Nechcem s ním spať

Príspevok v téme: Nechcem s ním spať
trapimato

Dobrý večer. Trápi ma jeden problém. Mám po 20-tke a som panna. Priateľ je odo mňa starší, mal už partnerky. Nenúti ma do ničoho, dáva mi čas. Nechcem s ním spať, pretože si myslím, že ak to urobím, spácham hriech a Boh ma potrestá. Priateľa mám veľmi rada a viem, že tento ,,problém" by som mala pri každom chlapcovi. Verím v Boha, chodím do kostola, ale odmalička mám zakorenené, že až po savdbe (pričom rodičia, ani starí rodičia to nedodržali). A vždy keď idem na spoveď, kňaz sa ma pýta či mám priateľa a neustále vyzvedá čo s ním robím. A potom mi káže o tom, že to sa má až po svadbe, Boh to tak chce. Ak sa prehreším, tak je to veľký hriech.
Prosím, pomôžte mi :/ ďakujem

trapimato

kkkkk: Neviem, čo je na tom neobvyklé, že ja som panna a on už má za sebou. Je medzi nami 8-ročný rozdiel (21 a 29).

Vďaka všetkým za príspevky. Nechám všetko tak ako je, vlastne mi to aj tak vyhovuje, nebudem to už nad tým trápiť.

K0za

Filip TT,

keby človek viac veril v seba, svoj rozum a svoje pocity, nemusel by hľadať vrece, do ktorého patrí. Môže mať vlastné nedefinované vrece, o ktorom nevie a v ktorom je sám. Odporúčam každému...

Filip TT

Anjelik, ja som vedel, že sa ti to nebude páčiť. :)

Komu by sa páčilo byť len telom, čo vytvára dušu či myseľ? V hĺbke srdca neveríš tomu, čo tvrdíš že veríš. To je isté. Keby totiž človek zobral naozaj vážne to, čo o ňom tvrdí ateizmus, hodí si mašlu....

anjelik *

Filip, tak to teda uzavriem. Vidíš to úplne, ale úplne zle. Ja som netvrdila, že som telo, že nemám dušu. Len je tam ešte jedno, čo ja tvrdím, že som a to je myseľ. Tá myseľ, ktorá prostredníctvom tela tvorí dušu. To je celé. Vyskladať funkčný model architektúry života je viac ako zložité, na to nestačí jeden príspevok na fóre. :o) A ani ťa s tým nejdem zaťažovať, keďže ty už svojich učiteľov máš.