Strata záujmu, strach z ľudí

Príspevok v téme: Strata záujmu, strach z ľudí
Hlavičkár

Ahojte, dlhšie si na sebe všímam, že trpím strachom z ľudí a to hlavne keď idem v MHD alebo som v nejakom kolektíve, kde nikoho nepoznám, začnem sa potiť, bojím sa hocičo vypustiť z úst a tím nemyslím slinu ale nejaké slová no ale to by nebol problém keby mi tie slová nešliv hlave a neprevládal strach ich vysloviť....keď idem po ceste a idem do mesta, mám v uchu slúchadká, počúvam hudbu a keď si sadnem v plnom autobuse mám pocit, že dýcham nahlas, potím sa,hambím sa, bojím sa, že si niekto prisadne a precvičujem si ako mu poviem áno jasné je tu voľné.... stratil som chuť,elán do všetkého...záľuby ma obchádzajú a hambím sa každého, mám pocit že niesom vtipný, že neviem komunikovať z veľkou partiou,mám problémy sa prejaviť a tak, uzatváram sa predsebou a nemám chuť ani na ľudí, cítim sa zle, hlava ma bolieva a ja už neviem, čo robiť, cítim že zbytočne sa oberám o čas :( vonku sa hambím na hocikoho usmiať ale samozrejme sú niektoré dni keď to spravím ale prídem si nesympatický a vždy keď sa niekto na mna nejako pozrie, že to čo za....tak újdu my slová a tak....nemáte niekto s tímto nejaké podobné skúsenosti? rád by som bol keby ste mi poradili ako to riešiť :) ďakujem

smilova

riešiť to treba s psychológom, pomôže ti odhaliť kde by mohol mať korene tvoj stav a ako to zlepšiť. môžeš pozrieť na nete referencie a podľa toho si vybrať. inak podobné stavy má mnoho ľudí a často to dlho neriešia.