Detské ochlpenie u 7-ročnej dcéry

evul

tanka, aj zo svojho okolia vidim dve veci - dievcata, ktore skor dopievaju fyzicky, su "dospelejsie" aj psychicky. Co sa sice da brat ako strata casti detstva...ale myslim, ze si ho uziju aj tak, mozno menej blaznivo...co niekedy nie je na skodu. A druha vec - nevadi im to. Skor naopak - citia sa dospelejsie, zodpovednejsie... Jasne, kazda alternativa ma svoje pre a proti, ale decka su v tomto ovela rozumnejsie ako vacsina dospelych - co nemaju, im nechyba :)

evul

tanka, pamatam si, ze ked som mala 8, urcite som uz mala chlpky na ohanbi. Menzes som dostala, ked som mala 10. Na endokrinologii mi nezistili nic abnormalne. Proste som rychlejsie dospievala... Pravdepodobne to suviselo aj s tym, ze som mala dostatok (nie prebytok) tuku, ktory je potrebny na tvorbu hormonov. Ostatne baby okolo mna este ani nevedeli, co to menzes je, tie boli vacsinou velmi "stihle", alebo naopak, mali nadvahu.

panika

Poradit sa s detskou lekarkou, pripadne ist na endokrinologiu. Ale dnes dievcata v deviatich rokoch dostavaju menzes a vek sa posuva stale nizsie. Je to sice zvlastne, ale mozno je to uz zaciatok puberty