Neštastie na partnerov

Príspevok v téme: Neštastie na partnerov
maria7854

ahojte mám v živote jeden neustále sa opakujúci problém..a to je neštastie na mužov... viem že v živote existujú oveľa horšie problémy ako ten môj no som z toho veľmi nešťastná... mám 29 rokov a čo sa týka predchádzajúcich vzťahov stále sa v nich opakovalo to isté..nešťastie na totálne neschopného partnera tzn samé dlhy, neschopnosť zarobiť šetriť a problémy s financiami.. samu seba by som charakterizovala ako schopnú babu mám vš cez školu i po škole som neustále pracovala vzdelávala sa mám dve práce viem šetriť pre budúcnosť no akonáhle spoznám nejakého muža vždy sa z neho vykľuje človek zadlžený ktorému sa nechce pracovať spolieha sa že ja vyriešim všetko za neho ..hnevá ma to pretože už mi to ťahá na 30tku a nenašla som niekoho naozaj zodpovedného kto má zmysel pre rodinu... nechápem tú nespravodlivosť v živote.. prečo si schopné ženy musia vždy nájsť neschopného partnera? ako to v živote zmeniť? pomáha zmena myslenia? dakujem už som zufala :(

Parker

maria7854 ja som presny opak tych, na ktorych si mala stastie a aj tak mi je to platne ako hadovi noha, so zenami mi to vobec nevychadza. Takze zenam ani to casto nestaci. Aj keby si si nasla, schopneho, bez dlhov, s peniazmi, tak urcite by si si nasla iny dovod, preco ten vztah nebude fungovat.

Zlamic

Nikdy by som necitovala cloveka, ktory prekrutil slova niekoho ineho a tym padom sa nevyjadrovala ku Kantovi, ak si nepochopil, co chcel povedat.
No a tiez nechapem, co je na tom srandy raz pisat ako chlap a raz ako zena. Skus si odgrgnut, mozno sa dostanes z toho chaosu ;)

Filip TT

Maria, tak je uplne jasne, preco ta vyhladavaju prave tieto typy muzov, otazka je, preco nepride nejaky, kto sa vie postarat.

Mne sa zatial dari postarat sa o rodinu, postavili sme dom - aj ked s hypotekou - a nic dolezite nam nechyba. Mozeme si dovolit aj dovolenku, restauraciu, kulturu, detom platit zaujmy. Manzelka je dlhodobo na materskej kedze mame viac deti.

Ked som ale bol slobodny, vsimal som si v praci istu kolegynu, rozpravali sme sa, chodili spolu na obedy a tak, velmi dobre, pracovite, sikovne, zodpovedne dievca, ale necitil som sa pri nej uplne OK, lebo posobila dost ambicioznym dojmom. Len tak btw spominala rozne svoje uspechy, co sa kedy podarilo, co urobila a co by chcela urobit a dosiahnut. Uvedomil som si, ze ona toto iste ocakava od partnera. Ale pre mna toto nie je, ja karierne ambicie nemam, beriem zivot ako pride, lepsie platene miesto som si hladal, az ked ma k tomu donutila hypoteka. Mal som dojem, ze tato dievcina si ma s mojim pristupom nebude vazit a budem pod tlakom dosahovat nejake ciele a karierny postup. Takze som sa drzal spiatky a k ziadnemu rande ani nedoslo.

Ja samozrejme neviem, ci je toto tvoj pripad, je to len moja skusenost a moj prispevok do diskusie na temu partner pre sikovnu zenu. :)

grg

zlamic ak tu niekto nieco nepochopil si to ty :-) ak si si nevsimla citoval som konrada liessmanna ktoreho si asi nepochopila, urcite nie v danom kontexte. tak si to precitaj este raz.
cbeurbh poznas humor ? ked si niekto robi prdel z niekoho ? a zial humor sa casto dotyka pravdy. ano ste mnohe take ako som opisal. nastastie nie vsetky a este stale je z coho vyberat. uvidime dokedy :-)
a k autorke temy. ak si ostavala s niekym po usi zadlzenym a nezodpovednym je to tvoja chyba. mna tiez bali vydata zena a vztah s nou by znamenali len problemy a mohol by som si s nou zacat a potom nariekat ze co je to za blby vztah preco ja som taky nestastnik...

cbeurbh

grg je muz. v inej teme pise v muzskom rode, takze neviem na co sa tu hra. asi nejake komplexy, ze? ostatne, ktora zena by si dala prezyvku grg, ze?

inak nechapem jednu vec, ked ma zena vysoku skolu a celkom dobre zaraba tak sa tu uz ohanate pojmami zlatokopka, ale ked ma nejaka tupana holu rit a este je aj sprosta tak vtedy vam nevadi ju zivit. Logika?

Nikto nehovori ze si ma vybrat partnera podla penazi, ale rovny rovneho si hlada, ok?

Prosim muzov, aby sa v tejto teme nevyjadrovali, lebo evidentne nechapu podstatu

Zlamic

Zivia sa len nesvojpravne bytosti - zvierata, deti. Dospeli jedinci by sa mali zivit sami, pokial su zdravi, lebo inak bude s nimi ako s nesvojpravnymi aj nakladane.

zenasvelkymZ

Muž je ten, kto ma uživiť rodinu, a aj keď ešte nema svoju rodinu, tak ženu určite. My ženy sme slabšie, tak nech na nas silnejšie pohlavie maká, a my si budeme užívať. Ja sama využívam, vyciciavam slušne zabezpečeného muža v pokročilejšom veku, a čo. Muži su dobri len na peniaze...

Zlamic

grg ty si Kanta absolutne nepochopila :) pozri si Kantov kategoricky imperativ:

„Konaj tak, aby si používal ľudstvo ako vo svojej osobe, tak v osobe druhého vždy zároveň ako účel a nikdy len ako prostriedok."

To znamena, ze clovek sa vobec nedegraduje ale je ucelom sam o sebe, najvyssou hodnotu, dobrom a nemal by byt zneuzivany ako prostriedok pre ciele inych.