Ženská závisť, zloba a klebety dokážu veľké činy a... mnohí ľudia žiaľ uveria

Príspevok v téme: Ženská závisť, zloba a klebety dokážu veľké činy a... mnohí ľudia žiaľ uveria
ohrozená

Po nastupe do prace v jednej nemenovanej pravnickej firme som zistila coho je schopna zenska zavist a ohovaracky. Nastupila som do kolektivu kde pracuju mensie mnozstvo zien aj muzov. Bola som uspesna prijata po pohovore comu som sa velmi tesila. No kolegyna ktora ma mala zaucit do prac. kolobehu ako to v tej firme bezi a co vsetko budem robit si neviem z akého dovodu zmyslela ze mi to peken stazi a ja budem posobit ako ta neschopna. Neviem ci si tam chcela dostat na to miesto nejaku svoju znamu asi hej lebo inac si to neviem vysvetlit. Alebo je tu aj ta moznost ze sa mnou citila ohrozena ze ju vyhodia alebo co. Vyzeralo to zo zaciatku dobre. Usmievava, mila a ochotna pomoct ale jej oci a neverbalne telesne prejavy hovorili nieco ine. Sileny usmev viem totiz dokonale rozlisit od srdecne mysleného usmevu. Jej sila kazdeho dostat na svoju stranu je neskutocna. Kazdeho vie spracovat dokonale aby uveril tej jej reciam. Tak napr. rano sme mali mat schodzu ako kazdy den. Ja som volala jej ze nepridem lebo musim k lekarovi. Lenze jej podanie ako som sa neskor dozvedela co mi bolo povedane ze som vraj zaspala a preto som neprisla. Alebo doniesla som papier tzv. pecko od lekara a dala na stol. Neskor ten papier zmizol a ja som nemala dokaz ze som bola u lekara. Ona sa samozrejme tvarila ze o nicom nevie a ziaden papier nevidela. Ale videla lebo som jej hovorila ze tu ho necham lebo sekretarka nieje u seba a ani sefka. Prebera mi klientou ktorých mam riesit. Nedava mi podklady na zaklade ktorých treba postupovat lebo ona nema momentalne cas. Proste snazi sa ociernovat ako sa da, ohovara poza chrbat pred druhymi kolegami a dokonca aj pred sefkou. Vsetkych ma na svojej strane lebo tam robi uz nejaky ten cas. Usmieva sa a je to typicka koketa ktora je akoze s kazdym zadobre. Ak sa jej nieco pytam ohladom klientov aby mi poradila co ako tak ona toto nevie, ona hento nevie, a ze toto nemusim a tamto tiez nemusim a potom mam problem lebo sa to malo robit tak a nie tak. A ona sa opat tvari nezaujate ze mi nic take nehovorila ze to mam takto robit. No pochopite to? Ved ked ma ma zaucit kto iny to ma vediet ak nie ona? Akoby mi zamerne zatajovala informacie ako postupovat. Potom ja na schodzi vyzeram ako ta hlupa co nic nevie a vsetko kazi. Ako mam pracovat s takou kolegynou? Rozpravala som sa aj so sefkou a ta mi povedala ze nemam byt vztahovacna ale sa viac snazit a ze "esterka" nazvime ju nieje zla. Ze ona nema cas riesit so mnou take decke problemiky.
Normalne rozmyslam ze dam vypoved. Tam nemam sancu uspiet ked ma vsetkych na svojej strane a vsetci veria len jej a namna sa divaju cez prsty. Nemam sancu zapadnut ked ma pred vsetkymi ociernuje aka som neschopna. Nieco sa jej spytam tak len taky ustipacny usmev ze TSS a to nevies?
Mate niekto podobnu skusenost s takou zmijou? Ako ste to riesili? Poprípade ako to riesite? Co mam robit? Mam to vydrzat a stresovat sa kvôli jednej krave alebo dat vypoved?
Chapem ze toto sa asi deje vo vacsine kolektivou najma medzi zenami kde sa stale najdu take strigy ktore chcu jednotlivcom skodit ale preco? Lebo je tazke dnes si najst pracu a udrzat si ju? Preto su ochotne toto robit? A este jedna otazka preco tym strigam ostatni kolegovia veria a uveria vsetko co hovoria? Nerozmyslaju vlastnou hlavou alebo su taki naivni ze uveria vsetkemu? Alebo preto ze tie strigy vedia hrat tak dokonale herecke vykony svojimi falosnymi xichtami ze im vsetko ostatni uveria aj s navijakom? Preco?

