Domáca škola - áno / nie?

Príspevok v téme: Domáca škola - áno / nie?
enu

Dobrý deň, chcela by som sa informovať o možnosti študovať individuálne. Som druháčka na gymnáziu a z istých dôvodov-psychických, ktoré majú vplyv aj na moju fyzickú stránku, som pod tlakom, stresujem, zvraciam, nedokážem normálne fungovať. Chcela by som pokračovať v štúdiu doma. Som si vedomá toho, že by to nebolo jednoduché, ale je to jediné možné riešenie. Ako je to s domácim vzdelávaním na Slovensku? Čo všetko to obnáša? Ako je to s maturitou? Ovplyvnia sa moje šance nájsť si zamestnanie?
Vopred ďakujem za vaše odpovede.

dvojpes

to su ale dve rozne veci, individualne studium a domace vzdelavanie.
to prve nie je podla mna tazke zariadit, to druhe je myslim mozne len na urovni ZS a je tam dost administratívnych prekazok.
ty ale myslis skor individualny studijny plan.

Prezyvka055

No zamestnanie asi ziadne pokial budes vymyslat ze mas psychicke dovody a musis byt doma... tak neviem ci je zrovna dobry napad sa separovat zo skoly domov, uz len z toho domov. Ono ako tak skola ti vela neda co sa tyka uciva, a samozrejme ze to co sa naucis tam sa mozes naucit aj doma sama. Ale to fungovanie ten rezim a riesenie medziludskych vztahov to sa doma nenaucis a preto je chodenie do skoly dobre.

lale1111

Ahoj , na SR sa dá študovať individuálne . Aj ja tak študujem . Ale zo zdravotných dôvodov , nie psychických . Na to aby si mala individuálny študijný plán kvôli zdravotnému/psychickmu stavu je treba potvrdenie o tvojom zlom zdravotnom stave od lekára . Nie som si istá či ti môže dať papier aj pediater , ale predpokladám že áno ale na základe papiera(v tvojom prípade) od psychiatra ... alebo priamo psychiater . Predpokladám ale že v prípade že by si išla priamo za psychiatrom snažil by sa to riešiť cestou psychoterapie a liekmi , čo by bolo podľa mna lepšie riešenie ako individuálny učebný plán . Ale je jasné že by ti nedali len tak individuálny učebný plán keby si nemala papier od nejakého doktora (alebo nevenovala sa profesionálne nejakému športu alebo nemala iné nejaké podložené dôvody.). Takže v prvom rade ak chceš individuálny učebný plán tak treba ísť za doktorom aby ti dal papier. Ďalej potom ked ti ho škola uzná tak je sa potrebné dohodnúť na tom akú formu bude mať individuálny učebný plán . Či chceš chodiť len na polročné a koncoročné skúšky alebo chceš mať aj nejako individuálne konzultácie priebežne z profesormi , prípadne chodiť len občas na nejaké hodiny apod. V prípade toho že by si chcela chodiť iba na skúšky ... je postatné komunikovať s učiteľmi cez email a priebežne sa učiť doma ... potom ako je už na polroku vysvedčenie tak sa ti začnú skúšky ... sú veľmi nahustené a vyžaduje sa polročné učivo ... je toho naozaj veľa ... niekedy máš na preopakovanie si sedem dní, tri dni niekedy ani nie jeden den , lebo jedna skúška je poobede a druhá je ráno ... a potom sú to ešte len stresy ... navyše počas mesiacu a pol ako máš na sebe asi tak 16 skúšok (záleží podľa toho koľko máš predmetov) ... no a celí čas je nutné byť v knihách ak chceš spraviť . No a je možné že ťa bude stoho bolieť hlava , vtedy mig 400 ... jeden , druhý , tretí ... . Skúšky na prvý polrok bývajú od polky februára do konca marca . Najlepšie je ísť pred každou skúškou za profesorkou na aspon jednu hodinu konzultácie . Navyše ak nie si sympatická profesorke ktorá to hodnotí ... tak ťa nechá prepadnúť ako mna minulý rok a môžeš byť naučená ako chceš . Pri tvojich testoch sú 3 profesorky(niekedy poradia , niekedy nie , väčšinou nie lebo sú tam tri ) a môže tam byť aj tvoj zákonní zástupca ale nemusí . No a máš len jednu šancu spraviť tú skúšku ... opravné nie sú (teda aspon tak mi to bolo povedané ) . S maturitou je to rovnaké ako u tých čo sú na dennom štúdiu . Na zamestnanie to vplyv nemá či si študovala individuálne alebo nie a ani na vysokú školu ... vysvedčenie je rovnaké ... ibaže pri dennom individuálnom štúdiu budeš mať možno horšie známy ako pri dennom . Lebo je sa tak aj ťažšie učiť a aj nenachytáš všetky tie dobré známky za projekty , prezentácie atd . a stres je tam tiež veľký a ten to zhoršuje . Keby mi to zdravotný stav umožnoval , tak určite nie som na individuálnej forme , ale na dennej . Nemyslíš si že by bolo lepšie ísť radšej na psychoterapiu ? prípadne brať lieky proti úzkosti ? a študovať na dennej forme ? Na individuálnej forme je to ťažšie a ak nie si sympatická profesorke alebo veľmi stresuješ tak prepadáš . Neviem z určitosťou ako je to na tvojom gymnáziu ale na mojom to bolo takto ... Ak máš so psychikou takéto problémy odporučovala by som ti vyhladať aspon nejakého psychológa ... nie individuálnu formu štúdia , tam je stres väčší a aj tlak a aj strach ... Z jednej skúšky 5 a prepadáš ... ja som 15 spravila a 16 nie ... takže to bolo ako keby som nespravila všetky ... ale neviem ako je to na tvojom gymnáziu ... určite všetko záleží aj od sympatii . Želám ti nech sa ti darí a nech svoj problém čo najlepšie vyriešiš :) .