Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nenavist, ktora nema dovod...

Príspevok v téme: Nenavist, ktora nema dovod...
bibinka66

Zdravím všetkých.Dlho sa zamýšlam nad tým,ako jednoducho ťa odsúdia ľudia z počutia.Nemajú to overené,a už ťa,akože nevidia...bokom hlava,alebo aj ste sa zdravili a už nič.Napr.,keĎ ste s niekym chodili...dotyčný vás podviedol...,ale nakecal o vás,že to vy...a táto info sa šírí ĎALEJ a druhý po vás škúlia /jeho známi /a mam veľa takýchtom príkladov...a klasika,že vá nevidia...môže mi to byť jedno,ale som typ človeka,ktorý osobne neublíži,neuráža,nepodceňuje...zažila som niečo ako Lívia vo farme...bola som o niečo silnejšia,ale tiež sa takto všetci spikli a nikomu som NICIM neublizila preto sa pýtam..ako ma clovek v takomto vysra...tom zivote zit...ked vsade zazeraju a ,len z pocutia ...mam aj par ludi ,rodinku,kamaratov,len sa s tymto neviem vyrovnat.Ja by som i cez to vsetko hodila usmev,pozdravila..co mam zit ako stvana zver?Prosim vas napiste mi k tomu vas nazor

bibinka66

Dakujem za odporucenie knihy ...urcite ju stiahnem a zacnem citat.Viem,ze dobra nalada mozno nahneva neprajnikov,ale ten tras v mojom tele neprejde :(ten pocit,ze preco vlastne...dik za odpovede

Filip TT

Dobrá nálada nevyřeší všechny vaše problémy,
ale naštve tolik závistivcù, že stojí za to si ji udržet!

Kimmy

Skus si precitat knihu "Jana Eyrova", tam je v niektorej pociatocnej kapitalo tato tema trochu rozoberana. A je tam aj krasne napisane, ako sa da k tomu postavit. Je to v kapitole ako bola hlavna hrdinka v internatnej skole pre siroty, kde mali laskavu riaditelku.

A trosku je to nacrtnute aj v neskorsich kapitolach, myslim si. Mne niektore z tychto casti pomohli uvedomit si niektore veci (napr. ze kazdy koho z niecoho obvinia by mal pravo sa hajit, a ak ta niekto odsudi bez vypocutia tvojej strany a bez nejakych konkretnych dokazov, len na zaklade reci, aj keby tie reci rozsiroval niekto uspesny, vplyvny alebo popularny - tak to je asi take iste ako keby niekoho obzalovaneho na sude rovno odsudili bez toho, aby mal moznost obhajoby. Proste ze by tam bola iba prokuratura a nie obhajoba).

P.S. Tiez sa mi stalo, ze ma niekto blizky (kto ma vdaka mne prospech) hnusne a nepravdivo ohovoril, a prave tato kniha (a ciste zufalstvo) mi pomohla zobrat odvahu prezentovat aj moju stranku veci. Ale na to musis mat rozumnych ludi, ktori su otvoreni moznosti Ta aspon vypocut.

Fleur-de-lis

asi len sa naučiť nad to povzniesť.
A možno väčšiu obozretnosť pri výbere priateľa nabudúce.
Ale chápem, musí to byť nepríjemné. Časom na to ľudia zabudnú, respektíve im to začne byť jedno.

bibinka66

Ja mam ten problem,ze mi to jedno nebolo,ani nebude,lebo je to nepravom.Citim ten pohlad to odsudenie...len proste ma to sere,viem,ze to bude horsie...viem ,ze je to od nepamati takto.Ale som chcela vediet ,ci aj vy nieco take zazivate,ale to asi kazdy...

