Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľ sa chce so mnou rozísť, čo robiť?

Príspevok v téme: Priateľ sa chce so mnou rozísť, čo robiť?
straená1225

Ahojte, priateľ sa chce so mnou rozísť, lebo zistil že som uvažovala o návšteve psychiatra. Ešte som tam nebola ani nebrala lieky len si to náhodne prečítal z meilu s mojou kamarátkou.
Doteraz bolo všetko ok, úžasne sme si rozumeli, a nikdy nebol v ničom problém. Ale teraz povedal, že so mnou nemôže chodiť zo súcitu, že som psych. chorá..(hoci som o tom len uvažoala , kamoška mi to radila, lebo sa bála či nemám depresiu)
nemôžem mu to nejako vysvetliť...a neviem čo mám robiť.
Bojím sa, že každý kto by vedel že som o tom uvažovala mi už nikdy nedá šancu?

straená1225

Ja by som len chcela napísať, že zatiaľ psychiatricky liečená nie som, nejaký doktor to nepotvrdil, ani psycholog že psychiatra potrebujem.
mala som problém a známa mi navrhla že lieky by naša mohli pomôcť ale nebrala som ich nakoniec to je celé. nemám diagnostikovanú žiadnu poruchu..parntera som počas nášho vzťahu niky naozaj nikdy nezaťažovala svojimi problémami ani nepytvala.
len nemôže zniesť samotný fakt že som uvažovala o návšteve odborníka, chcela som sa len vyliečiť aby som raz bola zdravá a šťastná, nikdy som pred ním nerozoberala svoju depku, všetko som sa snažila vyriešiť si sama.

Zlamic

Vsak nevypisuj, mne je to jedno. Ty si presvedceny o normalnosti svojho nazoru a ja o nenormalnosti.
Ako napisala lombardo, bol by si neperspektivny partner pre kazdu racionalnu zenu, signalizovalo by jej to, ze pri problemoch sa jej otocis chrbtom.
Nie, partner nie je pestunka, ale neberiem ani to, co si napisal ty. Hladas dokonalu bytost, no zabudas vo svojej posvatnej racionalite na fakt, ze sam dokonaly vobec nie si.

lombardo1981

Pochopila si vlastne, čo som svojim predošlým komentom chcela povedať? Asi nie. Neustále sa točíš v dvoch argumentačných fauloch. Podsunula si zakladateľke témy slová, ktoré nikdy nenapísala. A navyše z jednej informácie usudzuješ druhé.
depresívny človek = škoda s ním zahadzovať čas
sebecký a egocentrický človek = škoda s ním zahadzovať čas

Mesačný princ

tycinka22 - možno nie som celkom racionálny človek ale ak niekoho miluješ a túžiš s ním byť tak ho len tak neopustíš!

Ak by si to dokázala, tak klobúk dole. Áno, človek by mal byť v prvom rade sebeckým, aby bol šťastným ale aj to, že niekto urobíš šťastným druhého prináša obrovské šťastie a uspokojenie. Dokonca by som napísal, že ešte väčšie.

Depresia? Ty si veštica tyčinka22 alebo vidíš čo sa v budúcnosti stane?

Vieš čo mi voľakedy napísal môj najlepší učiteľ?

,,nedá sa byť myšlienkou v minulosti a v prítomnom okamihu súčasne... a to je hlavne uvedomenie si v tejto veci, utekajú prítomné okamihy - a stávajú sa nezmeniteľnou minulosťou...,, (P)

Napíšem to takto, minulosť sa už stala a je zbytočné sa ňou zaoberať, no treba si ju pamätať a čo najviac ju pochopiť. prítomnosť a prítomný okamih je to, čo žijeme. Nikdy nevieme čo sa stane a ako sa to stane. Čo ak naše rozhodnutie niekoho opustiť len preto, že sa pozeráme na niečo, čo nejestvuje(budúcnosť)nás môže pripraviť o osudovú lásku či šťastie?

Budúcnosť ešte nejestvuje milá tyčinka22, je len tu a teraz. Ani rozhodnutia nie sú v tejto chvíli dobré a ani zlé. Sú len a len rozhodnutia. Preto sa ťa pýtam: Odkiaľ si vzala istotu, že človek, ktorý má ,,depresiu,, alebo inú podľa teba ,,vadu,, je zavrhnutiahodný? A nie je vhodný do vzťahu, akéhokoľvek?