adr1a

Vsetky rady si zober k srdcu, co ti tu ini radia a pisu. Porozmyslaj nad nimi a snaz sa podla nich postupovat. A este drobnosti odo mna: uz vies, s kym mas do cinenia. Ze je to ta konkretna osoba. Takze. Priklad. Volala si jej ze neprides kvoli navsteve lekara a ona to obratila proti tebe, ze si zaspala. Predsa si doklad o navsteve doktora predlozila. Tam bol predsa cas aj datum. Nabuduce pri podobnej situacii postupuj takto - posli mail ci sms konkretnym osobam: sefke + na sekretariat, ci aj inemu nadriadenemu vo firme. Kludne aj viacerym naraz (ty budes mat dokaz - mail, sms. A zaroven to vybavujes s kompetentnymi a nadriadenymi. NIE SPROSTREDKOVANE a JEDNA BABA POVEDALA). Po dalsie. Zaucanie. Slovne sa da vsetko zapriet. Aj tvoj zaujem o pracu. Ucenie. Zaucanie. Ona to poprie. Ty preto s nou odteraz jednaj komunikuj cez maily. Chces sa o niecom informovat? Potrebujes poradit pracovne? Tak jej posli sluzobny mail. Pr. Potrebujem vediet o klientovi kvoli pripadu spisu ai to a to. Bodka. A posli jej to. Ona ti takto bude nutena odpovedat. Ci uz ustne alebo pisomne je uz na nej. Ty vsak budes kryta. Mas dokaz - mail. Kludne si ich aj vytlacaj, zalohuj. VSETKO dalsie ries so sekretariatom, podatelnou ci priamo nadriadenymi. Pracu pripady si pln a pis ries. Spisy a ine si zamykaj - aby ti z nich nieco nemohla odstranit, vziat, proste bojkotovat tvoju pracu. Ak nemas v kancelarii nic na zamykanie - tak si na skrinu stol sama zabezpec bezpecnostny zamok. Pripadne to gro si zalohuj na disk, naskenuj, alebo si beravaj radsej domov. Neda sa vsetko. Ale nie si blba a vies co myslim. Ak robis na dakom pripade a blizi sa termin odovzdania tak ten spis udaje a ine si chran lebo logicky ona pojde prave po tom. Makaj na sebe aby si zadane ulohy mala urobene tip-top. Za teba a tvoje schopnosti ma hovorit tvoja praca. A skus ziskat svojim pristupom ai aj inych kolegov, nadriadenych na svoju stranu. Buduj si image. Potom ti ho taka krava tazko znici. Ked si ziskas aj ostatnych tak pocitis podporu, mozu ti aj oni s pracou poradit pomoct. Dufam ze nepotrebujes aj v tomto radit ako na to. Vravim. S tou kolegynou uz komunikuj len mailovo. Takto sa nebude moct vyhnut odpovedi rade. Nebude ti moct odpisat blbost ci klamstvo. Ty budes zaroven kryta. A zaroven obmedzis s nou osobny kontakt. A hraj divadlo ako ona. A pln stanovene ulohy co najlepsie. Je toho este vela, toto je vsak prvorade s cim treba zacat

Radoslava123

Myslím si, že by si tam mohla nejaký čas zostať, no popri tejto práci si urob napríklad nejaké tie IT-kurzy a mysli intenzívne na svoju budúcnosť mimo tejto firmy a mimo takých ľudí. V IT-oblasti je šanca aj na prácu z domu, čo je určite pre teba lepšie, než neustále znášať ďalšie a ďalšie údery pod pás od takej falošnice a ešte sa aj pozerať, ako jej každý hlupák verí. Nie je IT oblasťou tvojho záujmu? Tak si vybav súkromné hodiny z cudzieho jazyka, najlepšie svetového, venuj učeniu sa jazyka každú voľnú chvíľu, ak to bude francúzština, pozeraj francúzske filmy, sťahuj audio-knihy a nevenuj zlej kolegyni myšlienky ani vtedy, keď si v robote. Síce sa v robote snaž, ale buď uvoľnená a s pocitom, že ich máš všetkých na háku, lebo aj tak tam už dlho nebudeš a už o pol roka môžeš prekladať francúzske knihy, čo je práca z domu. Prečo ti vlastne tvoja zlá kolegyňa ubližuje? Pravdepodobne vycítila z teba, že máš niečo, čo ona nemá a čo ti závidí. Možno akúsi šikovnosť, že si veľmi bystrá, pozorná, všímavá, pričom ona taká nebola, že ti stačí raz ukázať a vieš, zatiaľ, čo ona sa nedokázala tak rýchlo a ľahko učiť... Možno máš vyštudovanú Ekonomickú univerzitu na červený diplom a ona len sociálnu prácu, aj to len na E-čka s odretými ušami, možno máš pekného muža a ona škaredého, možno si mladá a ona je stará, možno si pekná a ona je škaredá, možno máš dobrý vkus a chodíš najkrajšie oblečená a ona vkus nemá a obliekať sa nevie a možno všetko dokopy... Každopádne bude pre teba najlepšie, ak počnúc dnešným dňom urobíš pevné rozhodnutie, že sa budeš intenzívne venovať francúzštine a do práce už budeš chodiť iba s pocitom, ale s veľmi silným a intenzívnym pocitom, že tvojou budúcnosťou je po získaní štátnic z jazyka prekladanie kníh - práca z domu. Zopár dobrých myšlienok a rád ohľadom učenia sa cudzích jazykov nájdeš aj tu: www.ako-sa-naucit-skor.com

