Alternatívne liečby

lombardo1981

Odhováranie od užívania liekov na HIV sme už svedkom boli. Ak by tu niekto napísala, že je po transplantácii obličiek, čo by si mu poradil? Tiež vysadenie tých škodlivých a život ohrozujúcich liekov? A ak by sem niekto napísal, že má depresie, ale je po transplantácii, čo by si mu poradil? St. John Wort čiže ľubovník bodkovaný?
A vedel si vlastne o týchto život ohrozujúcich kontraindikáciách?
Úprimne si odpovedz. Sú pre teba tie tvoje konšpirácie o zlej farmalobby dôležitejšie ako zdravie človeka, ktorý sem príde po radu?
Možno si to nepostrehol, ale akonáhle sa tu objaví zmienka o škodlivosti nejakého doplnku, automaticky nasadíš konšpiračný level. Je pre teba dôležitejšie upozorňovať na zlú farmalobby ako na možné riziko kombinácie cyklosporínu a ľubovníka?
Pýtam sa ťa ešte raz. Vedel o tých, život ohrozujúcich kontraindikáciách? A rada by som počula odpoveď. Vopred ďakujem.

RNG

Nuz mozno si niekto vsimol, ze ja osobne nikdy neodporucam kombinacie alternativnycy potravinovych doplnkov a roznych chemickych liekov, s hromadou skodlivych postrannych ucinkov.
Dpvod pre co niektori lekari odpochodovali viacmenej od chemickych farmaceutickych patentovanycy liekov je fakt, ze tieto su najmenej tretia v poradi pricina smrti pacientov. A potravinove doplnky minuly rok , znacne predavkovane udajne sposobili smrt dokopy 2 ludom.
Tj normalny clovek asi pochopi tych odvaznych lekarov, aj mna,co som uz 20 rokov ziadne farmaceuticke lieky nepouzil.(s vynimkou 6 denneho pobytu v nemocnici pri operacii zlcnika, kde mi dali podpisat papiere, co ma vlastne zbavili akehokolvek prava na vyber liekov, tj viacmenej aj ludskych prav, ked chcem aby sa o mna postarali podla ich nazorov a technik, inac by ma s kludom neprijali a nechali zomriet na sepsu), za co si napocitali 106 tisic dolarov, tj viac , nez moj celorocny prijem. Za 1.5 hodiny operacie a 6 dni opatery v nemocnici!!!!

lombardo1981

Tak aj alternatívna liečba môže predstavovať obrovské riziko. A najmä pokiaľ je poskytovaná bez ohľadu na kontraindikácie. Napríklad taký ľubovník bodkovaný s cyklosporínom či indinavirom môže napáchať nesmiernu škodu.
Cyklosporín sa používa na potlačenie imunity po transplantáciách. V kombinácii s ľubovníkom môže dôjsť až ku odmietnutiu orgánu.
Indinavir je liek, ktorý sa používa na liečbu HIV. A pri súčasnom užívaní s ľubovníkom dochádza ku straty kontroly nad replikáciou HIV vírusu.

dvojpes

casto sa tento spor zatemnuje tym, ze ako klasicka medicina sa prezentuje idealna vedecka medicina z odbornych casopisov.
lenze taka v podstate v reale neexistuje, to, s cim sa pacient bezne dostane do styku, je velmi casto iba polovedecka medicina, casto obsahujuca rozne nevedecke predsudky, odhady, pracu s placebom ci rovno sarlatanstvo.
poviem priklad:
moj syn pri jednom probleme dostal nejake antibiotika, o ktorých sa doktori vyjadrili, ze nevedia, ci su spravne. nakoniec boli, ale bolo to hadanie na zaklade skusenosti, ziadny vedecky postup urcenia vhodnosti.
takze ked zástancovia klasickej medicíny spominaju jej vyhody, v casto nehovoria o tom, co sa naozaj deje, ale skor o tom, co by sa podla roznych ideálnych scenárov diat malo.

