Bútľavá vŕba?

Príspevok v téme: Bútľavá vŕba?
mimo5

Ahojte, mám kamarátku ktorá sa pred rokom aj niečo spoznala s jedným chalanom. Najprv o ňom hovorila aký je j**nutý, debil atď. A po mesiaci začali spolu chodiť, z čoho bol po ďalšom mesiaci vážny vzťah, nasťahovala sa k nemu. A teraz asi po roku vzťahu ma dosť často volá von (lebo jemu sa nechce) a dosť sa aj sťažuje aký je, čo robí atď. No a mne to dosť vadí. Na jednej strane by som nerád prišiel o kamarátku ale na druhej strane ma to už nebaví počúvať ju ako o ňom hovorí. V sobotu ma volala naposledy tak som sa vyhovoril že nebudem doma, aj keď som bol. Mám jej to povedať na rovinu že nechcem aby mi o ňom stále hovorila? Alebo len počkať kým sa rozídu nakoľko to tak aj vyzerá? Na druhej strane o ňom takto hovorila aj zo začiatku než sa dali dokopy, takže nie som si istý či to ukončí s ním keď vedela aký je a predsa si s ním začala. Tak ako?

mimo5

Radoslava123: je pravda že som o ňu mal záujem, no kým som sa spamätal už bola s ním. Inak nesúhlasím že medzi mužom a ženou nemôže byť kamarátstvo, v pohode sa kamarátime, aj som časom zistil že by sme si vo vzťahu určite nesadli, každý sme úplne iná povaha, hocikedy ma jej správanie naštve a naopak. Ale toto ma už začína otravovať, mám toho naozaj dosť. Prestať sa kamarátiť by bola až naozaj posledná možnosť.

Radoslava123

Ja som poznala babu, ktorá sa neustále sťažovala na svojho chlapa a často rozprávala, že sa s ním definitívne rozíde, ale nerozišla sa. Raz mi napísala sms, že už sú definitívne rozídení a o pár minút po jej prečítaní som ich videla vonku, ako sa vášnivo bozkávali, za ručičky držali, štebotali si ako holúbkovia... No to mi bolo jedno, vedela som, že je to klamárka. Ten chlap bol škaredý, tučný a lenivý (nikdy nerobil, iba si šunky váľal na gauči celé dni s notebookom na bruchu) a nepáčil sa mi ani na výzor, ani do povahy, to ona vedela, tak načo to klamstvo? Nie podľa slov, ale podľa skutkov posudzuj ľudí. Nie podľa toho, či o rozchode rozpráva, ale či ho aj naozaj zrealizovala. Ty si chlap a ona je tvoja kamarátka, ale medzi mužom a ženou sotva vznikne kamarátstvo - to vznikne len vtedy, ak chlap má o ženu záujem, ale ešte ju nezačal baliť. No ak chlap nejakú zbaliť nechce, ani sa po nej neobzrie a neprihovorí sa jej, rozprávať sa s ňou nebude. Ženy by o kamarátstvo s chlapmi stáli, ale chlapi nestoja o kamarátstvo so ženami. Tak je to. Aspoň také sú moje skúsenosti s mužmi. Hoci ma vždy bavil hokej, futbal, počítače, vtipy..., čiže s chlapmi by bolo o čom kecať, chlapi o komunikáciu so mnou a o moju spoločnosť nikdy nestáli a ak aj nejaký áno, tak ma po čase začal baliť, čím všetko pokazil, lebo ja som chcela naozaj iba kamarátstvo a nič viac..., načo si začínať vzťah, keď ešte nemám svoj život na poriadku a kým si ho na poriadok dostanem, na založenie si rodiny bude už aj tak neskoro... Ale odbočila som od témy. Pravdepodobne ty ako chlap po nej ideš a chcel by si ju zbaliť, je to tak? Neverím, že nie. A štve ťa, že sa s ním ešte stále nerozišla, lebo kým s ním nie je rozídená, čiže kým má ešte frajera, čiže jeho, nemôžeš po nej vyštartovať, lebo nechceš byť za blba, ktorý balí zadané baby, to je jasné. Nuž potom ti ale nezostáva nič iné, ako zvoliť vyčkávaciu taktiku a počkať, kým sa s ním naozaj rozíde. Ale daj si pozor, aby to vyčkávanie netrvalo príliš dlho. Napríklad si daj sám pred sebou (jej to nepovieš) nejaký čas, povedzme, že si daj záväzok, že ešte dva mesiace sa k nej budeš správať ako doteraz. Že sa s ňou budeš normálne ako s kamoškou stretávať a vyčkávať na rozchod. Dva mesiace, to je taká ideálna doba, dlhšie už naozaj netreba. No a ak do dvoch mesiacov ten rozchod nezrealizuje, tak sa s ňou stretávať prestaň a pekne sa vždy na niečo vyhovor, že nemôžeš pre toto a pre tamto... Neboj sa, ak nejakých 10-x odmietneš stretko s ňou, ona to pochopí a nebude ťa viac kontaktovať. Lebo ak sa už do dvoch mesiacov s ním nerozíde, tak potom s ním asi naozaj chce zostať, tak nech si s ním teda zostane a ty jednoducho uzavrieš túto kapitolu života a zameriaš sa na iné dievčatá. Možno sa ti nejaká zapáči v posilke, možno v saune, možno na plavárni, možno na kurze nemčiny, možno v práci, čo ty vieš? Ak ti bolo súdené nájsť tú pravú, tak ju aj nájdeš a nakoniec to vôbec nemusí byť táto, hoci sa ti aj páči. Ak dala prednosť horšiemu, jej chyba a nech si za ňu pyká. Zapáčiť sa ti predsa môže aj iná. Hlavne nevešaj hlavu, na svete je predsa nezadaných, slušných a sympatických kočiek ešte stále dosť a jedna z nich sa ujde aj tebe, žiaden strach.

kkkkkk

Rozísť sa nerozídu, si jej emocionálny tampón. Povedz jej to na rovinu, vzťah s ňou nemáš, brúsi ju niekto iný, pre teba je to strata času počúvať jej kydy.