Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám zvýšený bilirubin

Domculiatko

Gilbertova choroba/ morbus Gilbert je ochorenie, ktore sprevadza zvysena hladina nekonjugovaneho bilirubinu. U mna osobne sa to prejavuje stavmi, ktore sa podobaju na klasicky cukrovkarsky zachvat, dlhu dobu som si teda myslela, ze tocenie hlavy, mihanie pred ocami, mdloby, celkova slabost, trasenie a chut davit je sprievodnym prejavom poklesu cukru v krvi. Az neskor som zistila, ze to tak nie je. Po kazdom sportovom vykone som pocitovala ze ak si okamzite nedam glukozu, ci uz med alebo hroz.cukor tak omdliem. Trvalo mi hodnu chvilu, kym som zistila ako vlastne bilirubin v tele ,,pracuje,,...cele je to zalozene na spomaleni srdecneho rytmu (tym sa dostavuju vyssie spomenute stavy), u Gilberta je to tak, ze pokial clovek trpi tymto syndromom a vykonava hoc i trochu tep zrychlujucu cinnost, do krvi sa hufne vyplavuje bilirubin, ktory sa snazi tutu cinnost co najviac spomalit a vsetky dynamicke procesy v tele minimalizovat. Podla tradicnej cinske mediciny je to choroba pecene, hoci sa tvari ako neskodna. Staci si vsimnut sprievodne ozltnutie pokozky, jazyka a ocneho bielka. Udajne sa nedaju tieto prejavy liecit, ale existuje sposob ako ich utlmit. Po dlhsom patrani mi kamarat poradil, ze jemu pomaha sa jednoducho co najviac s prepacenim ,,nazrat,,- telo dostane jedlom energiu, a vsetci Gilbertovci si musia davat max. poroz na pravidelne stravovanie a hlavne vyzivnost jedal (kase, obilniny, strukoviny), inak srdce stresuje a ak hned v momente hladu nedostane jedlo, hladina bilirubinu znova utoci ako spomalovac. Hladina bilirubinu u Gilberta je udajne stabilna a smerom nadol neklesa, mne vsak pri pravidelnom stravovani a uzivani GOJI (kustovnica cinska) padol na nizsie hodnoty. Myslim, ze goji sa uz dostava do povedomia a zatial je to jediny plod s poukazatelnym ucinkom na vyzivu pecene (zaroven oci, ktore su s nou spojene podla trad.cin. mediciny) a obliciek. Okrem plodov, ktore dostat kupit susene a mozu sa konzumovat samostatne sa da robit aj caj podobne ako sipkovy pricom plody sa vyjedia. Ako prva pomoc pri zltnuti a mdlobach je perfektny sirup z goji, resp. koncentrat (myslim, ze v bioobchodoch sa pohybuje od 3 eur vyssie). Tolko moja skusenost :)

horci

mam to istee,dost som sa nabehal podoktorocch,len mi brali krv a nič,par receptov čo nejest ked chcete aby išly hodnoty bilirubinu dole :bravčove meso minimum,pit cistu vodu min 4l za den,majonezu nikdy,cigarety malo,sport je dobry ale neprepinat,dlho spavat,nestresovat sa,jest večšinou varene veci,alkohol v norme-čerstve pecivo nema chybu ale pre nas radšej na druhy den

erikk

ahoj ivka.neviem kto si ale potesi ak sa niekto zaujima ako sa mam.tak uz je to pomali lepsie ale kolise to.tak ten bilirubin mi vyskocil az na 560 a uz zosiel dole na 396.a teraz sa to troska opat zvisilo na 419.ale zda sa mi ze je to uz na dobrej ceste.tak stale som hospitalizovany ja neake zle stavy nepocitujem,citim sa dobre len tie vysledky ak su vykivy tak to velmi nepotesi.starostlivost a pristup lekarov je naozaj dobry tak im verim.a dakujem o zaujejm o moj zdravotny stav,pomoze to tak troska dusevne.a ak by niekto o niecom vedel o podobnom pripade tak kazde info potesi.zelam krasny den vsetkym

RNG

Mononukleoza(tj virus EBV) napada znacne a poskodi pecen. Podobne aj niektore ine virusy, ako hepatitis A,B,C D
Samozrejme poskodenu pecen treba regenerovat(protokol dr Berksona) a najma treba co najrychlejsie potlacit virusy v tele

erikk

dobri den vsetkym.
mam problemi s hladinou bilirubinu v krvy mam celkovo 441 a povolene je 21.som cely zlty aj ocne bielka su zlte.lezim v nemocnici uz tyzden a nevedia mi to neako zbit dole a stale to vstupa.vie mi niekto poradit prosim?

RNG

Posuvam
Detoxifikacia a regeneracia pecene sa prevadza protokolom dr Berksona
900 mg sylimarin
600 mg alfa lipoicka kyselina
400 mcg organicky selen

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mám zvýšený bilirubin - Fórum - ZDRAVIE.sk