patriciaz

asi treba použiť aj trochu mieru rozumu, lebo nie každá alternatíva je asi naj.. o pití sava som teda ani nepočula a ani by mi to v živote nenapadlo, neverím dokonca ani takým tým, že prídete dotknú sa vám klbu a ste ako novonarodený... to nie, ale napríklad tá protónová liečba, to môže byť celkom zaujímavé...ja som sa s tou info už stretla a celkom to zaujalo a musím povedať, že aj bežná medicína skôr mám pocit, že len potláčajú symptómy ale nesnažia sa liečiť podstatu veci

...-

SAVO sa taktiez pouziva na dezinfekciu vody atd, takze to vobec nie je odveci.
RNG, preco si si este nevyliecil cukrovku, ked si taky genialny, hehe

mata394

Ja mám veľmi dobré skúsenosti a osvedčila sa mi ajurvéda. Táto indická medicína poskytuje riešenie takmer na všetky choroby, má však za cieľ hlavne prevenciu. Pozrite si nejaké doplnky alebo čaje na -odkaz odstránený-

RNG

Co sa tyka oxidatorov ako peroxidy, chloritany a chlornany, tieto sa bezne pouzivaju na steriliziu napr aj pitnej vody,aj vody v bazenoch, takze nazyvat ich Savo je od veci.
Oxidacne metody sa pouzivaju na liecenie roznych chorob s velkym uspechom. Samozrejme kedze su hrozne lacne, tak sa to farmacii velmi nepaci a snazi sa tuto "spinavu konkurenciu" odstranit ohovaranim, rozsirovanim falosnych sprav a dokonca v niektorych krajinach kde maju moc nad legislativou aj zakazat tieto prostriedky, hoci nemaju ziadne dokazy o ich skodlivosti.

RNG

Odpovedam, siris tu lzi. V USA nasa federalna FDA podla prijatej zasady GMP(good manufacturing practices) nedovoli v doplnkoch obsah uvedenych latok byt viac ako +- 5% od uvedeneho. Ked to niekto aj tak spravi, co sa samozrejme stava a FDA to zisti, tak ho dorazne upozornia a ked neurobi okamzite napravu a nestiahne nevyhovujuce vyrobky z trhu, tak mu mozu zavriet vyrobne, zhabat osobny majetok a dokonca ho posadit do vazenia. Takze doplnkovy priemysel ako taky sa snazi za kazdu cenu vyhoviet FDA. Nedavno bola afera asi z 10 doplnkami, co predavali supermarkety, okamzite ich stiahli, skor nez by FDA pouzila ine nastroje, ktorych maju plno.
Odpovedam , dnes bezi cely svet na peniaze, nie na krasne myslienky, vcitane farmacie a monopolnej mediciny. A tak sa kona to, co donesie viac penazi a nie to co je pre nas najlepsie.
Ak si este stale myslis , ze medicky priemysel, politici a vlastne cele svetove dianie sa kona na zaklade potrieb mas, musis byt velmi naivna.

odpovedam

RNG, tu sa jedna o vyslovne pitie sava a bazenovej dezinfekcie ako "mineralneho zazraku", kopec deti doplatilo na svoje nerozvazne matky, co im to kvapkali do oci. Toto nema s medicinou nic. Pracovala som vo vyskume a nie je pravda, ze konvencna medicina odmieta doplnky alebo ze nieco zatajuje. To su konspiracie. Ved takmer vsetko je volne dostupne, staci poznat dobre zdroje. To, co funguje, sucastou mediciny je. Ci uz to ma alebo nema prirodny zaklad alebo akykolvek postup ci procedura.

Poznam niekolkych Mudr. aj u nas, ktori sa rozhodli robit sarlatanstvo, lebo v beznych ambulanciach neuspeli. Ale pre par zlych lekarov nie je cela medicina zla. V USA vyse 60% doplnkov neobsahuje to, co garantuje a obsahuje aj latky, ktore zatajuje. Takze velmi by som priemysel vyzivovych doplnkov neobhajovala, kedze clovek doslova nevie, co berie. Je to nekontrolovane, negarantovane a castokrat nepodlozene akymikolvek longitudalnymi vyskumami. Konvencny lekar je postihnutelny, alternativny, bohuzial, nie.