Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nie je ten pravy alebo len vymyslam?

Príspevok v téme: Nie je ten pravy alebo len vymyslam?
CrazyArtist

Zdravim,

mam dilemu....Niekoho som spoznala, stretavame sa spolu par tyzdnov a ja neviem ci je to pre mna ten pravy alebo nie...
Obaja mame okolo 30, je mily , pozorny, inteligentny, gentleman, obaja mae radi tu istu hudbu, cestovanie...ale...obcas mi pride ze je na moj vkus moc hamblivy a mozno az trochu nudny...pricom hrava futbal ma rad rockove koncerty...ale nepaci sa mi jeho vkus na oblecenie (ja viem ze toto je taky argument ze hroza a zniem jak povrchna svina, ale proste mi to zapada do toho nudneho imidzu)...ja neviem, ja som rada spontanna, blazniva...netvrdim ze moj frajer ma byt presne ako ja...protiklady su fajn niekedy, tvoria balanc ale proste neviem....nie som z neho paff...
stalo sa vam niekedy ze ste najskor z niekoho neboli uplne mimo ale po case ste sa donho zblaznili az po usi?
u mna ide o to ze neviem ci fakt nie je proste pre mna ten pravy alebo len riesim blbosti lebo sa desim skutocne si niekoho vpustit co zivota...nikdy som nemala nejaky vaznejsi vztah...vsetko sa skoncilo po par rande...zvycajne sa mi stava to ze sa mi niekto paci a ked zistim ze aj on ma zaujem tak sa vydesim na smrt a chcem utiect....ked som bola mala moj otec mal problem s alkoholom a bol zly na mamu aj na mna a sestru...myslim ze som si odtial preniesla nejaku \"peknu\" traumu...pamatam si ze ked som mala 18 tak sa mi strasne pacil jeden chlapec a ked sa aj on vyjadril ze som faj zrazu sa mi na nom sprotivili somariny-ze ma male ruky, ze je moc citlivy atd...proste mam pocit ze som sa vzdy zbytocne sabotovala kvoli strachu....

ale myslela som si ze uz ma to viac menej preslo...:/ a teraz neviem...na tohto obcas pozeram jak na zazrak, obcas sa mi protivi...a neviem ci je dovod moja \"trauma\" alebo ze nie je ten pravy...
aky mates nazor?...

stalesam

Fleur-de-lis a jelen - vase prispevky by som vyvesil na nastenky vsetkych zakladnych a strednych skol a dievcata by si ich museli povinne citat uz odmala aby nezili v tej iluzii do vysokeho veku! Nespocetne vela krat som pocul ze nie som ten pravy, ze sme prilis rozdielni, potom prilis podobni, potom ze nie je zo mna paf, neciti nieco, a vzdy nejaky dovod napriek tomu ze sme sa jeden druhemu pacili, vacsina z nich vzdy hladala nieco preco nie.. Aj pretoto som stale sam.

CrazyArtist

CrazyArtist-sewie je kolegyna ktorej som slohla labtop a asi ma zabije...haha

no, tym moc neriesit, som mala na mysli neriesit hluposti-ako oblecenie a "nudnost" a pod...ja praveze hodne uvazujem nad tym ze dost ma brzdi moja minulost a preto sa tento krat hodne premaham a snazim sa neutiect a cim dalej tym je to lepsie...
to si nevies predstavit ake to je ked ti hoci aj mily clovek napise: "chce, ta vidiet" a tebe sa v hlave rozhuci kontrola-aaaa, paneboze co odo mna chce?treba utiect!!!

ja som dlho nechapala preco taka som, preco som taka "divna"...ja som tie spomienky totiz totalne vytesnila a zacala som chapat suvislosti niekde v 24 rokoch...bolo to tazke ked vsetci randili a mna vsetko desilo...teraz proste musim uvazovat 300 krat viac...ci ked ma niekto prestane pritahovat je to moj zdravy instinkt ze nie je pre mna vhodny...alebo je to moj chorbny strach...
navyse je to o to tazsie ze som zvyknuta cely zivot zit sama, byt samostatna...byt pan vsetkeho svojho casu (okrem prace a pod)....takze naucit sa uvazovat s tym ze by som mala byt v pare....juuuuj....on mi rozparava jak ma jedneho dna vezme sa rodinou do portugalska a ja len tazko prehltam...:D

