Sex až po svadbe

Príspevok v téme: Sex až po svadbe
12345dia

Ahojte všetci. Podobné diskusie tu už boli, ale posledné som našla tak z pred 5 rokov tak som sa rozhodla túto tému obnoviť. Zaujíma ma názor ľudí dnes. Ten môj to neovplyvní určite, mám 18 a som rozhodnutá počkať až do svadby, aj keby to znamenalo že umriem ako stará panna s mačkami.. ale aj tak som zvedavá na vaše názor, či by ste boli ochotní/é sa kvôli tomu druhému vzdať sexu (samozrejme nie úplne len s tým počkať). Moje dôvody sú asi najmä náboženské - nie som žiaden fanatik ale.verím v Boha. Myslím si že keď viem o tom, že niečo pre mňa nie je dobré tak to nemusím spraviť len pre to že to robia iní. A takisto viem že už som v živote spravila veľavecí ktorésom robiť nemala a tak si môžem odoprieť aspoň niečo, priniesť nejakú obetu. Čo vaše názory?

Laurora

Ixus1, neda sa povedat, ze jedno z rozhodnuti je to naspravnejsie...je to subjektivne. Ak sa dvaja rohodnu pockat po svadby a su obaja zladeni na rovnakej vlne, a nazorovo o tomto rovnako presdvedceni, nech sa paci... kludne. Ale neznasam tych trapnych a pokryteckych krestanov ktori odsudzuju inych ludi, ohovaraju a posielaju ich do bordelu len preto, ze oni maju iny nazor a pockat do svadby nepotrebuju. Taka tolerancia, sloboda slova a rozhodnuti vam nic nehovori?? To co vy ste za krestania?? Spravny krestan by nemal predsa niekoho sudit, nato je tu Boh. Je na kazdom z nas co budeme robit v takej sukromnej veci. Neda sa preto objektivne povedat, ze je to nespravne. Tak isto ako sa neda povedat, ze chlap, ktori do svadby pockat nechce, tak je to uchyl a nema to s nim zmysel. Ma nato len iny nazor a iny postoj na zivot. Moze byt skvely, uzasny, starostlivy a verny, ale je naladeny inak a nema pre nho zmysel odopierat si roky nieco tak skvele ako sex :) A este tu bola veta, ze sex ma byt hlavne na splodenie deti, nie len tak zo zabavy :D toto moze napist len zena, ktora asi sex nikdy nemala ( alebo kvalitny sex)...nebudem to radsej ani komentovat :)

M_Maťo

Úplný súhlas. Bol som vychovávaný v kresťanskej rodine, ale náboženstvo u nás nebolo moc pretláčané, ale aj tak môžem len súhlasiť, že sex len po svadbe.
Mám priateľku, chodíme spolu druhý rok a ešte sme spolu sex nemali. Ona veriaca nie je, ale aj tak je toho názoru ako aj ja. Termín svadby máme v decembri, takže až potom.
Mám kamaráta, ktorý pochádza zo židovskej rodiny a je na tom presne tak isto.

celebrita FB

Nedovolila by som si takto chlapa oklamať. však by srdcový infarkt dostal, keby som si vyzliekla vypchatú podprdu :) Aj by mu nakoniec prišlo ľúto, že robil svadbu :) A kresťan-nekresťan, koho žena takto hlúpo vyprovokuje k nevere, ten aj podvádza :) ani by som sa nehnevala za neveru :)...keby som si dovolila také klamstvo.

Ixus1

Super napad skrestanskeho hladiska je to najspravnejsie rozhodnutie,ak by to mala byt prava laska tak by som bol ochotny pockat a myslim si ze by som onic vo svojom zivote neprisiel,ved ty co sexuju aj pred manzelstvomm nik im nezaruci ze zostanu spolu,takze kto rozmysla az po svadbe asi vie co vzivote chce a kto si chce uzit nech ide do bordelu ,takze jednoznacne sex az po svadbe je to najspravnejsie a kto nebude chciet pockat nech ide kade lahsie

cala

najväčšia blbosť podľa mňa, tiež som veriaca, ale toto je v dnešnej dobe už moc, že až po svadbe.. nepoviem kedysi sa ľudia brali po roku, tak áno tak sa dá vydržať bez problémov, tiež by som si povedala že až po svadbe, ale z reálneho hľadiska keď svadba prichádza do úvahy tak o 6 rokov a viac tak to je na hlavu byť s niekým koho milujete, kto vás aj priťahuje, teda mal by ak funguje chémia, a odmietať ho... nájdu sa možno aj dnes taký muži čo by vydržali ale moc tomu neverím, ešte som takého nestretla ani o takom nepočula... mám kamarátky ktoré sú tiež toho názoru, že až dvadbe.. a výsledok? jednu už frajer podviedol o 4 rokoch čo sa jej nemohol ani dotknúť a druhá ktovie, sú spolu 2 roky a zrejme to skončí rovnako že to stroskotá, ovládať sa dá, ale nie donekonečna

