Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Psychiatrická nemocnica Michalovce - hospitalizácia (panika, anorexia)

Príspevok v téme: Psychiatrická nemocnica Michalovce - hospitalizácia (panika, anorexia)
graupel

Zdravím. Chcel by som sa opýtať, aké máte skúsenosti s psychiatrickou nemocnicou v Michalovciach, s hospitalizáciou. Idem tam s depresiami, úzkosťami a panickými záchvatmi - hlavná diagnóza a s anorexiou ako vedľajšou diagnózou. Cez maturity pred 2,5 r. som mal veľké stresy, čo viedlo k depresiám a panickým záchvatom. Schudol som postupne z 61 na 35 kg pri výške 161 cm (moc sa nevyťahujem, keďže mám aj slabú DMO). Postupne mi prestalo chutiť jesť a čo je najhoršie - neskutočne ma napína na zvracanie (našťastie nezvraciam) 24 hod. denne a 7 dní v týždni. Nemôžem nič poriadne zjesť ani piť, ráno zjem pol chleba s maslom a šunkou, na obed pol taniera polievky a hl. jedla, večer zjem jogurt a to je všetko. Vypijem len 5 dcl vody denne. Som v katastrofálnom stave, podvýživený, neviem normálne fungovať, takto kriticky to trvá už rok - medzitým som prišiel aj o blízku osobu v rodine, aby toho nebolo málo. Vyšetrenia (žalúdok, pažerák, brucho) sú negatívne. Všetko je podľa lekárov v hlave. Nikto mi nevie pomôcť. Toto je posledná šanca. Budem sa dožadovať liekov a výživy infúzne - pokiaľ to bude možné, lebo nie som schopný prijímať už ani lieky a nutridrinky. Všetky lieky, ktoré som bral od gastroenterológa a psychiatria, boli bez efektu - Serlift, Xanax, Mirtazen, Frontin, Ganaton, Peritol, Famotidin, Kinito, Nolpaza, Buscopan. Lekári so mnou skúšajú všetko možné a nevedia si rady, podobne ako ja. Trápi ma dlhodobá nausea - to je hl. dôvod, prečo nemôžem sa najesť. Nevedia nájsť príčinu, tak to zvalili na psychiku. Tak ma odporúčili na psych. hospitalizáciu. Vďaka. S pozdravom Graupel (21 r.)

zuzuli123

najprv sa treba dať vyšetriť na internom oddelení, možno bude treba výživa a po stabilizovaní stavu lekári rozhodnú čo ako ďalej... Pri tej váhe treba čím skorej- to je už ohrozenie života !!!

Mala som podobný prípad v rodine.

Nelline

Ešte úryvok z charakteristiky anorexie uvedenej na tomto webe:
"Pri mentálnej anorexii nejde o klasické nechutenstvo k jedlu, ale skôr o premáhanie hladu a znižovanie dávok jedla s cieľom schudnúť."

Nelline

Och to je mi ľúto :/ Ja tiež nemôžem jesť kvôli psychike, úzkosti. Ale podľa mňa to nie je anorexia. Veď si predsa uvedomuješ, že si podvýživený a chcel by si naopak pribrať, len nemôžeš kvôli tej nevoľnosti, nie? Podľa mňa základnou podmienkou anorexie je, že tí ľudia chcú schudnúť a to my nechceme, práve naopak, nám takýto stav vadí a chceli by sme jesť, ak by sme mohli. Ja som napríklad už dávno zistila, že môžem jesť, ak som v úplnej psychickej pohode. Ak nie som, tak "viem" nejesť aj niekoľko dní vkuse a nie len že mi to nechýba, ale nedokážem vtedy na jedlo ani pomyslieť :/ (ja vážim momentálne 45 pri výške 179). Lenže to, že nemôžeme jesť je len následok toho, že nie sme v pohode. Podobne ako môže byť napríklad nespavosť, bolesť hlavy...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Psychiatrická nemocnica Michalovce - hospitalizácia (panika, anorexia) - Fórum - ZDRAVIE.sk