no co so mnou?:D

jeleň

sewie alebo crazyartist to je jedno, nejde o to neriesit, ide o to sa nad tym zamysliet lebo ked tomu neporozumies ono sa ti to moze zopakovat a nebudes ani vediet preco. Skus popremyslat o com ti ludia pisali. Alebo aj nad tym co som ti napisal ja, a hlavne nad tym vplyvom detstva na tvoje terajsie vztahy. Ludia neradi prilis analyzuju a maju pocit ze sa zatazuju niecim, a treba si uzivat a bla bla, ale niekedy je nad niektorymi vecami potrebne popremyslat aby si vobec mohli uzivat napriklad aj tie vztahy. Aj dopracovat sa k niecomu peknemu nas nieco stoji. Niekedy nas to stoji trosku viac namahy.
Ale ved aj tak kecam. Kazdy sa nakoniec zariadi ako mu vyhovuje aj keby to malo byt povedzme nerozumne.

sewie

ako ten vyraz "ten pravy" asi posobi az moc romanovo...skor som tym myslela "vhodny pre mna"... nie, ten pravy-jediny na svete, najspravejsi :D

ale ok, no pokusim sa teda ist dalej...moc neriesit a uzivat si spolocne chvile...a potom sa uvidi...ved vzdy je ta moznost ze to vyriesi za mna on a kopne ma do zadku a potom budem pre zmenu fnukat ze bol uzasny :DDD

jeleň

Myslim ze ti tu ludia trefne odpisali. ja ti pripomeniem este nejake drobnosti. Je viac veci na ktore sa da reagovat.
1. ano si dospele dieta alkoholika a ta nevyzretost k tomu tiez patri. dospele deti alkoholikov maju problem s blizkostou, intimitou, problem verit ludom. takze je dost mozne ze tvoje zazitky z detstva teraz na tvoje vztahy silne vplyvaju.
2. rozdiely medzi ludmi budu vzdy. zabudni na to ze najdes takeho ktory ti bude splnat vsetky tvoje predstavy a zapadnete spolu ako dve skladacky ktore sa nasli. zabudni na tieto hovadiny a poprosil by som aj ine zeny pripadne muzov ktori veria takymto ..chobotinam. to ze su medzi vami rozdiely je uplne normalne a este to neznamena ze ste protiklady. to treba trosku rozlisovat. protiklady su ked sa dvaja nezhodnu v zasadnych veciach ako su zivotne priority, hodnoty, alebo ked maju totalne rozdielne osobnosti. to su protiklady. a navyse dalsia blbost je ze protiklady sa pritahuju. to je mytus. partnerov nieco spajat musi, inak sa nemozu dat dokopy. ale nejake rozdiely (trebars vo vkuse obliekania) budu medzi nimi vzdy. to ale neznamena ze su protiklady. a pointa je ze s takymito rozdielmi sa treba naucit rozumne vysporaduvat. to ze nie je taky spontanny moze naozaj znamenat ze je trosku opatrnejsi co zas nemusi byt celkom na skodu. alebo pripadne ho tej spontannosti naucis. mozno casom sa dokaze uvolnit a objavi v sebe spontannost. ono partneri sa navzajom ovplyvnuju, to je dalsia dolezita vec.
3. vypusti z hlavy slova "ten pravy". dalsia hovadina. nic take nie je. po svete chodi viac ludi s ktorymi si dokazes rozumiet ale zaroven budu mat vzdy nejake nedostatky, respektive budu medzi vami nejake rozdiely. ale o tom uz pisem v bode dva

CrazyArtist

Fleur-de-lis, moc dakujem za super prispevok, velmi dobre sa to cita a mas pravdu. dvojpes, tiez:)

ostatnym tiez dakujem za nazory.

dvojpes

este mas cas na taketo rozhodnutie, ved spolu len chvilu chodíte.
nudnost sa ti moze casom zdat stabilitou, hanblivost skor premyslavostou, s vkusom na oblecenie mu mozes poradit.
alebo aj naopak.
daj tomu cas.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nie je ten pravy alebo len vymyslam? - Fórum - ZDRAVIE.sk