MojNazorPreTeba

Odpoved pre toho, alebo tu, ktora si nevie vymysliet ani vlastnu prezyvku :)

"Vkladas mi do ust" vety, ktore ja nikde nepisem, skus sa nad sebou zamysliet, lebo ak takto podrazdene a neopodstatnene reagujes aj v realnom zivote, tak amen tma :D To co opisujes ty, su tvoje vyplody, nie moje slova a vety. Vobec som to tak nemyslela, ako si to ty pochopil, respektive len chcel pochopit :) Ja nepisem o destruktivnom spravani, kedy sa clovek sprava ako idiot a ublizuje ludom naokolo, "lebo sak tak sa mi to paci". Niekolko krat pisem o uvazovani, o tom, ze mame slobodnu volu,, o moznosti rozhodovat sa, ci budem zlym clovekom, dobrym a ci budem zit tak ako chce niekto iny, alebo tak aby som bol stastny a pritom neublizil nicomu zivemu na tejto planete. O tom pisem ja :) Osobne ma nezaujima ako moje slova vezme nejaky slabsi jedinec, alebo nejaky 15 rocny, pretoze ja nie som zodpovedna za nikoho zivot :) Kazdy sa ma spravat tak, by bol spokojny a pritom neublizoval nikomu. Napriklad to znamena vediet prijat nazor niekoho ineho, aj napriek tomu, ze je diametralne odlisny od toho mojho. Neodsudzovat za nic ziadneho cloveka, ani za to, ked sa niekto nesprava podla spolocenskych noriem, pretoze nikdy nevieme co za tym vsetko je....neznamena to tolerovat napriklad zlo, ale naucit sa vidiet aj na zlych veciach, ze za tym nieco je. Nechapat svet len cierno - bielo, pretoze to tak bohuzial (alebo nastastie) nefunguje.

Budem vzdy zit tak aby som bola stastna a pritom nikto z mojho okolia netrpel. Budem vzdy zit tak, aby som sa za nic nemusela hanbit. Budem vzdy zit tak, aby som mala v ucte vsetkych ludi, aj tych ktori klesli na absolutne dno. A to iste prajem aj tebe. A este ti prajem aby si nabuduce pozornejsie cital/citala a nechytala sa prvej vety, ktora ta podrazdi :) ;)

MojNazorPreTeba

Odpoved pre toho, alebo tu, ktora si nevie vymysliet ani vlastnu prezyvku :)

"Vkladas mi do ust" vety, ktore ja nikde nepisem, skus sa nad sebou zamysliet, lebo ak takto podrazdene a neopodstatnene reagujes aj v realnom zivote, tak amen tma :D To co opisujes ty, su tvoje vyplody, nie moje slova a vety. Vobec som to tak nemyslela, ako si to ty pochopil, respektive len chcel pochopit :) Ja nepisem o destruktivnom spravani, kedy sa clovek sprava ako idiot a ublizuje ludom naokolo, "lebo sak tak sa mi to paci". Niekolko krat pisem o uvazovani, o tom, ze mame slobodnu volu,, o moznosti rozhodovat sa, ci budem zlym clovekom, dobrym a ci budem zit tak ako chce niekto iny, alebo tak aby som bol stastny a pritom neublizil nicomu zivemu na tejto planete. O tom pisem ja :) Osobne ma nezaujima ako moje slova vezme nejaky slabsi jedinec, alebo nejaky 15 rocny, pretoze ja nie som zodpovedna za nikoho zivot :) Kazdy sa ma spravat tak, by bol spokojny a pritom neublizoval nikomu. Napriklad to znamena vediet prijat nazor niekoho ineho, aj napriek tomu, ze je diametralne odlisny od toho mojho. Neodsudzovat za nic ziadneho cloveka, ani za to, ked sa niekto nesprava podla spolocenskych noriem, pretoze nikdy nevieme co za tym vsetko je....neznamena to tolerovat napriklad zlo, ale naucit sa vidiet aj na zlych veciach, ze za tym nieco je. Nechapat svet len cierno - bielo, pretoze to tak bohuzial (alebo nastastie) nefunguje.

Budem vzdy zit tak aby som bola stastna a pritom nikto z mojho okolia netrpel. Budem vzdy zit tak, aby som sa za nic nemusela hanbit. Budem vzdy zit tak, aby som mala v ucte vsetkych ludi, aj tych ktori klesli na absolutne dno. A to iste prajem aj tebe. A este ti prajem aby si nabuduce pozornejsie cital/citala a nechytala sa prvej vety, ktora ta podrazdi :) ;)