Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bývalá verzus terajšia partnerka: kúpa domu

Príspevok v téme: Bývalá verzus terajšia partnerka: kúpa domu
ewulik

Ahojte :) mám otázku... S priateľom, respektíve už snúbencom sme vo vzťahu skoro 4 roky... Rozhodli sme sa podstúpiť vážnejšie kroky v našom vzťahu, chceme kúpiť dom, potom dieťatko... Lenže problém nastal v tom, že priateľ chce o našom pláne kúpiť dom, povedať jeho ex s ktorou má 2 deti, vraj s toho dôvodu, aby nemala veľké oči že s kade má peniaze a aby nechcela od neho vyššie výživné, ktoré má kráľovské na kraj v ktorom žijeme. Chce jej oznámiť že to bude cez úver atď...
Môj názor je, že jej je ho*no do toho, skôr rozmýšľam že to zabalím, keď už teraz sú takéto "problémy"... Ďakujem pekne za každý Váš názor

0vecka

ewulik ak si sa raz rozddhola pre muza so zavezkami tak rataj s tym ze nebude len tvoj... s tou byvalou ma deti a to je dost silne puto... hlavne ho s tym moc nenervuj lebo ta posle dokelu..

nikuska984

Ahoj Ewulik.
Prečo si sa neopýtala priateľa rovno, prečo jej hovorí o vašich spoločných financiách ? Vadí ti,že povie o tom úvere ? v dnešnej dobe je to normálna vec, lebo pokiaľ nemá človek zazobaných rodičov, prípadne nemá našetrené peniaze zo zahraničia, tak ten úver si zoberú mladí ľudia tak či tak, bohužiaľ.
A aj ja si myslím to, čo tu už bolo povedané. Pre vypočítavosť bývalej manželky, pretože určite ju priateľ veľmi dobre pozná a vie, že je možnosť, že bude žiadať väčšie výživné. Čo v dnešnej dobe je veľmi náročné sa ťahať po súdoch a dokazovať rôzne veci, možno to sama dobre poznáš, že bývalá manželka môže vytiahnuť čokoľvek. je množstvo faktorov, ktoré také niečo ovplyvňujú... A na dnešných súdoch nikdy nevieš, ako to skončí...
Ďalšia vec je, že nemôžeš ho porovnávať s inými mužmi, ktorí neplatia na svoje decká. Môžeš byť rada, že priateľ sa stará, platí, že sa o tie deti zaujíma. Podľa mňa je to super, lebo je to už na Slovensku unikát. Ja by som skôr bola naňho hrdá. Ja tiež poznám kopu žien, ktoré po rozvode ostali na deti samé a sama dobre vieš, že to nie je najľahšie a možno že si to prežila ty, tak by si mala klásť o to väčší dôraz na to, aby sa staral a platil, lebo sú to tak povediac aj tvoje deti, ktoré aj ty vychovávaš svojimi názormi, postojmi..
A tá jeho bývalá manželka. Aj keď ju nepoznám, tak určite to veľmi ťažko navzájom znášali, rozvod, vybavovačky, papierovačky. Samozrejme, že je súčasť partnerovho života, pretože je MATKOU jeho detí a stále si ju bude vážiť ako ženu, ktorá mu ich vynosila a porodila. Nemôžeš ju brať ako nejakú mrchu alebo nepriateľku, lebo je to začarovaný kruh, keďže partnerova rodina je aj rodina s JEHO BÝVALOU a DEŤMI.
Stále budeš "druhá", lebo na jeho prvom mieste budú už stále DETI, ktoré má. A medzi sebou určite majú aj veľa krásnych chvíľ, narodenie bábätka a kopu iných vecí, keď sa ľudia berú mladí, berú to ovela viac intenzívnejšie a ružovo, majú svoje ideály a stále to budu brať ako súčasť ich bytia. Ten, kto prežil dlhší čas s priateľom s ktorým už nie je, tak stále možno cíti časť jeho vo svojom vnútri, pretože mu niečo dal(či dobré,ale zlé veci).
Tvoj priateľ je určite veľký dobráčisko,ale zas sa vraví, za dobrotu na žobrotu, preto ho môžeš jemným štýlom usmerniť, že niekde sú hranice, ale rozhodne nie sa naňho hnevať a nebaviť sa a prenášať negatíva na jeho deti a bývalú manželku, pretože obzvlášť muži sú VEĽMi citliví na svoje rodiny a davaj pozor, aby si sa mu v tomto smere nesprotivila.
Naozaj ber bývalú ako súčasť jeho rodiny a čím skôr sa s tým zmieriš,tak tým sa budeš menej trápiť.
Samozrejme ak si rozmýšľala o vycúvaní z tohto všetkého, tak musia byť na tvojej strane veľké pochybnosti či už vo vzťahu alebo v spoločnom bývaní, či pochybnosti sama o sebe, či to zvládneš.
Ak sú pochybnosti, tak rozhodne ešte počkaj, všetko dobre zvážte, premyslite si to, pretože tá hypotéka nie je najlepší spôsob a taktiež nie ste zobratí, to je určite tiež jedna vec, ktorá sa tu nespomenula, ale mysli trochu aj na budúcnosť a na všetky riziká, ktoré vzťah nadivoko má.