Radoslava123

Toto bude čím ďalej, tým ťažšie, lebo takých ľudí bude čím ďalej, tým viac. Ak existuje človek, ktorý má dobré, aj zlé vlastnosti, ľudia o tých dobrých nehovoria, väčšinou rozoberajú a riešia tie zlé a len o nich rozprávajú a ešte si k tomu každý aj niečo pridá a vznikne intriga. Bežná realita, dokonca ešte aj u tých, ktorí práve vyšli z kostola, kde sa na kázni hovorilo, že klamať sa nesmie a rozchyrovať chyby iných je hriech. No nebyť túžby ich rozchyrovať, mnohí by ani len do toho kostola nevkročili, lebo tam idú preto, aby sa po svätej omši mohli poskupinkovať a šu, šu, šu... o každom niečo zlé a hlavne nepravdivé povedať ako pikošku z uplynulého týždňa. Poznala som jednu starú klebetnicu, ktorá akonáhle vyšla z kostola, len jedinú tému mala - ohovárať doktorov, že ktorá doktorka zase s ktorým doktorom paktovala a ktorý doktor svoju ženu s ktorou doktorkou podviedol... Neustále kydala na tých, ktorí sa jej starali o zdravie, namiesto toho, aby im bola vďačná, že ju liečia, veď každý starý človek má už zdravotných problémov celú kopu, no v skutočnosti nič z toho, čo o nich a o ich sexuálnych dobrodružstvách narozprávala, nebola pravda. Normálne som sa jej vyhýbať musela, tak zle sa mi to počúvalo a bolo mi z toho na grc. A prečo sa o nich takto vyjadrovala? No však len a len z čistej závisti, lebo im závidela šťastné životy a šťastné manželstvá, zatiaľ, čo jej sa manželstvo rozpadlo asi pred tridsiatkou, čo ju muž podvádzal a veľmi ťažko to znášala, odvtedy zostala zatrpknutá a žiadneho ďalšieho si nenašla, zostala sama s deťmi a nešťastná, tak kydala, na koho mohla. Dnes je zatvorená v domove dôchodcov a kydá už len pred svojimi spolubývajúcimi, našťastie už nie pred celým mestom. Takýchto príkladov by človek vedel uviesť celú kopu. Tiež nechápem, kde sa v ľuďoch berie toľko negativity a zloby a falošnosti, ale nikdy som nemala problém sa s tým vyrovnať, lebo tí, ktorí sú mi najbližší a aj ma dobre poznajú, vedia, čomu môžu veriť a čomu nie a čo si o mne myslia ostatní, to je mi jedno.

bibinka66

To zas ,nie...ved aj vo fabrike som bola sama,ako prst...a nepridala som sa hodnotit do tem ,ako druhy ziju,lebo to bolo na pravidelnom poriadku.Len mi je z toho na nic,tesim sa ,ze si odpisal...myslela som si,ze odpise viac ludi...viac nazorv,vysvetleni...,ako to iny vnimaju...neviem,ci si zvyknem na take nieco...uz si nemozem dlhu dobu asi ma ma znova zivot prefackat od tej naivnosti.Jedneho casu som si myslela ,ze uz nieto ludi..co si pomozu a poradia...co ta zoberu takeho ,aky si..ale najdu sa aj taky...,vzacne druhy

Zlamic

Je to tazke, ale zvyknes si.
Jedna babka povedala a ludia nenavidia ani nevedia preco a koho.
Sice to boli, hlavne ak si clovek, ktory sa podobnym veciam vzdy vyhybal a snazil sa k ludom spravat milo.
Neurobis s tym nic, len si opakuj, ze su to hlupaci, ktori ta vobec nepoznaju. Bude to pokracovat tym, ze ti nikto nepomoze ani ked budes na kolenach, hoci si nikomu nic zle neurobila.
Nadej umiera posledna, mozno pride niekto, kto ti pomoze a vytrhne ta z toho, lebo skor, ci neskor budes nutena odist.
Davaj si pozor, aby si sa nenakazila ich nenavistou, neznenavidela ludi, nezacala im robit to, co oni tebe, lebo kto chce s vlkmi zit, musi s nimi vyt, hoci pojdes proti sebe.
Je to najubohejsia technika, ako odvratit vlastnu spinu od seba tym, ze ju hodim na druheho.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nenavist, ktora nema dovod... - Fórum - ZDRAVIE.sk