Sex pred svadbou?

Príspevok v téme: Sex pred svadbou?
nešťastnííík

Ahojte :-)

Mám 27 rokov, vážny vzťah už 5 rokov, ale ešte sme spolu nič bližšie nemali. Moji rodičia a aj jej rodičia sú veriaci a trvajú na tom, že sex až po svadbe. Mne je to dosť blbé, lebo aj tohto roku sme boli spolu na dovolenke, chodievame na spoločné víkendy, ona prespáva u nás, ja u nich a medzi nami nič bližšieho nie je.
Pomaly uvažujem, že by som sa mal oženiť, ale zase len kvôli tomu? Máte niekto podobnú skúsenosť, resp. vydržali ste až po svadbu?

Deria

No ty si naozaj nestastnik. Taketo sebatryznenie pokladam za nezmyselne, su to skostnatele nazory. Clovek nemoze predsa verit uplne vsetkemu, aj ked je to proti logike. Ajaj, len keby veriaci nepachali väcsie zlo, nez je sex z lasky! Pytam sa, komu tym ublizujeme, Bohu? Ja verim v Boha ale tomu neverim. Jemu ublizujeme, ak ublizujeme niekomu inemu, proste ak robime zlo. A toho je na svete vela. Ale ak niekoho milujem a oddam sa mu, preco by som mala mat za to hriech?
Okrem toho je suhra v sexe zakladom pre dobre manzelstvo. Iste su aj taki, ktori mali stastie a klaplo im to celkom fajn az po tej svadbe ale kolkym nie? Co potom? Su len 2 moznosti: zit v nestastnom, nenaplnenom vztahu cely zivot alebo rozvod. Ak pridu deti, je to ovela tazsie, trpia potom hlavne ony ale to uz nikomu nevadi, hlavne, ze sa vydrzalo az do svadby, ako keby to malo manzelstvo spasit.

sob rudolf

nešťastnííík, čítam a čudujem sa. Mať/nemať sex, pretože to tak chcú/nechcú niečí rodičia? Takéto veci by mal mať vysporiadané každý dospelý človek sám v sebe, resp. neskôr ide o konsenzus medzi partnermi, ale zapájať do toho mienky a názory rodičov? Prinajmenšom zvláštne. Ja sama som veriaca a som odhodlaná vstúpiť do manželstva ako panna. Rodičia ma vychovali vo viere podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, ale odkedy som prekročila prah dospelosti, už mi v týchto veciach viac neradili. Jedine vtedy áno, keď som ich o to sama požiadala.

Na druhej strane, chodiť s niekým päť rokov a stále "nič" je zvláštne. Tým nič nemyslím vyslovene sex, ale napríklad aj svadbu. Buď sa vezmite alebo rozíďte. Na spoločnú platonickú dovolenku môžete zabehnúť aj ako kamoši.

fionkaxy

nadka nastik,v com konkretne ste mali nezhody?? My sme s manzelom vydrzali az po svadbe a je to tak super,nezhody nemame v sexe

Filip TT

S manželkou sme chodili rok a štvrť, zobrali sme sa, keďže sme veriaci, sex sme mali až po svadbe. Myslím že sme spravili dobre, lebo sme s tým mali určitý problém, ktorý bolo lepšie riešiť medzi manželmi ako medzi priateľmi. Pred nedávnom som to tu v jednej téme už spomínal.

Myslím že 5 rokov je už dostatočne dlhá doba chodenia, že by ste mohli vedieť, či je to na manželstvo alebo nie.

Ak je, tak neváhajte, posuňte ten vzťah na vyššiu úroveň a príjmite ho ako záväzok - zoberte sa.

Ak nie je, tak spolu nespávajte. Nie je na to dôvod.

Naďka_Nastík

Ja pochádzam tiež z veriacej rodiny a moje rodičia boli podobného názoru ako vaši. My sme sa toho tiež aj držali a tieto veci sme odložili až na čas po svadbe. Dovtedy sme síce chodili kade tade, ale na sex nikdy nedošlo a to sme spolu chodili 3 roky. Po svadbe sme ale zistili, že v tejto oblasti sme si úplne rozdielny a neskôr bol práve sex zdrojom našich hádok. Dnes už viem, že radšej mať sex pred svadbou ako sa kvôli nemu rozvádzať, ale neskoro. U veriacich ani rozvod nie je práve obľúbenou oblasťou, ale predsa k nemu došlo.
Moji rodičia boli vždy názoru, že dvaja sa musia naučiť mať radi inak ako telesne a sú aj iné priority v živote, ale ja už svoje deti nebudem nikdy takto viesť.
Inak, ja som mala tiež vždy pokušenie a môj bývalý tiež, ale keďže klamať sa nemá, tak sme osud nepokúšali.

spirited_away

Súhlasím s ostatnými. Ste dvaja dospelí ľudia a je to len vaša vec. Porozprávajte sa o tom vy dvaja a keď sa rozhodnete, že už sa vám nechce čakať tak na nič nečakajte. Veď rodičom sa s tým chváliť nemusíte :)

mmoonna

Je to Vaša vec, či sex pred svadbou, alebo až po nej. Ale určite sa nerozhodujte na základe toho, že tvoji aj jej rodičia sú veriaci, ale na základe toho,či to vy chcete pred svadbou alebo po nej.

DontWorry

Nech si kazdy veri v co chce, ale preco si tym az tak vymyvat rozum? Sex do vztahu skratka patri a kazdy povie ze ak v sexe si nesadnete, tak potom casom cele manzelstvo pojde do kelu, preto je to fajn skusit predtym. Navyse preco sa ukracovat o nieco tak pekne a prijemne? Preco mat sex len ked chceme splodit deti?
A aby rodicia mi diktovali kedy mam s tym zacat? A ako to zistia ze ci ste uz spolu spali? Poslu tvoju priatelku na gynekologiu? To je smiesne.

-------

Sex po svadbe je ta najvacsia somarina aku som pocula. Jednoducho ked niekto niekkho dlhsie spozna, tak preco by to nemohli robit aj pred svadbou? Ja som toho nazoru ze zivot je len jeden a treba si ho uzivat. Ja osobne ani svadby nemusim, zijem s partnerom uz niekolko mesiacov a ani deti a svadby nechceme. Us by sme mali menej casu na seba. A napriek tomu som veriaca ale nepaci sa mi ze krestanstvo vidi zeny ako nastroj ktory musi rodit deti. Presto sa aj moja viera straca...