Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Som vegetarianka, co mam robit ked mi chyba vitamin B12?

karolina77

tiez som veganka, ja beriem B12 v tekutej forme, skusala som aj v tabletkach mala som vyrazky, v tekutej forme sa lahsie strebava
kupujem si ho tu
shop.vitarian.sk

Vegetation

A čo ho sa bojíš? Predtým ako si sa dala na veget si si mala preštudovať čo ťa čaká čo sa ti môže stať z čoho môžeš mať nedostatok. Z jednej strany si sama na vine že si si dôležité vitamíny A minerály nedávala organizmu tak teraz musíš prijať to čo máš a následky

Ina9

RNG, nie je všetko v ľudskom tele tak jednoduché, ako si to ty veľakrát predstavuješ, odporúčam ti prečítať priložené zdroje.
www.pediatriapreprax.sk

lombardo1981

Takže už sa vytvára aj v ústach? :D
Tak toto je ešte lepšie ako "infúzie sú hrubý zásah do organizmu". :D
Nie nevážiš. Ty využívaš iba jeho meno ako autority.
Neustále sa vyhováraš na to, že lieky neodporúčaš. Lenže ty odporúčaš doplnky bez toho, aby si rešpektoval fakt, že niekto užíva (alebo aj nechce prestať užívať nasadené lieky). Ak sem niekto príde s tým, že užíva cyklosporín kvôli transplantácii a má depresie, čo mu odpovieš? Začneš ho presviedčať, že imunosupresanty sú nebezpečné lieky? A poradíš mu ten ľubovník? Pretože o tomto tu je reč. Neupozorňuješ na možné kontraindikácie. A táto kombinácia by viedla ku odmietnutiu orgánu! Si si toho vedomí? Dohromady by ju/ho dávali lekári. Nie ty.
A to isté platí aj pri kombinácii ľubovníku a liekov na HIV.
Uvedomuješ si ty vlastne aká je to zodpovednosť liečiť a radiť ohľadne ľudského zdravia?
Čo ti bráni odpovedať na otázku ohľadne ľubovníku a cyklosporínu? Strach? Ignorancia kontraindikácie? Popieranie kontraindikácie? Odpovedať ani nemusíš. Ľuďom, ktorí sem chodia pravidelne, je odpoveď jasná.
Tak sa konečne začni snažiť radiť zodpovedne. Aj mne to prospeje. Aspoň už tie tvoje reči nebudem musieť čítať.

antirng

Tvorba vit b12.S pomocou žalúdočnej vitamínu B12 je uvoľnený z bielkovín . Žalúdok sám tvorí tzv Intrinsinc faktor . To je veľmi dôležité, pretože v týchto vitamínu B12 musí byť viazaný , aby sa neskôr , po dosiahnutí dolnú časť tenkého čreva, môže byť skutočne absorbované v tele .
Intrinsinc faktor dostal svoje meno, pretože to je faktor pre vstrebávanie vitamínu B12, ktorý pochádza z " vnútri " , teda v tele . Vitamín B12 sám príde zvonku , a preto bola tiež nazývaný Extrinsinc faktor .

Musíme absorbovať dostatok vitamínu B12 :
v potravinách vhodné, aby bol ( obvykle nie je problém )
výroba žalúdok dostatočné žalúdočnej kyseliny ( môže byť problém )
žalúdok dostatočne Intrinsinc faktor formulár ( častý problém oblasť )
vitamín B12 nie sú používané v črevách ktokoľvek (dôjde k : baktérie , vzácne fish pásomnica ) ,
je tenké črevo tak ďaleko, aby mohol absorbovať vitamín B12 ( nedostatok v malom ochorenia čreva dochádza k ) .
Stojí za zmienku, že náš vitamín B12 môže byť dostatočné rezervy rokov a preto problém , že , napríklad, dochádza po operácii , niekedy aj po rokoch vedie k nedostatku .

