Únava, slabosť, mravenčenie, kolaps

Príspevok v téme: Únava, slabosť, mravenčenie, kolaps
pavol1111

Čaute. Mám 22 rokov a moj problém začal v polovici marca tohto roku. Odvtedy mám príznaky ako slabosť, únava, občas triaška, brnenie, tŕpnutie a mravenčenie v nohách- to je môj najvačší problem, bolesti hlavy- nie hodinove bolesti hlavy ale krátkodobe nepravidelne približne 10 minutove pichavé bolesti hlavy, zhoršené trávenie, grganie, znížená frekvencia stolice, sťažene dýchanie v kludovom režime, zrýchlene bitie srdca, krce v oblasti hrudníka. Navštívil som OL a povedal som jej, že sa necítim dobre, som veľmi slaby, netrávi mi a grgá sa mi a sťažoval som sa najma na nohy, lebo akonáhle som si niekde sadol, mal som v nohách mravenčenie a trpnutie, akokeby som nemal pod nohami pevnu podu a akokeby mi v nich behali chrobáky. V tejto polohe mi často prichádzalo zle, až na odpadnutie. Dostal som slabost do noh, zrýchlený tep srdca stažene dýchanie a závraty. Stalo sa mi, že som aj odpadol. Mal som pocit akokeby sa mi neprekrvovali. Hovoril som svojej OL, že sa obávam či to nie je mononukleoza alebo nejaka bakteriálna infekcia či parazity. Zobrali mi krv, moč a výter zo zadku. V krvi som mal zvýšený cukor ale len minimálne. Robili mi testy na cukrovku, boli negatívne. Naordinovala mi dietu a povedala, že do mesiaca by som mal byť zdravy. Mesiac prešiel a stále žiadny zmena. Potom ma poslala do infektologickej ambulancie, zistili mi mycoplazmu pneumoniae. Bol som štastny, že mi konečne zistili, čo mi je a že sa vyliečim. Dostal som ATB tavanic, užil som iba 5 tabliet, lebo som z nich mal hrozne stavy, nedokázal som obsediet na mieste, krče, bušenie srdca, hrozne tažko sa mi dýchalo, nechut do jedla. Po týždni som dostal Azithromycín- užil som jednu tabletu a presne to iste. Bál som sa že mi bude takto po všetkých ATB proti mojej diagnoze tak som sa skusil liečit alternatívnou medicínou. Skenovali ma prístrojom Diacom a povedali mi, že moj hlavny problem je tráviaci trakt, že tam mám zápal od žaludka až po konečník a že mám v tele parazity. Povedali, že črevá mám polepene glutenom a preto sa mi grgá a netrávi. Povedali, že inak som ale uplne zdravy, všetky orgány mám v poriadku a že sa z toho dostanem. Držal som bezlepkovu dietu, a bral dubove kvapky proti parazitom. Necítil som sa nejako dobre ale stále som ako tak mohol fungovat. Dokázal som robit aj fyzicku prácu a vykonával som aj svoje oblubene aktivity. Potom som začal brat lieky proti parazitom a nebolo mi z nich dobre. Nedobral som ich. Bol som na pohotovosti, dali mi infuziu pár dni mi bolo lepšie, moc som nejedol ale dalo sa. Potom na mna prišli take stavy, že čokolvke som zjedol, bolo mi hrozne zle. Boli časy kedy som cele dva dni nič nezjedol a fungoval len o vode. Za mesiac a pol som schudol 12 kilov. Nebol som schopny chodit po doktoroch, všade sa objednávat a čakat, pričom som v noci nespával, lebo mi otrásalo hlavu so srdcovým rytmom a stále som pocitoval bušenie srdca. Na GITe mi zistili miernu antrumgastritídu a bulbitídu. Povedali že od liekov sa mi ulaví. Nepomohlo, šiel som zas na pohotovost, dali mi infuziu- ketonal a novalgin a velmi mi to pomohlo. týžden a pol som sa cítil dost dobre začal som konečne jest, chutilo mi, lepšie trávilo. Potom sa vrátili opat stare stavy, nechutenstvo, slabost, unava, hrozne trpnutie noh, take, že som nedokázal vykonávat zakl hyg. potreby. Nevydržal som stát na nohach dlhšie ako 10 minut. Cele dni som len ležal. Myslel som si že všetko je to z Mycoplazmy, bol som na terapii plazmovym generátorom ale stále som sa cítil zle, prestal som si mysliet, že je to z toho, lebo aj všetci doktori mi hovorili, že to čo prežívam nemože byt z Mycoplazmy. Bol som opat u infektologičky, brala mi krv a vyter z hrdla- negatívny, hodnoty Mycoplazmy mi v krvi klesli o polovicu a vysledky boli dobré. ja som sa ale cítil hrozne a stále som sa snažil dostat do nemocnice, kde by som dostával infuzie a moje problemy by sa riešili rýchlo a okamžite. Dostal som sa tam, bohužial už mi nepomáhali ani infuzie a urobili mi určite vyšetrenia ale všetko bolo v poriadku. Nohy mi trnuli až do bolesti. Robili mi EMG a všetko v poriadku. Tvrdili, že nechutenstvo mám kvoli psychickým problemom. Najskor mi každy doktor tvrdil, že či to nie je stresom. Ked som im vysvetlil, že som žiadny nemal, tak to zmenili na