Cliattsi

Ohrozena, som rad, že tu riešiš aj takéto veci, lebo ukazuješ tu, čo je ns SVK možné, trebs o tom hovotiť

Ale tvoja sefka je nekompetentna robit riadiaceho pracovnika, pretoze jej napln prace je aj udrziavat pracovnu moralku a prijemne prostredie na vykon prace...Takze ak mas v praci este nejakeho vyssieho nadriadeneho chod za nim ze ta sefka odbila.

Čiťe mala by si ísť za tým vyšším šéfom s on nič nebude riešiť, tak vieš čo urob? Normálne či už to dáš sem ,alebo na profesiu, daj tam názov: Moje skúsenosti s firmou XY a konkrétnymi pracovníkmi ...vymenuješ ich....., ktorí tam pracujú a o tom, ako pracujú a o tom, ako by podľa mňa pracovať mali. A pekne recenzia firmy...
Ešte zopár vecí

.....A este jedna otazka preco tym strigam ostatni kolegovia veria a uveria vsetko co hovoria?
... lebo pracovné kolektív fungujú na vzťahoch. Ak by jeden z nich povedal o tebe : Ona nie je taká, snaží sa, ale naša vedúca je proti... , vieš čo by sa stalo? Ohovárali by aj jeho a on dlhoročný pracovník by mohol mať neisté miesto kvôli nováčičke- asi tak sa to píše. A to asi nikto nebude riskovať, keď sa tá práca ťažko hľadá. Takže mala by si pochopiť aj ich. A viem, aké je ťažké zastať sa niekoho, na to potrebuje človek niekedy aj odvahu.
Oni sú tam takisto kvôli peniazom. A ak by aj niekto vystúpil proti vedúcej, tak vieš kto mu bude šéfovať po jeho vystúpení. šéfka je podľa mňa osoba, ktorá si udržuje rešpekt pomocou vzťahovej manipulácie s ľuďmi a z jej pozície ako šéfky s tichým zvolením nadriadeného je to veľmi jednoduché. A je možné, že šéfka manipuluje nepriamo s jej nadriadeným.
Ak by som bol ja na tvojom mieste ešte by dom skúsil dobrodružstvo, ak by som sa dokázal uvoľniť a vystupovať bez strachu - začal by som riešiť s nadriadeným jeho vzťah so šéfkou - podriadenou, opýtal by som sa jeho, či sa necíti byť zaviazaný niečím jeho podriadenej. Ak povie, že nie opýtaj sa ho: A prečo prosím vás nie ste schopný z vašej pozície objektívne zhodnotiť prácu vašej podriadenej, ktorej úlohou je odborne ma zaškoliť tak, aby som mohla bez väčších problémov vykonávať svoju prácu? Vy tu prosím vás koho potrebujete? Niekoho, kto ... tam už si niečo podľa seba doplň doma, rozmysli si, neurážaj ju ani jehoi a daj mu najavo: Prečo ste si ma prosím vás vybrali, keď je vám podľa môjho názoru evidentne jasné, že šéfka naozaj nemá vlastný záujem ma zaškoliť na túto pozíciu ? Ak mi vy poviete, že toto vy nevidíte (vymenuješ jej správanie) a zľahčujete okolnosti, nadobúdam pocit, že vy vôbec nesledujete, alebo nie ste schopní vidieť, ako fungujú vzťahy vo vašej firme. Predpokladám, že ak máte záujem na tom, aby som tu pracovala, tak by ste mali vidieť, čo sa tu robí. Ak neberiete do úvahy moje pocity a neprikladáte im veľký význam, mám podozrenie, že nie vy, ale vaša podriadená rozhoduje v konečnom dôsledku o tom, či tu budem, alebo nebudem pracovať. Bol aby som rada, ak by ste sa mi do konca týždňa k tomuto vyjadrili. A ešte radšej by som bola, keby sme si všetci traja spolu všetko vyjasnili.
A tu sa ukáže či ten najvyšší šéf, je silný šéf, alebo slabý. Ak si pripravená otvorene hovoriť o tom, tak mu to navrhni. A priprav si aj argumenty a situácie, ktoré si zažila a ako to vidíš ty a nech dá aj šéf priestor na vyjadrenie šéfke v tvojej prítomnosi. Ak by to odmietol z hocijakého dôvodu argumentuj . Keďže sme kolektív, tak schce, aby sme hovorili o tom všetci traja spoločne. lebo si myslím, že základom komunikácie v tíme je dôvera a riešenie problémov medzi stranami, ktorých sa daný problém týka. Mojím problémom v tomto prípade je moja neistá budúcnosť vo vašej firme, o ktorú sa obávam v súvislosti s podľa mňa neadekvátnym prístupom k môjmu zaškoleniu šéfkou, ktorý je podľa mňa úmyselný voči mne a silne sa domnievam, že cieľom takéhoto konania je vzhľadom na správanie sa šéfky ku mne a aj medzi pracovníkmi je úmyselné poškodenie môjho mena v tejto firme.