RNG

Dr Mercolu si velmi vazim, ale ani on, ako nikto na svete nema odpovede na vsetko. Jeho nazory sa menia casom, ako aj kazdeho, s novymi vedomostami objavenymi. Ani moje osobne nazory nie su nijak fixne a mensia sa s novymi poznatkami.
Za tym okolo B-12 si stojim ale, ,lebo logika hovori, ze sa vitamin B-12 vytvara vsade v traviacom trakte pocinajuc ustami, zaludkom tenkym crevom aj hrubym crevom, a teda sa musi aj absorbovat, lebo priepustnost vsetkych sliznic je dostatocna na to.

O kontraindikaciach roznych liekov a potravinovych doplnkoch tu nebudem diskutovat, iste rozne su a vseobecne tu neodporucam lieky, pokial sa im da vyhnut.
A vobec, ja sam nechodim sa hadat, len informovat ludi o mojich lekarskych zdrojoch a ich objavoch co sa tyka alternativnych pristupoch k udrzbe a prinavrateni zdravia.
Komu sa to nepaci, ten nemusi moje prispevky citat.
Dixi.

lombardo1981

Ja už naozaj neviem ako dedulovi v rokoch vysvetliť, že baktérie, ktoré v ľudskom tele vytvárajú vitamín B12 sa nachádzajú v takej oblasti, kde už vstrebávanie vzniknutého vitamínu B12 nie je možné.
Možno ak by niekedy poriadne čítal, čo ti človek napíše, tak by si pamätal, že v téme, kde som sa ťa pýtala, či sa cítiš povolanejší na liečbu doplnkami ako tvoj idol Dr. Mercola, som ti naozaj veľmi stručne popísala, ako prebieha vstrebávanie v črevách.
To ma privádza ku stále nezodpovedanej otázke: Cítiš sa povolanejší na liečbu doplnkami ako Dr. Mercola? Pretože on tvrdí to, čo ja. Že vitamín B12 vytvorený baktériami telo nedokáže vstrebať.
A ešte jedna, závažnejšia, stále nezodpovedaná otázka: Vedel si životohrozujúcej kontraindikácii ľubovníka a cyklosporínu? Toho nebezpečného imunosupresantu, ktorý sa používa na potlačenie imunity po transplantácii?
Ktorá z týchto štúdií sa ti zdá ako pochybný zdroj? Jena hovorí, že ľubovník má antidepresívne účinky a druhá hovorí o kontraindikáciách. Pretože toto sú moje zdroje... štúdie, anatómia, fyziológia, patofyziológia, biochémia, patológia, virológia, mikrobiológia... knižnicu mám plnú odborných kníh. A nielen o medicíne, ale i programovaní, skriptovaní, linuxe, FreeBSD či geológii (tých už je menej, pretože som potrebovala uvoľniť miesto a predovšetkým kníh o programovaní sa nemienim vzdať).
www.ncbi.nlm.nih.gov
www.ncbi.nlm.nih.gov

RNG

Lombardo, niekto nema rozum tu, a nie som to ja.
Ked sa vie B-12 vstrebavat aj cez sliznice v ustach co maju priepustnost asi do 2000 Dalton, tak sa vie rozhodne vstrebavat cez hrube crevo pri priepustnocti 5000 dalton a rozhodne v tenkom creve pri priepustnosti 15 000 dalton. Probiotika sa nachadzaju v celom traviacom systeme, tj aj v tenkom creve, tj aj tam sa vytvara vitamin B-12.
Mas informacie zo zdrojov znacne pochybnych.

lombardo1981

Niekto tu zase nevie čítať. Baktérie, ktoré ho vytvárajú v črevách sa nachádzajú na mieste, kde už vstrebávanie nie je možné.
Jediný, kto to pochopil, že sa vitamín B12 v črevách nevstrebáva, si asi len ty.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Som vegetarianka, co mam robit ked mi chyba vitamin B12? - Fórum - ZDRAVIE.sk