Je to dalsi zubny kaz?

Príspevok v téme: Je to dalsi zubny kaz?
orchidejka

chcela by som sa opytat - ked pocitujete ze vam mierne zapacha z ust a pricinou je zub, znamena to ze na niektorom zo zubov je kaz? bola som v auguste u zubara lebo som si nasla vlavo dole kaz tiez takymto zápachom ale dost vyraznejsim, ktory mi potom zubar vyvrtal a zaplomboval, urobil mi aj prehliadku a ze ine kazy nemam, lenze v septembri mi z toho opraveneho zubu vypadla komplet cela plomba, tak som si bola ho dat opat zaplombovat. neplatila som nic, lebo to bola reklamacia. a dnes uz asi treti ci stvrty den pocitujem taky velmi mierny zapach ktory by som povedala ze sa siri z niektorého zo zubov vlavo hore. musi to byt len kaz? aj napriek tomu ze ja si nevidim nic zeby som tam mala nejaky, ani zubar ho nevidel, ani si jazykom necitim nejaku priehlbinku sposobenu kazom. ja tam uz nechcem ist, ved chodim k nemu ako na klavir, o chvilu mi povie ze si tie kazy sama robim :D co by ste robili na mojom mieste? dakujem

lucia.z

Bez dôsledného čistenia zubov vrátane používania medzizubných pomôcok, kedy jedlo zostáva v okolí zubov a je živnou pôdou pre baktérie, ktoré tiež môžu byť príčinou zápachu z úst. Môže to byť príčinou zápalu ďasien, čo spôsobuje nepríjemný zápach v ústach