uzkost. Hovoril som im že som sa cítil zle od polovice marca až do juna ale ešte stále som dokázal celkom dobre fungovat. Kludne som spával, jedával, chutilo mi dokonca som ešte chodil behávat každy den na večer dost dlhu trasu. Dost mi to pomáhalo. Potom prišli hrozne stavy a od vtedy už to bolo ine. Nohy mi trnuli tak, že som sa nedokázal na nič sustredit, ani len pozerat TV. Z toho trnutia som nemohol ani zaspat, preto som si pýtal v nemocnici tabletky na spanie. Ked som odtial odchádzal dali mi tabletky na dva dni. Dali mi stilnox na upokojenie a spanie. Vobec som z toho nespal, potil som sa a bol som z toho cely rozhadzany. Doma som skusil cymbaltu, tiež som bol z toho mimo a hrozne ospaly. Bola za mnou aj psychiatrička a že tie problemy možu byt sposobene psychosomatickými poruchami. Neverím, že moje problemy su psychickeho povodu a ani psychosomatickeho, ked mi začali zdravotne problemy, nemal som žiadne tažke životne situácie ani stresove. Nebudem chodit psychologovi, lebo neverím, že z mojich fyzických problemov a bolesti ma dokáže vyliečit niekto rečami, a AD brat nebudem po tých skusenostiach čo som mal. Som objednany k neurologičke a mám dost priznakov Sklerozy multiplex, ale myslim si, že ju nemám. Myslím si, že skutočná príčina je niekde skrytá a lekári ju nevedia zistit. Z vitamínových testov mi zistili nedostatok vitamínu B12, teraz chodím na injekcie. Momentálne mi chuti, jem pravidelne a už nie som taky slaby ako kedysi, spávam lepšie, nohy mi tak netŕpnu, ale stále je tam to mravenčenie, ktore ma hrozne limituje. Z chrbtice by moje problemy byt nemali, lebo ked som normálne fungoval, tak ma nebolievala, a aj dost športujem. Celkovo sa však necítim dobre a napr. nevládal by som chodit do roboty a teraz mám ist do školy a neviem ako to budem zvládat. Neberiem už žiadne lieky, lebo mi vobec nepomáhali, beriem iba čisto prirodne kvapky Joalis. Chcel by som vediet či to predsa len nemože byt z tej mycoplazmy lebo som sa dočítal, že lekári ju často podcenuju a že dokáže sposobit velke problemy a že liečba je velmi tažka a trvá dlho. Avšak podla vysledkov ju mam preliečenu. Ale v januári som bol chorý tiež, asi tri dni som mal silne horučky a vypluval neuveritelne množstvá hlienov ako nikdy predtým. Zaspával som ráno 4 a vstával o 12tej a keby som sa aj ráno zobudil o 7 tak som bol taky slaby, že som nedokázal ist svojej doktorke. Nakoniec som bol s bratom poobede na pohotovosti, tam mi lekár predpísal ATB- Amoksiklav, hned po pol hodine sa mi ulavilo. Vybral som ich a cítil som sa dobre. Akurát, že som mal jedno ucho hrozne zalahnute a hrozne zle som nanho počul. Už som aj chcel ist k doktorovi, len sa mi to nejako zlepšilo až to uplne zmizlo a tak som nešiel. Vtedy som ešte nevedel, že mám Mycoplazmu. Cítil som sa dobre, ale imunitu som mal zrejme velmi oslabenu, a v tých časoch som aj pil dost vela alkoholu, málo spával a dost sa vyčerpával. Preto som si myslel, že v marci sa mi to vrátilo a prepuklo naplno. Ale teraz neviem, pretože som nato vybral aj ciprofloxacín a vysledky boli OK.Stáva sa mi aj to, že ak ležím, sedím alebo klačím, a potom vstanem tak sa mi mierne zatočí hlava, proste závrat, teraz je to take slabšie ale mával som to dost silne, ale taky slabučky závrat som mával potom ako som klačal a postavil sa aj ked som bol zdravy. V máji sa mi stalo, že som sedel ked ma strihala kaderníčka u nas doma, trnuli mi nohy, prišla mi do nich slabost, začalo sa mi zle dýchat a rýchlo mi bit srdce až sa mi začala točit hlava tak som sa postavil aby som sa prešiel ale už som to nezvládol a odpadol som. V minulosti sa mi už stalo, že som odpadol ale vždy to malo príčinu napr. dehydratácia, málo spánku po žure a vypiti velkeho množstva alkoholu v autobuse v 35 stupnovej horučave. Vtedy som odpadol 2 krát za 2 týždne, ale vždy v tom hral rolu alkohol, ale aj tak som radšej išiel k OL. Poslala ma k očnemu- všetko v poriadku, okrem toho, že mam zhoršeny zrak, na kardio- všetko v poriadku a na neurologiu- robili mi RTG hlavy a všetko v poriadku, lenže vtedy som sa aj dobre cítil. Pravda je, že den po kolapse som sa cítil horšie a mám pocit, že to čo prežívam teraz som mal aj vtedy, ale vtedy to trvalo den a prešlo to a už som sa cítil dobre. Teraz mi ale tieto stavy nezačali po kolapse a pretrvavaju dodnes už pol roka. Skuste mi prosim vás nejako poradit. Ďakujem