Čo ak práve takýto človek zvládne oveľa lepšie všetky prekážky, ktoré život ponúka?

Vieš, ľudia sa riadia tým čo je tu po stáročia zaužívané ale nevidíš do budúcnosti a nevieš čo sa stane práve tebe, či áno? Vieš len to, čo ti táto spoločnosť ponúkla a že ,,depresia,, je niečo zlé... a preto by si takýto vzťah odmietla.

Ale môže to byť úplne inak.

Tak zatiaľ len toľko k tomu, možno ešte napíšem...len popremýšľaj.

Svet nie je len čiernobiely a všetko sa nedeje len podľa návodov a poučiek. Občas sa stne aj niečo farebné, iné a nádherné. Ale nikdy to farebné neuvidíme ak to odmietneme už na začiatku. Ak to nebude farebné ok, ale čo ak by sme odmietli svoje šťastie len preto, pretože sme si mysleli, že to šťastie nebude?

tycinka22

Tak hlavne asi nikto nema chut uz po par tyzdnoch alebo mesiacoch noveho vztahu riesit nejake cudzie problemy... Ved ideme do vztahu aby sme sa mali lepsie a nie horsie, fakt uz neviem co na tom stale odmietas pripustit, ale mozno si to len nezazila co to je byt s takym vysavacom energie co ma stale len nejake problemy, depky, alebo financne a stale cosi. Preto vravim ze viem uplne pochopit ak sa tomu chce vyhnut aj preventivne, proste to nestoji za to ani skusat s niekym kto nie je v pohode a v poriadku. A hadam to uz chapes lebo uz sa mi nechce vypisovat k tak ocividnej veci stale nove prispevky :-D

lombardo1981

A ako vieš, že by bola vo vzťahu problémom?
Je to isté ako keby som ja teraz tvrdila, na základe tvojich doterajších príspevkov, že začínať vzťah s tebou je zbytočné, pretože v prípade, že začnem mať problémy na začiatku vzťahu (spomínala si 10 rokov), tak ma aj tak kopneš do "sedacieho svalu".
Uvedom si, že sa z tohto pohľadu môžeš zdať aj ty ako neperspektívny partner.

tycinka22

Ale ved samozrejme ze treba si aj pomoct navzajom, nikde nepisem ze nie, o tom je kazdy medziludsky vztah. Snazim sa len vysvetlit ze opustit niekoho o kom je uz na zaciatku jasne ze s nim budu len problemy je predsa normalne a neda sa to nikomu vycitat. Tu vobec nie je rec o tom ze partneri ktori su spolu stastne 10 a viac rokov maju na seba kaslat ak maju problemy a radsej sa rozist kam si to stocil ty. Tvrdim len ze ak niekto objavi u partnera v zaciatkoch vztahu nejaky zavazny nedostatok ktory zatajil a o ktorom je jasne ze svoje problemy bude zrejme prenasat aj na toho druheho, a opusti ho, tak sa mu neda nic vycitat pretoze sa rozhodol jednoducho racionalne a kazdy racionalny clovek by spravil si myslim to iste.

Zlamic

Na co na viac? :) Na zdraveho cloveka? A co ak ochorie on, alebo ty? Ma to byt o zdielani toho dobreho, no aj toho zleho. Myslis, ze to nikto nezazil? Vies kolko ludi ochorie aj dlhodobejsie. Stava sa to najma takym, ako ty ;)

Zlamic

"Vztah je o kompromisoch. Raz podrzis ty mna a raz ja teba. Pokial to tak nie je, tak to nikdy nebude fungovat." Ale pokial to vnima tak ako ty, tak je dobre, ze jej dal slobodu, aby si ju mohol uchmatnut muz, ktory si ju zasluzi a da jej to, co potrebuje a nie si to bude od nej len brat a to napriek tomu, ze bude na kolenach alebo chora. Vystaci si s milenkou, ktora ho nebude otravovat svojimi problemamy (aj to len istu dobu) a nebudu ju ani zaujimat tie jeho. No karta sa jedneho dna obrati a on bude mat nejake problemy, no nebude tu nik, koho by zaujimali. A potom mozno zisti, co hlupo a sebecky zahodil.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Priateľ sa chce so mnou rozísť, čo robiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk