Neštastie na partnerov

Príspevok v téme: Neštastie na partnerov
maria7854

ahojte mám v živote jeden neustále sa opakujúci problém..a to je neštastie na mužov... viem že v živote existujú oveľa horšie problémy ako ten môj no som z toho veľmi nešťastná... mám 29 rokov a čo sa týka predchádzajúcich vzťahov stále sa v nich opakovalo to isté..nešťastie na totálne neschopného partnera tzn samé dlhy, neschopnosť zarobiť šetriť a problémy s financiami.. samu seba by som charakterizovala ako schopnú babu mám vš cez školu i po škole som neustále pracovala vzdelávala sa mám dve práce viem šetriť pre budúcnosť no akonáhle spoznám nejakého muža vždy sa z neho vykľuje človek zadlžený ktorému sa nechce pracovať spolieha sa že ja vyriešim všetko za neho ..hnevá ma to pretože už mi to ťahá na 30tku a nenašla som niekoho naozaj zodpovedného kto má zmysel pre rodinu... nechápem tú nespravodlivosť v živote.. prečo si schopné ženy musia vždy nájsť neschopného partnera? ako to v živote zmeniť? pomáha zmena myslenia? dakujem už som zufala :(

dalsi

kimikimi
03.10.15 19:49

a podla tvojho prispevku by si clovek myslel, ze si zas zlatokopka.

Takyto sposob uvazovania, vsimat si podla toho, ako dojde muz, presne zavedie pisatelku do problemov.

Priklad - dojde chlapi pesi, alebo na starom aute. Hodinky, nema, alebo iba take obycajne /vela ludi ich ani nechce, lebo maju mobil/. Pripadne ma stare topanky. Je to vandrak, alebo mozno len Warren Buffett, ci Steve Jobs.

Druhy priklad - dojde chlapik, ma luxusne faro, dobre hodinky. Zaraba dobre ? Mozno. Alebo si zije nad pomery, moze aj dobre zarabat, ale ma vysoke vydavky. A mozno je to po usi zadlzena troska, svadbovy podvonik, ktory hadze udicky, aby si chytil zazobanu zenu a po usi je utopeny v dlhoch...

Samotny prijem totiz nic nehovori o hospodareni. Najvacsi bohaci byvaju casto skromni ludia. Ti, ktori svojou pracou dosiahli bohatstvo. Ten, kto ho zdedil, alebo k nemu priesiel lahko, si ho casto nevazi a zije nad pomery a rychlo dopadne zle.

usmevny_den

maria, už to tu niekto spomenul, že priťahujeme do svojich životov ľudí, ktorí majú s nami niečo spoločné alebo nás majú niečo naučiť. Napr. spomenula si, že si mäkká a že ich všetkých zachraňuješ. Oni, tí chlapi, hneď vycítia túto tvoju slabosť a potom si svoju vlastnú slabosť (neschopnosť sa o seba postarať, nezodpovednosť,lenivosť) riešia cez teba - záchranárku. Takže určite zmeň svoj prístup a svoju ochotu ihneď všetkým pomáhať: netvrdím, že vo vzťahu si dvaja nemajú pomáhať (dokonca aj finančne), ALE nie hneď na začiatku vzťahu, to predsa musíš HNEĎ vidieť čo je dotyčný chlap zač, nie? Alebo možno chceš aby ti boli vďační za záchranu a pomoc a čakáš za to nehynúcu lásku a oddanosť. Takto to však nefunguje. Láska je o niečom inom a nie o využívaní toho druhého. Inak by ma zaujímalo kde takých mužov stretávaš - snáď nepracuješ na úrade práce, či? Apropo, existuje kopec šikovných chlapov 30+ 40+ 50+, no tí sú už (takmer) všetci zadaní :D

maria7854

ach jaj vidím že niektorí ma tu nepochopili..tak dobre odznova..cely môj problém spočíva v tom že ja vážne nechcem boháča ktorému trčia odvšadiaľ peniaze ale proste úplne normálneho zodpovedného chlapa ako som ja teda to čo mám to aj ponúkam nič viac nič menej.. tu ide o ten problém že vždy natrafím na muža ktorý má dlhy finančné problémy a ja vždy všetko zachraňujem...ešte nikdy som nemala partnera po akom túžim-tzn muž ktorý povie že ked si niečo v živote pokašlal ide si to opraviť.. chyba bola asi tá že som makká a veľa som dovolila a pomáhala a im to extrémne vyhovovalo ved načo by sa snažili sami ked som tu bola ja.. ja niesom žiadna zlatokopka ani nič podobné viem si zarobiť a viem aj šetriť nikdy som nemala žiadne problémy a rodinou som bola vedená vážiť si peniaze na všetko si zarobiť sama a to mi aj ostalo...

Poster

zmena myslenia je prvorada .. ked si presvedcena, ze tvoj dalsi partner bude rovnaky, tak jednoducho bude stale rovnaky ..

Zlamic

Pre zakladatelku:
Dobre na to ides. Zmena myslenia. Obvykle je to tak, ze k silnejsej zene prilne slabsi muz a naopak, lebo aj on sa potrebuje o niekoho opriet. Mali by ste byt v rovnovahe.
U teba bude nejaky problem v tebe, co sa tyka sebalasky a financii. Nenahanas stale peniaze? Nemas o ne neustale strach? Mas pocit, ze si ich zasluzis? V tom zmysle, ci sa necitis kvoli nim previnilo, ak ich zarobis, mas, minas. Mozno hladaj aj u rodicov a ich vztahu k peniazom odpoved. No a potom skus afirmacie.

Vazeni, ci chcete alebo nie, peniaze su dolezite a je fakt lahke opierat sa o niekoho, kto ich ma. O hodnoty sa sice opriete, no len pomyselne.
Rozdiel je akurat v tom, ci niekto vyciciava alebo pracovat chce, snazi sa.

Biela Kobra

Fakt, koľko ľudí tu točí o majetku, platoch a iných hmotných veciach, dokonca o zlatokopkách, vypovedá o mnohom. Pritom zadávateľka témy jasne napísala, že si hľadá, citujem: "niekoho naozaj zodpovedného kto má zmysel pre rodinu." Teda nie bohatého s tučným kontom a dvoma autami v garáži, ale človeka, o ktorého sa môže v ťažkej chvíli oprieť, na ktorého sa môže spoľahnúť, ktorému nemusí trikrát denne vymieňať plienky a zaväzovať šnúrky na topánkach. Tak sme si nejako začali mýliť životné hodnoty s peniazmi, drahí prítomní.

sob rudolf

Filip TT, určite je možné zmeniť sa, aj veľmi zásadne kvôli niekomu inému. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že je lepšie, ak sa človek mení kvôli sebe, nie kvôli tomu, že to chce niekto iný.

Takých mužov, ktorí tvrdia, že si budú hľadať samostatné bývanie, keď si nájdu partnerku, že začnú šetriť, keď sa oženia atď., tak takých je v mojom okolí dosť. Hovorím im neperspektívni a preto nepotenciálni.

Mesačný princ

bonjour2 - nič v zlom ale majetok neznamená nič z toho, o čom píšeš. Znamená len toľko, že človek niečo má. Ale či je dobrý, múdry, vzdelaný alebo úspešný...? Neviem, neviem...ale hádať sa s tebou nebudem.