Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je to normálne?

Príspevok v téme: Je to normálne?
MM_KS

Ahojte,
píšem sem po dosť dlhej dobe uvažovania, lebo problém sa vlastne týka nepriamo celej našej rodiny.
Moja sestra (32) má priateľa a chodia spolu niečo vyše roka. Trávia spolu hodne času, chodia po výletoch, prakticky všetko robia spolu. Oni k nim chodí bežne, ale problém je v tom, že ona ho ešte domov nedoniesla predstaviť. Moji rodičia poznajú jeho otca, ale to je všetko. Ja ho poznám z videnia, jeho rodičov nepoznám vôbec.
Kým spolu len chodili nepripadalo mi to zvláštne, ale v nedeľu boli spolu vonku a prišla domov so snubným prsteňom, lebo sa zasnúbili. Nechápem čo je vo veci a prečo ho ešte doma nepredstavila? Je pravda, že ich životná úroveň je vyššia ako naša, ale aj tak mi je to také čudné. Prečo to takto rieši, alebo povedali by ste jej niečo?

Filip TT

Podľa mňa sa vám vyhýbajú zámerne a má to nejaký dôvod. Ťažko sa však domnievať, čo za tým môže byť.

U nás v rodine bol taký prípad, že dievčatá nevolali svojich nápadníkov domov a to preto, lebo bývali v dosť zlých podmienkach.

Píšete, že na marec už plánujú svadbu, takže ten dôvod čo sa tu spomína, že nechcú aby ste ich tlačili do svadby to nie je.

Takže čo by to mohlo byť:
- sestra nechce ukázať ako bývate
- sestra sa bojí, že rodičia neurobia dobrý dojem na snúbenca
- sestra sa bojí, že snúbenec neurobí dobrý dojem na vás
- sestra už niekoho takto priviedla a nedopadlo to dobre a povedala si nikdy viac
- sestra nechce, aby ste jej do vzťahu akokoľvek zasahovali - drží vás mimo
- nechce k vám prísť jej priateľ - niečo proti vám má, alebo sa vás hanbí
- jednoducho nebol doteraz na to prirodzený dôvod a prísť sa len ukázať považujú za zbytočné

viac ma teraz nenapadá

Adela31

Priklanam sa k nazoru Zlamica a WWW-
Naco predstavovat partnera rodine ked sa svadba nechysta? Mnohi rodicia by uz chystali svadbu a hnali do zenby a sobasa. Tak ma clovek pokoj.
PS: osobna skusenost ;)

WWW-

ja chodim s priatelom sedem mesiacov a tiez som ho domov este nepriviedla lebo nasi by hned chystali svadbu. A pritom k jeho rodicom chodim bezne na navstevu.

MM_KS

Som z toho sklamaný a to veľmi, lebo mnohí v okolí vravia ako sa k sebe hodia a aký sú pekný pár, takže mi je to také, že už všetci vedia všetko, len mi nič. Aj takto sa nás pýtajú, kedy bude svadba, bábo a pod. a moja mama vlastne ani nepozná svojho budúceho zaťa. Svadbu vraj plánujú na marec, takže podľa mňa toto správanie nie je vôbec normálne.
Dnes som sa jej pýtal, že kedy ho donesie domov a ona povedala, že keď im to bude vyhovovať.
Nechápem ako môže byť normálne aj jeho rodičom, že ich syn nepozná budúcich svokrovcov.

lili303

Mozno by si sa jej na to mohla opytat.. urcite by aj vasi rodicia radi spoznali jej snubenca, je to od nej nefer no :/

Zlamic

Niekomu to vskutku moze pripadat divne, ale ani ja nemam potrebu predstavovat svojho partnera, ani v minulosti. Preco? Urobila som to raz a ked sme sa rozisli, napriek tomu, ze som bola na dne, musela som od rodiny pocuvat rozne hlupe reci. Taku chybu uz nespravim a sukromie si strazim, pretoze niektore rodiny maju pocit, ze maju pravo starat s a komentovat vyber partnera. Pricom ti dvaja to chcu brat v pohode, neriesit, aby im spolu bolo dobre a nie pocuvat reci, ze je taky a hnetaky, kedy bude svadba, deti a pod. No v kazdom pripade u tvojej sestry moze byt dovodov viac, moze sa za vas aj hanbit, neviem. Pokojne sa jej na to spytaj.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je to normálne? - Fórum - ZDRAVIE.sk