Držím ti palce, nech sa rozhodneš akokoľvek ! :)
Určite to pre teba znamená veľa zriekaní.. A asi nie si moc typ, ktorý sa ľudom otvára a rozoberá s nimi svoje problémy, preto ti to možno o to viac prekáža.... (môj názor)

Sejla

Tak, ako vačšina, čo ti odpovedala, si myslím, že nie si zrelá na takýto vzťah. Nemáš právo posudzovať jeho bývalú a takto o nej rozprávať, zjavne máš voči nej veľa neprejaveného hnevu a aj keď si to nechceš priznať, myslím si, že žiarliš. Nikdy si nebola v koži slobodnej matky a vytykať jej, že každý deň nevarí a dovoľuje, aby mali deti častý kontakt s ich vlastným otcom, je totálne smiešne. Myslím, že ten, kto má na tie deti zlý vplyv, si skor ty, lebo ony časom vycítia tvoj negatívny postoj voči ich vlastnej matke, ktorej autoritu sa snažíš podkopať. Budú z toho zmatené, nebudú vedieť, na koho 'stranu' sa majú pridružiť. To nie je v ich záujme.
Čo sa týka tvojho priatela, je dobré, že so svojou ex čo najviac komunikuje a svoj dovod, prečo ju chce o tom dome informovať, ti predsa vysvetlil.
Mimochodom, dávať mu za vzor iných rozvedených mužov, ktorí za svoje deti neplatia? Wtf?

ewulik

Fleur-de-lis - oni sa mali plné zuby už neak tak navzájom, nasledovali hádky, nevera atď... Nebojím sa toho čo k nej cíti, (lebo podľa jeho slov a správania cítim že ma ľúbi) aj keď on tvrdí že k nej necíti nič ale podľa mňa to je blbosť, lebo s človekom s ktorý prežijem dlhšiu časť života a mám deti sa nedá necítiť nič

Fleur-de-lis

ewulik, no v tom môžeš aj mať pravdu, že v niečom ju stále vníma ako "manželku". Keď boli spolu tak dlho, to už musí byť riadny zvyk od puberty... A ak sa nerozviedli s tým, že on jej má už plné zuby, ale skôr mám pocit, že si ju stále váži či ako to nazvať. Stále ju berie do úvahy.
Máš neistotu v tom, čo k nej cíti?

