Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolestivý hemoroid

Príspevok v téme: Bolestivý hemoroid
ladycat

Ahojte, priateľ ma strasne bolestivý vonkajší hemoroid. Od stredy sa mu to zhoršilo, doktorka mu zatiaľ nasadila Detralex( ktorý podla mna nepomáha, uz ho mal kedysi) - vraj nic ine nie je + ma rektalne maste, Dubová kôra, aj čipky si vkladá, ale nepomohlo. Od vcera sa mu zväčšil a zfialovel, a strasne ho to bolí. Viete nejako poradit? Samozrejme neraďte pohotovosť (v pondelok si pôjde riešiť ošetrenie na súkromnej klinike, než pod nožík nejakých dr na nočnej smene) ale dovtedy nejaká rada, pomoc, co pomohlo vam? Ďakujeme!!!

trojklanny

Ľutujem tvojho priateľa, ja som sa toho zbavil zapperom a očistou krvi behom dna. No a ak je už po zákroku navrhujem Venoruton, to zaberá na cievy, ktoré treba posilniť a posilňovať treba aj zvierač cvikmi, sťahovaním ...

ladycat

No takze vcera rano uz nemohol ani chodiť-takze smer pohotovosť. Mal ho veľký 3cm, ambulantne mu ho narezali (2,5cm) V noci opäť na pohotovosť na infúziu, lebo ledva žil od bolesti. (O pohotovosti nejdem ani hovoriť, keby som tam doktorovi nenaziapala, asi by ho poslal domov (!!!) - otras)
Infúzia chvalabohu zabrala, domov išiel po svojich (myslim prešiel uz normalne sam do auta...) a dnes uz len leží a je mu o dost lepsie.

dandaD: o to všetkom vieme, hlavne ma sedavu a stresujúce prácu, ale pred cca 2 týždňami bol chorý, pravdepodobne to bolo spúšťačom :-(

dandaD

Detralex je dobry, treba ho ale uzivat presne podla navodu a zlepsenie sa dostavi az po par dnoch, mozno aj tyzni, ci viac.
Ja z vlastnej skusenosti odporucam aj B komplex FORTE a Ascorutin.
Ked to prestane boliet, treba an. otvor masirovat a zilu zatlacat dovnutra /nech to znie akokolvek/.
A uz navzdy dodrziavat hygienu v tejto oblasti. Je dostat aj specialny toalet. papier napusteny nejakymi bylinkami, samozrejme vyvazenu stravu a dostatok vlaknin a blabla, ved guglite.

No a ak to ani potom nepopusti, tak nech ide priatel k lekarovi a da sa to pekne ambulantne operovat.

dasda

Mne sa toto objavilo prvy krat po presileni pri sporte a odvtedy sa to sporadicky vyskytne ale uz v mensej miere. Naposledy asi pred 2 tyzdnami z chladnej vody. Pomohlo mi sprchovanie najskor teplou vodou, postupne teplu uberat az kym nie je chladna ale nie uplne. Vtedy sa to stiahne dnu. A natierat kalciovou mastou, vstrebanie kalcia by malo posilnit steny. A pri sedeni by sa mal uvolnit aby to nezatinal, vtedy to navrie do fialova a je to bolestive.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bolestivý hemoroid - Fórum - ZDRAVIE.sk