Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dni pred svadbou

Príspevok v téme: Dni pred svadbou
Borievka1

Ahojte,
mám 2 týždne do svadby, ale čím bližšie máme termín, tým viac hádok sa medzi nami vyskytuje. Čo je najhoršie tak môj snúbenec sa urazí a ani sa mi potom neozve 2 dni. Moja svokra by mi organizovala každý deň a najnovšie sa hádame o tom, že kto z nás ako bude tráviť piatok pred svadbou.
Ako riešiť takéto napätie bez hádok a ako ste si zorganizovali vy posledné dni a piatok pred svadbou?

Fleur-de-lis

to trucovanie poznám. Bola som taká kedysi. Tiež som proste potrebovala čas. Našťastie to už zvládam oveľa lepšie a truc ma drží tak max 10minút a potom sa dokážem aj ospravedlniť aj prísť prvá. Ja za to vďačím trpezlivosti môjho manžela a vyslyšaným modlitbám:)

a tvoj snúbenec je o ten piatok za názor jeho mami?
Ja by som tiež chcela byť doma posledný večer a určite nie u svokrovcov pokiaľ si to niečo nutne nevyžaduje.
A s čím ona potrebuje pomoc? Veď aj vy doma máte čo robiť nie?
Človek väčšinou vie prijať túžbu toho druhého, keď ju pochopí. Keď vysvetlíš, čo ti to dá, prečo je to pre teba dôležité. Neútočiť na názor jeho mami, ale opísať prečo je pre teba ten piatok dôležité byť doma a spýtať sa ho, či to vie prijať. A všetko to odkomunikovať s pokojom.

Ten čas nervov prejde, neboj. Je to taká škola vlastného charakteru. To vždy padne dobre ;) Človek sa v takých chvíľach spoznáva a lepšie vníma, na čom by trebalo popracovať.

Borievka1

Ja som tiež dosť prchký typ, ale môj snúbenec je urážlivý. On sa mi sám od seba neospravedlní ani keď si je istý, že on spravil na 100% chybu, on nie je proste typ, čo vie povedať prepáč. Ja sa mu aj ospravedlním a to veľakrát aj vtedy keď by to mal spraviť on, ale on proste potrebuje čas na truc. Keď je rozčúlený tak robí každému napriek a vtedy je zbytočné sa s ním na túto tému baviť.
U nás piatok problémový preto, lebo moja svokra chce, aby som bola večer u nich. Ja si piatok predstavujem tak, že budeme obaja doma, predsa u nás je zvykom nosiť zákusky do domu a patrí sa byť doma a nie u snúbenca. Ona je názoru, že ona sama nebude stíhať nič a bolo by fajn keby som jej pomohla ja.
Pre šaty mi pôjde krstná mama, takže s tým starosti nemám.

Fleur-de-lis

no odpoveď na ako sa nehádať je pomerne jednoduchá - maj sa pod kontrolou ;)
My sme sa tiež dosť hádali, obaja sme prchkí, a v podvedomí som vždy riešila jeho, že prečo sa tak rýchlo nahnevá a podobne... No až som si uvedomila, že som taká istá, keďže na hádku treba dvoch... No a odvtedy sa učím byť pokojná :) Proste si to vedome pripomínať, nenahnevať sa hneď. Nekritizovať druhého. Snažiť sa vyjadriť ako sa ja cítim, nie čo niekto spravil zle a podobne... Celkom dobre to ide. Naučiť sa nebrať výpovede toho druhého hneď negatívne, naučiť sa počúvať a porozumieť, neskákať do reči, prijať iný názor...
Stres tam bude, to je pred svadbou tak. Aj my sme sa v tom čase viac hádali ako inokedy, myslím, že je to pod tým tlakom normálne. Normálne sa mi ale vôbec nevidí, že ste schopní sa potom dva dni nerozprávať. Neviem či potrebujete tak dlho, kým vychladnete, či len trucujete. No jeden z vás by sa asi mal prebrať skôr a prísť v mieri :) Nečakať vždy kým sa ten druhý ospravedlní... Začať od seba...

Posledné dni pred svadbou, no niekedy v týždni som mala rozlúčku a ešte som riešila nejaké svadobné veci, v piatok už nič, to som sa chcela vyspať. Bola som si dať spraviť nechty, po šaty, a ešte sa niečo chystalo doma (po svadbe sa oslavovalo v nedeľu u nás ešte...) a večer už nič výnimočné, oholiť sa a ísť v normálnom čase spať :)

Najviac stresu boli asi posledné 3 dni. No celkovo som si celý čas hovorila, že nikdy viac, že raz stačí :D Ale sobota už bola úžasná, to som sa rozhodla, že tú mi nič nepokazí... Užívala som si ju od rána, vlasy, make up, fotenie... a potom sobáš a hostina. To by som si zopakovala častejšie :D teda s tým istým chlapom :) Ale organizovať už nie, raz úplne stačilo :)

A prečo sa o ten piatok hádate?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dni pred svadbou - Fórum - ZDRAVIE.sk