Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strach z neistej buducnosti

Príspevok v téme: Strach z neistej buducnosti
triandafilia

Ahojte.. dlho rozmyslam nad tym ci sa podelit so svojim strachom. Mam 33 r, priatel ma 31 a sme spolu rok a pol. Ja osobne sa nejak necitim este na deti ani nic ale musim sa priznat ze ma trosku stresuje to ze vela mojich znamych uz deti maju alebo sa chystaju alebo sa vydavaju alebo sa stahuju s priatelmi pod jednu strechu. Nedavno mi moja velmi dobra kamoska povedala ze jej priatel jej to po 3! mesiacoch navrhol. A mne je smutno. My o tom este ani nerozpravame. Aj ked je pravda ze sa o mna stara, vela casu travime spolu, takmer kazdy den a ak nie sme kazdy den spolu tak viber, kazdu hodinu, tel. a tak. Poznam jeho rodinu, priatelov. Urcite nepatrim medzi zeny ktore nutia svojich priatelov do niecoho takeho al. "narazaju" na takuto temu. Vsetky moje byvale vztahy boli blizko ku svadbe nakoniec som sa s nimi rozisla lebo som necitila ze chcem s nimi byt na cely zivot, nebola som natolko stastna. Teraz ale som, mame pekny kludny vztah, bez hadok, s porozumenim atd.. ktory nas oboch naplna. Baby co mam robit. Napada mi iba jedine - ze tomu dam este taky pol rok a ak nenavrhne nic ohl. spolubyvania tak to asi ani nikdy neurobi a tak sa s nim rozidem. Sama nedokazem a ani nechcem navrhnut spoluzitie a buducnost. Stresuje ma to, boli ma z toho zaludok. Mozno je navine jeho vek, je to prvy krat kedy mam mladsieho partnera ale v porovnani s byvalymi ktori obli starsi odo mna aj o 8 rokov je neporovnatelne zrelejsi a seriozny. Obaja mame dobru pracu a nic nam nechyba. Prosim poradte, budem cakat na vase nazory lebo uz naozaj neviem ako to riesit..len mi nehovorte aby som to prediskutovala s nim to urcite nie. Prosim aj muzsky pohlad. Vopred dakujem

triandafilia

No k tomu ti poviem ze takto to ani ja nechcem. Mam svoje skusenosti a nechcela by som mat pri sebe muza o ktorom neviem ci sa k sebe hodime a opat sa tyrat zostavanim niekde kde to nie je pre mna vhodne... som krestan a nemam rada caste striedanie partnerov ale asi nie az tak...

Filip TT

Pozri, keď niečo odvzdávaš do vôle Božej a nevyjde, tak môžeš povedať, že to tak nemalo byť. A môžeš byť kľudná - deje sa to, čo je pre teba z dlhodobého hľadiska to najlepšie.

Osobne si myslím, že keď k tebe príde muž, ktorého posiela Boh, tak s ním nebude problém dodržať predmanželskú čistotu. Podľa toho ho možno aj rozoznáš.

triandafilia

Pekne :-) Ja sa tiez modlim za dobreho muza kazdy vecer aby som ho coskoro stretla a rozpoznala... ale pri tomto som sa prvy krat modlila aby to bol on... Fakt je to ironia :-) Ze doteraz som sa nikdy takto nemodlila a vsetci ratali so mnou do buducna az na tohoto..teda zdalo sa ze aj on ale potvrdil sa opak... trapi ma ze sa o mna nesnazi...ale asi to bude iba moj ublizeny egoizmus lebo niekde v mojej hlbke sa celkom tesim na to co este zazijem...to asi znamena ze som na dobrej ceste vsak?

Filip TT

Ďakujem Trianda. Som rád, že sa ti páčia názory, ktoré tu píšem. Mne sa tiež páčia - veď nie sú pôvodom moje, ja som im len uveril. :) V okruhu známych ktorých mám, im vlastne veria všetci, mohol to tu napísať ktokoľvek z nich.

