Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dioptrické okuliare, pluskové

Príspevok v téme: Dioptrické okuliare, pluskové
kuka13

Ahojte. Po xx rokoch nosenia šošoviek mi dnes prišli objednané okuliare (už som potrebovala zmenu, aspoň na využívanie za volantom, PC a Tv sa zídu okuliare vždy). Mám silné dioptrie - cca + 6 (fakt je to približne, presne ani sama neviem). No ja Vám mám taký problém, že všetko v nich vidím veľké, veľké oblečenie, budovy, celá ja som veľká. Neviem či to fakt robí ten nezvyk. Preto by ma zaujímalo na akom princípe vlastne fungujú dioptrie - či vyrovnávajú zrak do hodnoty, aká je reálna pre ľudské oko, alebo jednoducho naozaj musia približovať a zväčšovať predmety. V šošovkách sa mi predmety a ani ja vôbec nezdajú byť také veľké ako v okuliaroch. Teraz neviem, či som doteraz bola v klame a vidím realitu alebo ako to teda je. Ďakujem za reakcie :)

simca_medova

Baby na pekne okuliare mozem doporučiťqueensoptik.sk :) v bratislave. Ja mám z taderay ban, cez net by som ich nekupovala už ...

laurittko

Alexa12- na šoferovanie to určite nepodceňuj! Nikdy nevieš čo sa môže stať. Navyše okuliare su aj pekným modnym doplnkom u väčšiny žien ;)

Alexa12

Mne boli predpisane okuliare na soferovanie hlavne, 1,5ky a vobec neviem ci je t potrebne? ved doteraz som bola bez nich? ...

lucia238

neviem ti poradit ohladom toho co sa pytas, ale preco si to nedas operovat? ak mas take vysoke dioptrie, bolo by to pohodlnejsie mat normalny zrak opat a zit bez okuliarov....

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dioptrické okuliare, pluskové - Fórum - ZDRAVIE.sk