ewulik

dandaD - ďakujem aj tebe že si vyjadrila svoj názor :) Ale mám pocit že táto téma sa uberá už iným smerom... Rieši sa tu gramatika, myslím si že nemám až tak veľký problém čo sa týka gramatiky, ale keďže niesom slovenčinárka, sem tam sa mi určite pritrafí nejaká chybička, toho som si vedomá :) , ale nemyslím si že práve to ovplyvní či budem alebo nebudem dobrá matka. BZM majú vysporiadané niečo vyše 5r. DendaD aj ja si myslím že ex sa nemá miešať do nášho spoločného života ( myslím veci čo sa týkajú nás dvoch) , ale nechápem prečo má priateľ tendenciu jej o takých veciach rozprávať, niekedy mám pocit akokeby bol mysľou v manželstve, možno aj preto že boli od puberty spolu. Ale čo sa týka detí, nemám s tým absolútne problém, keby sa aj stretli, akceptujem to a s deckami vychádzam super od začiatku.

dandaD

No a teraz citam vyraz HENTA ZENSKA.
A ty si co za zensku, ked sa takto vyjadrujes o matke priatelovych deti? Ako, prepac, ale asi pojde z dazda pod odkvap.

dandaD

Zacinas budovat vztah s muzom, ktory ma deti a tie deti tu budu vzdy, aj ked budu mat 20, 30, 40. Tak to je a budes to musiet akceptovat. Otec ich mozno bude chciet aj v buducnosti podporovat, citovo urcite /budu aj vnucata/ a financne tiez.
Ak sa ti to uz teraz nepozdava, tak do toho projektu nechod /spominala si nejake vycuvanie/.
Ale, ak vsetko toto akceptujes a budes dost silna do konca svojho zivota znasat, tak jasne.. laska je laska.
Podla mna byvala manzelka nema co sa miesat do vasho sposobu zivota a kde a ako chcete byvat, ci nieco stavat. Sud urcil vyzivne, BSM uz je asi vysporiadane. Ja nechapaem coho sa dopredu bojis.
A prosim ta, ak nevies zaklady gramatiky, tak s tym este nieco rob, si este mlada, ved chces dieta a vychovavas priatelovo dieta. Nic v zlom,

ewulik

ok_ok - ja si to reálne viem predstaviť aj keď nemám deti, som s rozvedenej rodiny a neviem si predstaviť, že by moja mama respektíve otec mali takéto niečo riešiť. Po rozvode, myslím už dlhšiu dobu po ňom, oni si riešili každý vlastný život.

Filip TT - takých chlapou ako si ty by malo byť viac ;)

Fleur-de-lis - Áno je dobrák a potom to henta ženská zneužíva. Mladší je v podstate akokeby v striedavej starostlivosti ( nie na papieri ale v realite ) keďže veľmi veľa času trávi u nás, ale výživné jej platí ako keby sa s deťmi videl raz za rok. Aj ja si myslím že na to dôvod nieje, keby že sa sťahujeme a chceme ísť do iného mesta, tak to ešte pochopím, že jej povie že sa sťahujeme ale nie s ňou riešiť naše financie

Fleur-de-lis

ewulik, no veď adr1a ti to celkom dobre napísal(a). Zrejme to s ňou chcel prebrať lebo ju pozná a vie čo by mohlo nasledovať a chcel tomu predísť. Zrejme je aj povaho skôr dobrák a nechce problémy? Neviem.

Ja osobne by som nechcela byť s rozvedeným mužom s deťmi, asi by to na mňa bolo priveľa... Teda, že vlastne ex by bola už na stálo súčasťou jeho života, sú rodičia a to ich spája veľmi silno, pokiaľ nie sú zrovna povahy, že majú všetko na háku, ale chcú byť zodpovední, čo vyzerá, že tvoj partner chce...

Či by mne napadlo neičo také riešiť s prípadným ex, neviem. Všeobecne na to dôvod nie je, ale v individuálnych prípadoch sa dôvod nájsť môže.

Po emočnej stránke by mi to tiež príjemné nebolo, no a za aký čas by prevládol praktický pohľad na vec neviem...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bývalá verzus terajšia partnerka: kúpa domu - Fórum - ZDRAVIE.sk