Mám 46 rokov, ženil som sa, keď som mal 30, manželka mala 23 a nemala to so mnou ľahké. Medzi 23. a 28. rokom života som prechádzal hlbokou depresiou. V tom 28. roku som ju pozval prvý krát na prechádzku. Bol som čudák a navyše som fyzicky nebol jej typ.
Ona bola živé, energické, veselé, bezproblémové dievča. Mohla môj návrh rovno zmietnuť zo stola, ale skúmala ho v modlitbe. Znamenie, ktoré žiadala dostala, preplakala kvôli tomu dosť a potom prosila Boha aby sa do mňa aspoň zaľúbila. To som ja ale vtedy nevedel. Teraz, keď má dobrú chvíľu tak mi povie, že to bolo jej najlepšie rozhodnutie v živote. To jej ale samozrejme nebráni, aby ma inokedy nezosekala - energie má na to dosť :)
Keď sa jej pýtam na to jej rozhodovanie, hovorí: pozri mohla som si urobiť podľa svojho, ale potom by som sa u Boha vôbec nemohla sťažovať, keby som celý život trpela pri niekom, koho som si sama vybrala. Takto sa môžem :)

111111111111

hlavy hore rozchod nieje koniec sveta :) ja to beriem ako novu prilezitost od zivota a aj tak co je dobre natom ostavat vo vztahu kde to neklape? nic len si predlzujete trapenie v iluziach .. taketo veci casom prebolia a vsetko bude v pohode.. preto treba vo vztahu brat toho druheho vzdy trosku s rezervou aj ked ho lubite ... pretoze vela ludi ako vidim ked ma vztah ma svojho partnera za stredobod vesmiru a nic ine pre toho cloveka neexistuje a ked pride na rozchod takyto clovek to velmi tazko znasa... predsa len partner je vzdy ten druhy clovek nemozete mu verit na 110% ako sebe nevidite mu do hlavy a nemozete sa na neho spolahnut ako sami na seba. Partner nema byt stredobodom vasho zivota ma byt sucastou vasho zivota.

triandafilia

Filip bol to jediny muz ktory ma v tomto nenasledoval. Boli sme spolu na omsi iba dvakrat...vsetci ostastni predtym so mnou chodili kazdu nedelu.. napriek tomu som ho chcela aj ked mi to sposobovalo smutok. Ironia ze??? Filip kolko ti je rokov? Som velmi zvedava kto si ..podla tvojich nazorov musi byt tvoja manzelka velmi stastna zena ze ta ma :-)

Filip TT

Vďaka Bohu, že si veriaca. A čo on, je tiež?

Modlili ste sa spolu? Spoločná modlitba je jeden z najlepších časov vo vzťahu. Keď prosíte jeden za druhého a spoločne za svoju lásku, to v tom vzťahu mení všetko. To úplne mení vzťah k vzťahu a k sebe navzájom. Mne je to vždy dosť ľúto, že to tu v tých témach, kde majú problém vo vzťahu nemôžem poradiť, lebo vidím, že nie sú veriaci. Viem, že by to mnoho vecí riešilo.

triandafilia

Filip aj ja som veriaca a musim ti povedat ze som trosku na Boha zanevrela. Viem ze on mi dal slobodu rozhodnutia a nie je to jeho chyba...ale je to dosledok mojho zranenia. Viem ze Boh ma miluje a pomaha mi... je mi smutno ale som silna... a viem ze budem stastna a on nie. Ja viem ako vyzera laska zatial co moj byvaly stretol lasku vo mne. V skutocnosti je to slaboch ktory ju uz mozno ani nestretne..neprajem mu nic zle samozrejme len dufam ze ho nikdy nestretnem s inou.

Filip TT

Prejde ťa to Trianda, aj teba Annie to prejde. Nestratili ste život, ani svoju hodnotu.

Svoju hodnotu nehľadajte v mužovi ani v ľuďoch všeobecne. Odtiaľ ona ani nepochádza. Som veriaci, neviem vám povedať nič lepšie ako to, že vaša hodnota pochádza od Boha. Tiež pokoj, uzdravenie z rán a nádej. Ježiš je ten muž, čo neopúšťa, je s vami stále, rozumie vám a má dokonca dosť vysoký spoločenský status a vie všeličo zariadiť. A patrí celý tebe Trianda a celý tebe Annie. Neviem aký význam tomu pripisujete ale chcel som vám povedať niečo, čo považujem za skutočnú útechu a nádej.

triandafilia

Filip v juli som sa stahovala do noveho nebudem to robit kvoli nemu. Rozhodla som sa ze moj svet sa toci iba okolo mna, nie okolo neho..prejde to ... chce to cas. Annie - vsade su muzi sprosti, hlupi, dobri zli... treba mat iba otvorene oci a pocuvat svoj instinct. Tentokrat ho nebudem ignorovat.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strach z neistej buducnosti - Fórum - ZDRAVIE.sk