Dúfam, že som to dobre napísal. Pozri so to, naštuduj a prejav sa !
Zistil som v živote, že keď chceš ísť ďalej, je NAOZAJ POMENOVAŤ VECI TAK AKO SÚ. A čím skôr to urobíš, tým lepšie. Držím palce. A nehovor o nej, že je zmija. Je to človek, ktotý má tiež nejaké chyby. Skús ju trochu aj pochopiť, prečo to robí

xen

suhlasim so vsetkymi podobnou.
nezauca ta akoby mala zamerne aby si sa neuchytila a tym mali dovod ta vyhodit.
sa stavim ze sefke hovori ze si neshopna sa zabehnut do systemu prace.
ak ma aj kolegov na svojej strane oto horsie.
hladaj iny flek.

Matyo

Ženy šéfky sú tragédia, nevedia absolútne riadiť ľudí, robia si kamarátky a tie preferujú aj pred užitočnejšími a lepšími pracovníkmi, je to hrôza pracovať pod takou kravou. Ale iné som chcel, ak pridelený pracovník, ktorý ťa má zaučiť nespolupracuje, resp. nechce ťa zaučiť musíš to riešiť, pretože skončí skúšobka, ty nebudeš nič vedieť a vyhodia ťa a o to jej asi ide. Pokiaľ to tvoja šéfka nerieši, tak musíš isť ešte vyššie ideálne za nadriadeným tvojej šéfky, pretože je to dosť vážny problém určite nie detský a ony dve si zaslúžia poriadne prečistenie žalúdkov. S takým prístupom k novým kolegom, by mali robiť tak maximálne v kravíne.

Ujco

asdf1234
sefka je kompetentna mozno len je asi dobra kamoska s tou druhou kolegynou tak jasne ze svina svinu podrzi. Ked sa poznaju uz dlhsie a su dobre kamaratky a Ohrozena je tam novacik tak urcite jej nadrziavat nebude ked s nou nieje kamaratka.

asdf1234

viem presne o com hovoris, tam si naozaj moc nepomozes... Ale tvoja sefka je nekompetentna robit riadiaceho pracovnika, pretoze jej napln prace je aj udrziavat pracovnu moralku a prijemne prostredie na vykon prace...Takze ak mas v praci este nejakeho vyssieho nadriadeneho chod za nim ze ta sefka odbila. Zial su na svete zakerne k...y a ked sa neda inak skus jej robit tiez take a este horsie spinavosti, aj tak nemas co stratit a bud sa naozaj zlakne o svoj flek a prestane Ti robit zle ked uvidi ze si tiez "zakerna" alebo nakonec odides a vybodnes sa na nu...

Ujco

No jasne toto poznam tiez. Jasne zensky jazyk klebetny je narobit poriadnu paseku. A hlupak je ten co uveri kazdej zenskej vete o druhych :-D Veru hlupak lebo ja som sa uz velakrat presvedcil ze niektore zenske sa v ohovarackach o druhych doslova vyzivaju a pretom ja ked s danym clovekom nepridem do kontaktu zoparkrat a nezistim na vlastnej kozi aky ten clovek naozaj je tak neverim. Mnohe zeny o inych zenach nikdy pekne hovorit nebudu aj keby traktory padali. Zena o druhej zene asi nikdy pekne hovorit nebude :-D
To by museli byt velmi dobre kamosky ale aj tie o sebe za chrbtom mnohokrat skaredo rozpravaju :-D
Jasne ta tvoja kolegyna ti to tam pekne prihrieva aby ta vystnadila prec. Podla toho co pises sa ta chce cim skor zbavit a robi ti peklo v praci. A toto je najhorsie ak na svoju falosnu stranu ziska ostatnych kolegov aj sefku. Tam uz sancu na zlepsenie nemas asi. Pokukavaj sa po inej praci. Mas pravdepodobne dobry flek a to ju stve.
Vela ale vela stastia a pevnych nervov s takou pi*ou ;-)