Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Robim zo seba slabocha aj ked nie som - stredna skola

Príspevok v téme: Robim zo seba slabocha aj ked nie som - stredna skola
Dominick523

Chodim na strednu skolu a nepaci sa mi moje spravanie. vzdy ked pridem do triedy tak stratim vsetku energiu. a robim zo seba slabocha. napriklad som si vsimol ze stale (nie iba v skole) stencujem hlas. akoby som sa bal ukazat ze mam silny a hruby hlas. akoby bola hanba byt drsnejsi a silnejsi. stencujem hlas a podvedome sa snazim aby ma okolie vnimalo ako toho slabeho to dieťatko milé a pritom mam uz 17 rokov.
normalne som silny chalan ci sa vie branit ale v skole mi napriklad jeden chalan \"zo srandy\" zacne kradnut peračník. on sa usmieva tak aj ja sa zacnem tak priblblo usmievat. :/ a iba cakam kym mi ho vrati. alebo ked zozadu niekdo zacne domna hazat papierove gulicky alebo mi posuvat stolicku s nohou ja netusim ako by som mal zareagovat. viem ze sa musim branit a nenechat si ale ako? aka reakcia je spravna? normalne nemam problem urazit cloveka a podobne. ale v skole NEDOKAZEM na nikoho sa ani zamracit a to najhorsie - nedokazem povedat vulgarizmus. jednoducho sa mi zasekne jazyk. pritom ked som doma tak nadavam stale vzdy ked sa mi nieco nepodari. ale tam v skole mi mozu aj po hlave skakat ja sa nedokazem nasrat. akoby som tam stratil emocie. ja vnimam ostatnich akoby za tych ktorych musim \"ochranovat\". teda nie ochranovat ale ja ich podvedome vnimam za tych slabych ktorych nemozem urazit ani nic lebo by to nezvladli. :D viem ze je to blbost su to svine ale ja to tak v podvedomi mam.
neviem sa branit. aj ked to vomne hori a uplne ma to hneva aj tak nedokazem dat najavo znamky hnevu. stale sa prisposobujem ostatnim a na seba zabudam. napriklad ked ideme do satne a ja tam mam na urcitom mieste topanky a vidim ze ten vedla ma tam tiez topanky a chce ich tiez tak ja mu dam prednost aby si ich najprv on obul (ja sa tam nezmestim je nas v triede 24 a mame malu satnu) a cakam kym sa obuje a az potom idem ja. mam toho dost. chcem byt normalny ale ja sa akoby bojim ist do konfliktu. :/ Co mam robit?

Filip TT

Pozri, mas 17, za chvilu pojdes na vysku alebo pracovat a tam sa uz nekradnu peracniky, nestrielaju sa papierove gulicky atd. Tento problem ako sa branit prestane existovat. Chalani vyspeju a taketo blbosti uz nebudu robit.

To, ze sa netlacis do satne, ale uvolnis inym, je uplne normalne spravanie - tak to riesia dospeli ludia.

Myslim si, ze ked uz ostatni budu vyspelejsi uz sa na nich nebudes pozerat ako na malych a nebudes mat potrebu ich branit, ale budes ich moct brat ako severovnych... :)

randomwalker

Ahoj,
najprv sa spytaj sam seba preco vlastne chces aby si bol ako svoji ostatni spoluziaci. Ved nikomu neublizovat a ochranovat ludi okolo seba je vlastnost, ktora by zmenila spolocnost v pozitivnom slova zmysle. Predstav si, ze by ju mali vsetci. Nebol by svet krajsi? Chapem, ze sa chces zaradit ale s tvojimi vlastnostami ta ludia vnimaju pozitivnejsie a tym padom aj maju radsej. Keby si to zmenil na ako hovoris normalne tak by ta zacali vnimat negativnejsie.(minimalne v tvojej buducnosti) Na tvojom mieste by som to vnimal ako pozitivne vlastnosti. Ked to tak zacnes brat tvoj problem by mal zmiznut. Dufame, ze som ti aspon trosku pomohol.
Pekny den

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Robim zo seba slabocha aj ked nie som - stredna skola - Fórum - ZDRAVIE.sk