokre steny na miestach kde zvykla byt zavreta kym bola sama tak sme boli nuteni prerobit vsetko. Moji rodicia su z nej zufali a vyzera to tak, ze moja mama dostala nejaku alergiu na chlpy. Ja idem do skoly onedlho do zahranicia a rodicia sa o nu nechcu starat, kedze ako som spominala, je velmi zakerna. Neviem co mam robit, oni sa jej chcu zbavit ale ja to len tak nedokazem, dat ju Do utulku ci co? Poradte mi prosim niekto co so zvieratkom co neznasa ludi?

SilvinkaCC

Riesili sme podobny problem, kym dcerka nedonisla domov macku ani som nevedela, ze nejaku alergiu mam, cely zivot nic. No viete, kym som pobehala doktorov, usiel nejaky cas a v rodine si na nu tak zvykli, ze uz som nemohla robit nic, resp. ani nechcela, tiez som si ju oblubila :) Citala som vela for a diskusii, vyskusala xy cajov, masticiek, samponov a pod, kedze som radsej za alternativu medinu. Nakoniec som kdesi precitala nieco o Stopalergu (stopalerg.sk), ten je cisto z pridoneho zlozenia, takze za mna skvela alternativa, ktoru neberiem nasilu. Davam si ho s prestavkami a citim sa uplne v pohode, s mackou sa mozem tulit a som ok v dany aj na druhy den. Takze za mna doporucujem vyskusat toto :)

Biela Kobra

Ahoj. Je kastrovana? Chodite s nou pravidelne na ockovanie? Co jej davate jest? Aky ma zachod, vyhovuje jej podstielka v zachode? Po tom ocikavani ste jej dali robit rozbor mocu, bral jej vet krv na zistenie/vylucenie zapalu mocovych ciest alebo na zistenie mocovych ci oblickovych kamenov? Robili jej rozbor krvi - biochemiu?

Deria

Ja sa v mackach malo vyznam ale...mate ju od malicka? Bola mozno predtym, nez prisla k vam, zvyknuta na slobodu vonku? Ublizil jej niekto? Ajaj, to bude tazke, taku macku si nikto nevezme, je mi jej luto. My sme tu mali v utulku podobny pripad, macicku, ktoru nikto nechcel, lebo kazdeho skriabala. Kamaratka ju adoptovala, ma obchod s kvetmi a tak macku zobrala tam. Nechala jej uplnu volnost. Macka sa prechadza po obchode, odtial vedu schody do pivnice, kde ma zradlo, v pivnici ma sklapaci otvor, takze ide von aj dnu kedy chce. Stal sa z nej upne iny tvor, je vyrovnana a dokonca pritulna a da sa pohladkat.
Nechcem tym povedat, ze takto mozes zmenit aj vasu macku, kazda je ina ale v tomto pripade to zabralo. Macicka by inac bola zostala v utulku asi cely svoj zivot.