Patrik55

Tiez mam podobne priznaky no s travenim nemam nic . Interne krv a ekg vsetko v poriadku chrbtica v poriadku bol som u neurologicky ktor mirobila testy a povedala mi ze mam totalne rozbity nervovy system a tetaniu dostal som nejake lieky na ukludnenie a magne b6 .. vraj si mam upratat zivor a veci v nom .. zaujimalo by ma ohladne tej tetanien. Tetania je uz predsa len nasledok niecoho sa mi zda ze tak som cital . Bud psychika stdce alebo zaludok nie ? Rozmyslam teda ze si necham urobit este vysetrenia na sedce a zaludok .

Zuzana0098

Mne sa stáva to isté.....no v živote som este neodpadla. Je to strasne nepríjemne ked mi zacnú tak tŕpnut nohy. Alebo mam závrat ked sa postavím. No u doktorky som este nebola. Ale ja mam histaminivú intoleranciu ci ako sa to pise....mozno je ju más aj ty a preto sa ti to stáva.
Mne velakrat pomoze ak sa neako odreagujem napr pojdem von s kamosmi a je mi lepsie....a ked som doma a pride mi tak zle lahnem si a snazim sa ukludnit a predychat to...

Robo3220

A funkčnosť tohto enzýmu sa ako testuje ? Lebo v papieroch nič také nevidím, iba údaje o správnej hodnote. ďalej tam sú iba hodnoty CRP, , protilátky proti gliadinu, prtilatky kravske mlieko, protilatky transglutaminaza, anti CMV, anti yersinia atď .. Všetko negatívne.
Boli mi brané vzorky na adenovírus, norovírus, rotavírus, aeróbnu kultiváciu, camplyobacter, salmonela, helycobakter, kvasinky - taktiež všetko negatívne.
Jediné čo mi vtedy vyšlo pozitívne, bol test na zbytky v stolici, konkrétne tuky a škroby (toto som pripisoval vysokým dávkam magnézia, z ktorého ma okamžite preháňalo)

abcdefghijklmno

Áno, ide o tento enzým. Možete ho mať dostatok, otazne je tiež, aka je jeho funkčnost. Tam mate akú hodnotu?

Robo3220

Pokiaľ je DAO Diaminooxidáza, tak tá vyšla v norme (60,76 U/ml), v papieroch je údaj, že keď to je nad hodnotu 10, tak je to v poriadku

abcdefghijklmno

Skontrolujte si papiere, ci vám na gastroenterologii testovali aj hladinu DAO enzýmu a či nemate histamínovu intoleranciu. Malokedy to testuju automaticky a podla opisu vašich problemov to moze byť sposobene aj tym.

Robo3220

Zdravím, podarilo sa ti problém vyriešiť ? Od apríla minulého roku mám rovnaké problémy, bol som na neuro, internom, kardio, emg, echo, tlakový holter, ekg holter, gastro, hormóny na štítnu žľazu, intoleranciu potravín a nikde nič ... Ešte chcem sť na imunoalergológiu a na endokrinológiu, prípadne na CT .. Keď nikde nič nezistia tak už asi len psychiatria.